Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Jihomoravské derby

Hosté z Brna přijeli na horkou Znojemskou půdu v neúplné sestavě, ale s velkou chutí poprat se o vítězství.

   

MS Znojmo TJ YMCA - KK Brno   18:17 GG  (8:8)

   

Vstup do zápasu byl na obou stranách velmi odpovědný. Vynikala kvalitní o opatrná obrana, která nechybovala. To dokazuje i počet standardních situací, během celého zápasu se střílely pouze 2 volné hody a 1 penalta.

 

Proto v prvním poločase útočníci na z obou družstev skórovali spíše ze střel ze střední a delší vzdálenosti. Na brněnské straně střelecky vynikala trojice Tomáš Cholava, Eliška Jonáková a Petra Škrobová, kteří zaznamenali po čtyřech koších.

 

Obě družstva předváděla v prvním zápase taktický korfbal. Znojemské družstvo bylo, ale celý zápas o kousek napřed. Brněnští tak museli dotahovat dvoubodové až čtyřbodové manko. Na konci zápasu však byli hosté koncentrovanější, méně chybovali v obraně i v útoku. V poslední minutě standardní hrací doby se brňanům podařilo vyrovnat dalekonosnou střelou Tomáše Cholavy, a tím si vybojovali prodloužení.

 

V prodloužení hrajícího se na zlatý koš byli šťastnější domácí, kdy celkově ve třetím útoku využili chyby v obraně a skórovali donáškou.

 

 

MS Znojmo TJ YMCA - KK Brno   19:12   (6:11)

 

Do druhého zápasu vstoupili pravou nohou hostující hráči. Od začátku utkání méně chybovali a dokázali lépe využít chyb svých znojemských obránců a obránkyň. Brno si dokázalo vytvořit mnoho šancí v blízké vzdálenosti koše a oproti svému soupeři tyto šance i využívalo. Proto byl poločasový stav relativně vysoko pro Brno 11:6.

 

Do druhého poločasu Brno nastoupilo s mírně pozměněnou sestavou a s jasným cílem. Pokračovat v předvedené hře, dále dodržet taktické pokyny, ale hlavně udržet si poločasový náskok a zápas dovést do vítězného konce. Bohužel nic z toho se nepovedlo. Brno jakoby zamrzlo. Přestalo hrát svoji hru. Útok často končil po jedné střele. Hráči se na hřišti přestali pohybovat a tím začal koncert nepřesných nahrávek. Navíc brněnští zapomněli na taktiku. V útoku pořád nesmyslně hledali hráče pod košem, méně stříleli a přestali si věřit. Ve druhém poločase vstřelili pouhopouhý 1 koš...

 

Znojmo naopak dokázalo hrát svoji trpělivou hru. Začali brněnské přehrávat ve všech herních situacích a svými dlouhými útoky brněnské obránce doslova ,,usmažili". Brněnským docházely fyzické síly. Posledních 10 minut dohrávali zápas pouze v sedmi hráčích z důvodu zranění Petry Škrobové, a již vystřídané lavičky náhradníků. Naopak Znojmo jakoby herně rozkvetlo a zápas dovedlo do vítězného konce.

 

 

--- Fotky ---             --- Fotky od Znojemáků ---

 

Auto článku a rozhovoru : Marie Coufalová

 

 

 

Rozhovor s hrajícím trenérem J. Mášou:

 

Hráli jste po dlouhé reprezentační pauze, myslíš si, že se tato pauza projevila na vašem herním výkonu?

 

Tato pauza mohla narušit jen sehranost týmu, protože na ME byli 4 hráči základní sestavy a tudíš nebyla moc možnost se ve volném období sehrávat. Jinak si myslím, že to zásednější vliv nemělo.

 

S jakým cílem jste do zápasů proti rivalům ze Znojma šli? Podařilo se vám, alespoň nějaké ze stanovených cílů splnit?

 

Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát a získat potřebné body. Bod máme pouze jeden, když jsme v koncovce prvního zápasu dokázali stáhnout náskok soupeře. A ve druhém zápase jsme opět nezvládli dobře rozehraný zápas, stejně jako v minulé sezóně, kde byl tento problém velice častý.

 

Co myslíš, že bylo hlavní příčinou tragického výkonu ve 2. poločase 2. zápasu?

 

Celkově asi pohyb, ze kterého pramenily chyby v obraně i neschopnost si vůbec nahrát v útoku. Dotahování soupeře v prvním zápase i dobrý výkon v prvním poločase nás stal mnoho sil. Na většině hráčů bylo vidět, že už toho mají plné zuby. To zapříčinilo poločasové střídaní Tomáše Cholavy i odstoupení Petry Škrobové asi 10minut před koncem pro křeče. Dohrávání v 7hráčích už byl pro nás vrcholem zmaru a utkání jsme chtěli mít co nejdříve za sebou.

  

Jak se Ti hrálo? Poslední roky spíše vedeš své svěřence z lavičky a moc nezasahuješ do hry. Na jakém postu se cítíš lépe?

 

První zápas nebyl špatný. Ve druhém už mi docházely síly jako všem našim hráčům. Původně jsme určitě neměl v plánu odehrát celé dva zápasy, ale okolnosti v utkáních mi téměř nedaly jinou možnost. Myslím, že se na další kolo vrátím spíše na lavičku, ale člověk nikdy neví. Záležet bude i na ostatních spoluhráčích, aby na sobě pracovali a své místo na hřišti si zasloužili.

 

 

Autor: Admin
Vydáno: 8.11. 2010 22:30
Přečteno: 1340x
Hodnocení: 2.6 (celkem 413 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

Ze Znojma s jedním bodem
Pro další body do Znojma
Konečně domaPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.