Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook

Jak se vyvíjel projekt „Korfbal do škol“ v posledních měsících?

V průběhu října a listopadu pokračoval v Brně rozvoj korfbalu na základních školách pod hlavičkou projektu „Korfbal do škol". Celkově brněnští zástupci zavítali na 6 škol. Na některých z nich korfbal fungoval již v minulosti, a proto má dobrý předpoklad rozvíjet se dál. Mezi oslovenými školami jsou i úplní nováčci. Kde všude se korfbal předvedl, to se dovíte v tomto článku.

 

ZŠ Náměstí Míru
   Ve dvou dnech se konala korfbalová ukázka na Základní škole Náměstí Míru v Brně. Zájem této školy začal na zasedání Asociace Školních Sportovních Klubů v polovině září v Brně, kde představitelé školního korfbalu prezentovali svůj zájem o korfbalové ukázky na základních školách a o vytvoření meziškolního turnaje v Brně. Učitelé projevili o korfbal zájem hlavně z důvodu spojené výuky tělesné výchovy na obou stupních, a proto se jim korfbal zdál jako ideální sport pro kluky a dívky ve společných hodinách TV.
   V pondělí 12. a úterý 13. října se proto korfbal představil dětem přímo v hodinách tělesné výchovy. Ze všech tříd této školy nedošlo jenom na dvě z druhého stupně, ale i žáci těchto tříd si korfbal vyzkoušejí v tělocviku, protože také tato škola využila nabídky Českého korfbalového svazu a zdarma si zapůjčila korfbalové vybavení na tento školní rok. Celkově měl korfbal velký úspěch hlavně mezi dětmi z prvního stupně, ale také u učitelů, kteří se s korfbalem setkali poprvé.


ZŠ Heyrovského v Bystrci
   V průběhu 2 dnů zavítali zástupci Školního korfbalu na ZŠ Heyrovského, kde korfbalový kroužek v minulosti již fungoval. Korfbalové ukázky proběhly v pondělí 19.10. pro žáky 4. a 5. ročníku a následně ve čtvrtek 22.10. pro třeťáky. Děti byly z korfbalu nadšené a stejný zájem projevili i učitelé. Vedení školy se tak rozhodlo využít nabídky ČKS a zdarma si na rok zapůjčilo korfbalové vybavení. Také tato škola se zapojí do meziškolní soutěže v Brně, kde v městské části Bystrc bude soupeřit se ZŠ Laštůvkova a ZŠ Vejrostova. Žáci této školy mají možnost navštěvovat korfbalový kroužek na ZŠ Laštůvkova, kam se před pár lety korfbalový kroužek přesunul právě ze ZŠ Heyrovského.


ZŠ Arménská v Bohunicích
   Korfbal začal na ZŠ Arménská už několik let zpátky, kdy například žáci této školy navštívili Mistrovství světa v Brně v roce 2007 a fungoval tady i korfbalový kroužek. Ten vedla paní učitelka Čapková, která se v počátcích korfbalu v České republice před 20 lety, zúčastnila školení učitelů v Nizozemsku. Právě z těchto důvodů se i členové KK Brno rozhodli znovu představit korfbal na této škole.
  Korfbalová ukázka tedy proběhla v úterý 20.10. a ve středu 21.10. v dopoledních hodinách v místní tělocvičně, kde škola ještě stále skladuje staré koše a míče z dávných časů. K ukázce však byly použity nové nastavitelné koše a žlutomodré míče. Korfbal si tak vyzkoušeli všichni žáci od třetího po pátý ročník. Ti dále mohou navštěvovat také korfbalový kroužek na nedaleké ZŠ Bosonožská. Vedení školy souhlasilo se zapůjčením nového, modernějšího vybavení do výuky korfbalu v hodinách tělesné výchovy. Proto se i tato škola pod vedením paní učitelky Čapkové zapojí do meziškolní soutěže v Brně, kde budou určitě lákadlem souboje se sousedními školami ze ZŠ Bosonožské anebo ZŠ Elišky Přemyslovny.


ZŠ Vejrostova v Bystrci
   Základní škola na Vejrostové ulici v Bystrci se do korfbalu zapojila už v roku 2007, kdy se v Brně konalo korfbalové Mistrovství světa. Tehdy byly krajinám přiděleny základní školy v Brně a na ZŠ Vejrostovu připadl tým z Indie, který v průběhu MS 2007 tuhle školu i navštívil. Následně se tady rozvinul i korfbalový kroužek, z kterého pochází pár současných dorostenců KK Brno. O ten ale po pár letech klesl zájem, a tak byl přesunut na jiné školy v rámci městské části Bystrc.
   Korfbalu na této škole byly věnovány dva úterky (27.10. a 10.11.), které ohraničovaly pobyt brněnských zástupců Korfbalu do škol na MS v Belgii. Během těchto dvou dnů si korfbal vyzkoušeli žáci z 19 tříd na obou stupních. Korfbal vzbudil zájem nejen mezi dětma, ale také v řadách učitelů, z nichž si ho někteří pamatují ještě z návštěvy indického týmu z roku 2007. Vedení školy proto přijalo nabídku ČKS na zapůjčení korfbalového vybavení na tento školní rok a zapojí se letos do meziškolního turnaje v Brně. V něm bude zajímavé sledovat soupeření všech tří základních škol z Bystrce, na kterých v minulosti korfbal působil.


ZŠ Hamry v Obřanech
   Zájem této školy přišel od paní učitelky Malinové, protože její děti již navštěvují korfbalový kroužek na jiné škole v Brně a taktéž odehráli několik zápasů v dresech Korfbal klubu Brno. Proto se projekt „Korfbal do škol" dostal i na Základní školu Hamry v Obřanech, kde paní učitelka působí. Ukázkové hodiny proběhly ve středu 11. a v pátek 13.listpoadu a korfbal si vyzkoušeli všichni žáci od druhého po pátý ročník.
   Vedení školy také kývlo na založení korfbalového kroužku. Ten však pravděpodobně začne až v průběhu listopadu nebo prosince, kdy je v plánu dostavba a zprovoznění velké házenkářské haly v sousedství školy. ZŠ Hamry se též přidá ke školnímu turnaji v Brně, a proto si na tento školní rok zdarma zapůjčí korfbalové vybavení.


ZŠ Labská v Starém Lískovci
   Základní škola na Labské ulici již v minulosti spolupracovala s korfbalisty z Brna. Na této škole začínali s korfbalem kromě jiných například český reprezentant ze Světových her v Cali Jan Šedý, nebo náš mezinárodní rozhodčí Lukáš Pazourek. Proto se KK Brno snaží navázat na starou spolupráci, vždyť škola ještě disponuje staršími 3,5 metrovými koši.
   Vedení školy nejdříve souhlasilo pouze s ukázkami korfbalu v hodinách tělocviku. O nové koše zatím nemělo zájem pro vytíženost svých dětí, protože tato škola má velmi těsné partnerství s hokejovou Kometou. Korfbalové ukázky se tedy uskutečnily ve středu 18. a v pátek 20. listopadu, kdy si korfbal vyzkoušeli žáci od třetí po pátou třídu. Po těchto ukázkách a pozitivním ohlase od vyučujících, nakonec vedení školy požádalo o zapůjčení nového korfbalového vybavení a přislíbilo, že se zapojí do brněnského meziškolního turnaje.

Autor: Peter
Vydáno: 30.11. 2015 12:58
Přečteno: 629x
Hodnocení: 2.3 (celkem 173 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.