Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Jdeme do finále!

Po třech letech čeká brněnský korfbal znovu finálový zápas. Rozhodlo o tom dnešní vysoké vítězství v odvetě na domácí půdě s Kolínem.

 

S mírnou nervozitou očekávali všichni fanoušci i hráči odvetný semifinálový duel s Kolínem. Po úspěchu v podobě vítězství na horké půdě Středočechů všichni věřili, že si brněnské Áčko nenechá proklouznout svůj mečbol mezi prsty a postoupí do finále.

 

Soupeř v úvodu utkání mírně překvapil sestavou, když na hřiště nastoupil zkušený Radek Honzíček a Matěj Kubíček s Terezou Paďoukovou se přesunuli do druhé čtveřice.  Brňáky tento taktický manévr ale nezaskočil a po dvou nepřesných výměnách se nakonec chopili vedení. Stejně jako před dvěma týdny v Kolíně už ho také za celý zápas nepustili. Záhy domácí celek odskočil na rozdíl 4 košů, teprve tehdy poprvé skórovali hosté. Brno ale znovu začalo náskok navyšovat, až do stavu 6:1, kdy si trenér hostujícícho celku musel vybrat první time-out. První půle nebyla z obou stran zdaleka tak pohledná, jako první semifinálový duel, ale přesto košů přibývalo na obou stranách. Úspěšnost střelby z dálky byla u domácího celku kolísavá, buď Brno trefilo koš, nebo byly jeho střely tak krátké, že nedoletěly ani k obroučce. Nicméně soupeři se vedlo ještě hůře, když neproměňoval ani stoprocentní příležitosti. Brno soupeři pomohlo ke dvěma košům vlastními chybami ve výjezdech. Přesto v poločase drželo poměrně komfortní náskok 11:7. 

 

Rozhodujícím pro vývoj utkání se ukázal jednoznačně úvod druhé půle, kdy Brno nepřipustilo drama a během 5 minut zvýšilo svůj náskok na 8 košů.  Následující zhruba 15minutová pasáž bohužel byla herně chudší. Zatímco brněnští si byli jisti svým vedením a ochablo tempo jejich útočné hry i obrany, hosté po několika střídáních zcela ztratili koncepci hry a jejich útoky končily většinou po první střele. Nějakou dobu se tak hrálo prakticky bez košů a polevovat ve své podpoře v tu chvíli začali i fanoušci, kterých se sešlo v hale na VUT téměř 70. I přes zhoršený výkon domácí pomalu navyšovali svůj náskok a zejména sérií košů v závěrečné desetiminutovce odskočili soupeři na drtivý rozdíl 13 košů. Konečné skóre znělo 26:13 ve prospěch Korfbal klubu Brno.

 

Vítězství v semifinálovém duelu tak znamená, že se po třech letech opět na znojemské půdě v rámci finálového dne zopakuje duel o titul mistra ČR mezi Brnem a Českými Budějovicemi, které k překvapení mnohých ve dvou utkáních porazily mistra loňské sezóny - Znojmo. 

Autor: Ondra
Vydáno: 25.4. 2010 18:13
Přečteno: 1368x
Hodnocení: 2.8 (celkem 461 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


c Ondra, Díky! (25.4. 2010 18:19)

Děcka, díky, byla to dnes paráda a jsem moc rád, že to dobře dopadlo.
Velký dík patří samozřejmě všem našim fanouškům, kteří se v hale sešli a moc nám k dnešnímu úspěchu pomohli.
Nesmím zapomenout poděkovat také lidem, kteří se obětavě starali o hladký chod dnešního utkání - Lukášovi, Michalovi a Lucce u shot-clocku, skóre a zápisu a Badymu za organizaci utkání.