Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Je to tam! Jsme mistři!

24 let od svého založení se Korfbal klub Brno konečně dočkal. V domácím prostředí v rámci Finálového dne České korfbalové extraligy získali svůj historicky první titul mistrů republiky v seniorské kategorii korfbalisté KK Brno, kteří ve finále České korfbalové extraligy zdolali obhájce titulu, tým KKC Sokol České Budějovice 16:13. Bronz si nakonec za těsné vítězství 20:19 nad VKC Kolín odváží další z jihomoravských celků, TJ Znojmo MS YMCA.

 
Utkání o 3. místo
TJ Znojmo MS YMCA x VKC Kolín 20:19 (16:11)
 
Finálový den České korfbalové extraligy zahájil ve sportovní hale v Brně-Bohunicích souboj dvou poražených semifinalistů - Znojma a Kolína. Oba soupeři doslova vlétli do utkání s neuvěřitelnou vervou a střeleckou disponovaností. Už první minuty duelu přinesly několik krásných košů na obou stranách a po 10 minutách byl stav 7:5 ve prospěch týmu z jihu Moravy. A podobná přestřelka trvala prakticky po celý první poločas. Oba soupeři předváděli velmi líbivou hru se spoustou střel, přičemž oba celky spoléhaly více na pánskou část sestavy. V závěru první půle se Znojmu podařilo přeci jen utrhnout na výraznější rozdíl a do kabin šli Jihomoravané spokojenější s vedením 16:11.
 
Jenže to, co znojemští v závěru první půle těžce získávali, v úvodu druhé poločasu rychle ztratili. Neuběhlo ještě ani 5 minut a stav byl 16:15. Znojemské útoky najednou začaly postrádat lehkost, navíc se přidaly i drobné chyby v obraně, které Kolín nekompromisně trestal. Jenže pak se „zasekl" i kolínský stroj a hra ani na jedné straně nebyla optimální. Díky tomu se přece jen Znojmo dokázalo otřepat z nepovedeného nástupu a zvýšilo až na rozdíl 4 košů. Kolínští, ve snaze ještě s vývojem utkání něco udělat, vystřídali a dokázali se v poslední minutě dotáhnout až na 20:19. Znojemští mohli zápas v klidu dohrát na útočné půlce, ale posledních pár vteřin před koncem netakticky a zbytečně ztratili míč a dali tak šanci Kolínu na poslední dalekonosnou střelu, Ta ale těsně minula cíl, a proto se TJ Znojmo mohlo radovat po nejtěsnějším vítězství z bronzových medailí.
 
Nejlepším střelcem byl v dresu Znojma Ivan Žák, autor 5 košů, za Kolín dokázali hned 3 hráči vstřelit po 4 koších - byli to Štěpán a Matěj Kubíčkovi a Karel Königsmark.

 

 

Finálové utkání
KK Brno x KCC Sokol Č. Budějovice 16:13 (11:5)

Ve finálovém duelu se střetly celky, které na sebe v play-off narážejí s železnou pravidelností již od roku 2007. Brno velmi toužilo po svém premiérovém mistrovském titulu, zatímco v případě vítězství Budějovic, by tento celek vyrovnal počtem titulů dosud nejúspěšnější celek Kolína.


Nástup byl z obou stran velmi opatrný a nervózní, ostatně v naplněné bohunické hale hnalo svá družstva do boje téměř 200 fanoušků. Brněnští velmi dobře věděli, odkud jim hrozí nebezpečí a pečlivě strážili dvorní budějovické střelce Bláhu a Krejčího. V útoku navíc chtěli spoléhat na famózní střeleckou formu dívčí části družstva podporovanou na doskoku zejména vysokým Romanem Věžníkem. Jenže první souhry zdaleka nevycházely podle představ a míč končil mnohem častěji za autovou čarou než v obroučce koše. Přesto to byli právě brněnští, kteří po 15 minutách odskočili svému soupeři a ujali se výraznějšího vedení 7:3. Toto vedení se navíc v závěrečných minutách povedlo Brnu ještě navýšit a nebýt dvou neproměněných penalt, mohl být poločasový rozdíl ve skóre ještě výraznější než 11:5. A to ještě nikdo z diváků netušil, že není brněnskému penaltovému trápení konec.

 

Do druhé půle vstoupil o něco úspěšněji znovu domácí tým a v celku s přehledem kontroloval hru. Fantastická divácká kulisa ale bohužel tentokrát neviděla na obou stranách nejpovedenější zápas, spíš to byl nervózní boj plný spousty nepřesností a soubojů. Po jednom z nich bohužel musela hřiště opustit nejlepší brněnská střelkyně celé sezóny, Eliška Jonáková, kterou nahradila Martina Weissová. Tento moment ale brněnské rozhodně nezdeptal a dále si vytvářeli spoustu šancí, které ale bohužel trestuhodně zahazovali. K tomu se navíc přidalo něco v korfbalu opravdu nevídaného - další 4 neproměněné penalty brněnského týmu. I přesto si Brno stále udržovalo komfortní 4-5 bodový rozdíl. Konečně až když sedmý hod z penaltového bodu z rukou Romana Věžníka našel cestu skrz koš, začínalo být divákům v hledišti i hráčům na ploše jasné, že Brno si tentokrát svoji šanci už vzít nenechá. Polední minuty sice nebyly divácky nejpohlednější, hosté z jihu Čech ještě stihli stav zkorigovat na rozdíl 3 košů, ale na jakýkoliv další nápor už jim nezbyl čas. Ve finálovém duelu, kterému dominovaly spíše obrany nad útoky, tak nakonec vítězství 16:13 po zásluze uhájil celek KK Brno a poprvé ve své 24leté historii se může radovat z titulu mistra ČR.

 

Sestavy a střelci: 

KK Brno: Jonáková Š. - 4 (Bušíková Z. - 0); Fridrichová E. - 1; Jonáková E. - 2 (Weissová M. - 1); Škrobová P. - 3; Věžník R. - 2; Vávra - 1; Ziegler J. - 0 (Skála M. - 0); Šedý J. - 2 (Fridrich O. - 0).

 

KCC S. Č. Budějovice: Krejčí V. - 3; Pešák P. - 3; Bláha J. - 2; Čierný O. - 1 (Pavlica A. - 0); Klacková M. - 2; Hurdálková D. - 1; Housková M. - 0 (Mensová A. - 0); Bínová V. - 1.

 

 


Konečné pořadí České korfbalové extraligy 2014-2015

1. KK Brno
2. KCC Sokol České Budějovice
3. TJ Znojmo MS YMCA
4. VKC Kolín
5. SK RG Prostějov


Autor: Ondra
Vydáno: 3.5. 2015 18:59
Přečteno: 797x
Hodnocení: 2.4 (celkem 280 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.