Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook

Jaké bylo letní soustředění v roce 2014?

Tradičním místem pro naše soustředění byla základní škola v Rájci-Jestřebí asi 35km od Brna. Víkendové části byly určeny seniorské a dorostenecké kategorii. Přes pracovní týden se zdokonalovali mladší a mini žáci.

     

První trénink byl věnován výběhu v místním zámeckém parku, po kterém následovala návštěva bývalého letního kina, které i přes několikaletou nefunčnost stále nabízí množství schodů. Ty mají všichni hráči v paměti po celý rok a vždy se na ně těší. Chyběla jen pětice reprezentantů - Eliška Jonáková, Eva Fridrichová, Petra Škrobová, Ivan Vávra, Roman Věžník. Ti se připravovali v Kolíně na říjnové ME v Portugalsku.

    

Další část víkendu už byla více zaměřena na opětovné seznámení s míčem, košem a dovednostmi, které někteří za poslední měsíce pozapomínali. Už během víkendu nám moc nepřálo počasí a předpověď nenaznačovala zásadní změny i na všední dny. Hráče to však neodradilo a při velké nepřízni počasí využívali školní tělocvičnu.

    

Poklidný průběh soustředění narušila až skupina 20dětí, která dorazila v neděli odpoledne. Všichni se dlouho neviděli a museli si říct zážitky z prázdnin. V té době měli ještě všichni mnoho energie a trenéři proto mohli spřádat plány, jak jejich elán a energii využít v trénincích.

    

Soustředění Rájec 2014

    

Tuto energii měl nastarost hlavně holandský trenér Hennie Baas, který dorazil v pondělí dopoledne a vydržel krotit naše nejmladší až do čtvrtečního večera. Děti si zvykaly na příkazy a rady v anglickém jazyce. Střely, donášky a další soutěže byly počítány v agličtině. Velmi často to v Rájci vypadalo jako na soustředění zahraničního klubu - one, two, three,...ten! Jen co Hennie ve čtvrtek večer opustil mladé hráče, tak se již někteří ptali, kdy opět přijede na trénink, či další soustředění. Některé z nich již trénoval podruhé či potřetí a jeho hlášky jsou slyšet, z úst dětí, na trénincích po celý rok.

    

Zámek Rájec 2014

    

Celý týden nebyl jen o korfbalu. Ve volných chvílích proběhla návštěva zámeckého parku, kde všechny zaujala kašna plná skoro trofejních ryb. Bylo velmi těžké některé děti udržet na břehu, aby se nevykoupaly s kapry. Cesta z parku vedla kolem obchůdku „ťamíka", kterou všichni přivítali a nakoupili si sladkosti i věcné dary pro sebe i domů.

    

V poledním klidu si děti mohly vyzkoušet chůzi po „slacklajně". Poznaly, že udržet rovnováhu na tak vratkém laně není vůbec jenoduchá.

    

Soustředění Rájec 2014

    

Večerní program byl věnován hrám, soutěžím a diskotéce. Velmi populární byla hra Městečko Rájec, do místního prostředí zasazena hra Městečko Palermo. Závěrečnou pěveckou soutěž Remido ovládla dvojce Betka a Vendy, která až v rozstřelu porazila zahraniční pěvkyni Zuzku.

    

Sobotní odjezd mládežníků otevřel opět možnost se více soustředit na dospěláky a dorostence. Někteří z nich makali přes celý týden, ale chtěli se předvést i nově příchozím. Park, překážky, nahrávky, koše i herní varianty se postupně střídaly. V neděli ráno už byl v plánu jen lehčí trénink. Na většině už byla vidět velká únova z celého týdne či víkednu, a proto se po důkladném úklidu mohli všichni rozjet odpočívat do svých domovů.

 

Autor: jakma
Vydáno: 4.9. 2014 16:51
Přečteno: 1112x
Hodnocení: 2.5 (celkem 353 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

Zimní korfbalové soustředěníPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.