Katastrofální 2. poločas nám nedal v 1. semifinále šanci

25. minut. Tak dlouho jsme udrželi krok v 1. semifinále s neoblíbeným soupeřem z Českých Budějovic. Bohužel rozpadený tým bez náhradníků ve druhém poločase předvedl asi nejhorší letošní výkon a s pouhými dvěma koši vstřelenými ve druhé půli odešel poražen potupným výsledkem 19:10.

A přitom začátek utkání se pro brněnské nevyvíjel špatně. Do zápasu jsme šli v inovované sestavě, která ale neměla možnost se ani jednou na tréninku zcela sehrát. Vstřelili jsme dokonce první koš a v zápase ještě několikrát vedli. Opět nás zdobila dobrá obrana, jenže trestuhodné neproměňování šancí nás dělilo od toho, abychom soupeři trochu ve skóre odskočili. Jenže upřímně, soupeři se v zakončení vedlo stejně - i Budějovičtí měli spoustu dobrých šancí, které prostě "nespadly". Jenže postupně se v brněnských útocích začal projevovat mírný nesoulad. Řada finálních nahrávek do jasných pozic končila zbytečně v rukách soupeře nebo v autu, spousta nebráněných střel a donášek končila mimo koš. Zřejmě zlomový okamžik přišel v 19. minutě, kdy se v zdánlivě nevinném náběhu srazil Ondra Fridrich s košem a jeho koleno to odneslo 3 cm tržnou ranou. Zranění se nepovedlo včas dostatečně ošetřit, proto do utkání nastoupil jediný muž na lavičce Brna - Jirka Ziegler. V té době Brno prohrávalo 8:7. Sice se brněnským povedlo do poločasu ještě srovnat, ale neurovnaná hra dávala trochu tušit, že 2. půle nebude zrovna jednoduchá.

Do druhé půle jsme vstoupili odhodlaní udržet krok a ideálně si naklonit zápas na svoji stranu. Jenže soupeř začal výrazně agresivněji a důsledněji bránit a naše útoky se proměnily v jeden velký chaos. Více než polovina útoků končila v rukou obránců bez střely, když už se povedlo vystřelit, střela většinou ani nezasáhla obroučku. Na vstřelení koše bezradný tým čekal více než 16 minut. Mezitím se nám už tradičně povedlo zahodit penaltu a spoustu dalších menších či větších šancí, i když těch druhých bylo pomálu. Bohužel zejména v jedné čtveřici souhra vůbec nefungovala a navzdory obranné snaze druhé čtverky nebylo možné ubránit Jihočechy navždy. Proto se také jejich náskok začal pomalu zvyšovat. Bohužel Brno kvůli řadě absencí už nemohlo se sestavou mnoho dělat, na lavičce zbývala jediná dívka - Martina Weissová, která se sice vzápětí dostala do hry, ale zásadní změnu v závěru utkání přinést nedokázala. Brno vstřelilo ve druhém poločase pouhé 2 koše. Dostalo jich 11. Proto odešlo ze zápasu zcela po zásluze poraženo poměrem 19:10.

Šanci na reparát budou mít Brňáci před domácím publikem 30.3.2014 v bohunické hale.

Přijďte nás prosím všichni podpořit. Budeme to potřebovat a slibujeme, že budeme hrát líp!

Střelci Brno:  Šedý - 3; Bušík, Škrobová - 2; Vávra, Fridrich, Jonáková E. - 1

Autor: Ondra
Vydáno: 18.3. 2014 21:07