KK Brno opět bez bodů

Dva týdny utekly jako voda a brněnské seniory čekal další extraligový zápas. Tentokrát se měli utkat s VKC Kolín v Přelouči. Jihomoravané si byli dobře vědomi, že je čeká jeden z těch obtížných zápasů sezóny, ale byli pevně odhodláni bít se o každý míč a hlavně o body do tabulky.

4. kolo ČKE

VKC Kolín x KK Brno 24:22 (14:12)

Sestava: E. Jonáková, Š. Jonáková, Bušík, Skála
Škrobová (Fridrichová), Visser, Šedý, Vávra

Jako první otevřel skóre hostující hráč Martin Skála střelou v první minutě, kterou následovala úspěšná vyrovnávací střela kolínského hráče. Tím byla započata velká bitva o výhru. Po neproměněné penaltě hostů se slova ujal domácí útok, který se dvěma střelami dostal do vedení. Brněnští hráči se snažili srovnat skóre, jak nejrychleji to bylo možné, ale kolínští si stále udržovali svůj náskok. Každou minutu byl k vidění alespoň jeden koš. Komplikované akce střídala jednoduchá zakončení a diváci a lavičky si tak mohli užít korfbal ve všech podobách. Týmy hrály velmi vyrovnaně, ale přesnější mušku měli stále hráči Kolína, což donutilo brněnského trenéra využít v 18. minutě první time-out. Bohužel ani tento krok nepomohl hostům dotáhnout se na domácí, kteří se navíc ve 22. minutě dostali již do čtyřbodového vedení. Do konce prvního poločasu pak ještě dvěma střelami snížil brněnský hráč P. Bušík na rozdíl dvou košů.

Do druhého poločasu trenéři obou celků vystřídali, ale úspěšnějším taktikem se pro začátek ukázal právě brněnský trenér Máša, jehož svěřenci během tří minut srovnali na 14:14 a dali, tak celému týmu novou naději na výhru. Zápas tedy začal znovu „od začátku", kde tentokrát tahali za delší konec právě hráči KK Brno. Ti se dostali v 33. minutě do dvoubodového vedení (17:15), což donutilo domácí k vybrání time-outu. I poté si Jihomoravané stále drželi vedení až do 45. minuty, kdy Středočeši srovnali na 21:21. Do konce zápasu zbývalo pouhých 5 minut a ani jeden z celků se nehodlal vzdát. Dlouhé útoky a skvělé obrany byly k vidění na obou stranách. Ještě ve 48. minutě byl stav vyrovnaný. Pak ale přišla dlouhá střela kolínského hráče a následný kolínský time-out, který rozhodil tempo Brňanů. V poslední minutě pak domácí ještě vstřelili potvrzovací koš a potvrdili tím roli favorita.

Střelci: E. Jonáková 5, Bušík 4, Šedý 3, Vávra 3, Fridrichová 2, Škrobová 2, Š. Jonáková 1, Visser 1, Skála 1

4. kolo Ligy rezerv
VKC Kolín x KK Brno 17:16 (7:2)

Po prohraném extraligovém zápase nevládla v týmu příliš optimistická nálada, ale i tak si chtělo Brno odvést domu nějaké body. Bohužel první minuty hry tomu vůbec nenasvědčovaly. Brněnští hráči si nedokázali uspořádat své útoky, a proto ztráceli míč po pár náhrách. Domácí sice neměli také velkou střeleckou úspěšnost, ale stále na tom byli mnohem lépe než hosté.

V druhé polovině zápasu se Brno konečně probralo a pomalu začalo Kolín dotahovat. I tak to nebyl příliš divácky pohledný zápas. V posledních minutách však hra začala nabírat na obrátkách a padal jeden koš za druhý. Brněnským dokonce svitla naděje minimálně na remízu, ale bohužel jim štěstí nepřálo a prohráli těsně o jeden koš.

Střelci: Fridrich 4, E. Jonáková 3, Fridrichová 2, Š. Jonáková 2, Skála 2, Weissová 1, Cholava 1, Máša 1

Autor: Martula
Vydáno: 17.11. 2013 21:43