KK Brno pořádá seminář o korfbalu

Korfbal klub Brno získal na přelomu roku akreditaci pro pořádání seminářů na téma korfbal. Seminář je určen pro pedagogické pracovníky škol a školských zařízení všech typů a vedoucím zájmových kroužků.

Seminář by měl pedagogickým pracovníkům nabídnout nové možnosti obohacení výuky tělesné výchovy a zájmových kroužků o korfbal.

Cíle:

•  rozšíření korfbalu do brněnských škol

• ukázky korfbalu na zúčastněných školách

• pozvání školních týmů na turnaj pořádaný naším oddílem - konec školního roku

• pravidelné turnaje škol

•

Účastníci se seznámí s historií korfbalu v zahraničí a České republice, základních pravidlech, herních systémech. Zhlédnou videoukázku ze zápasů a rozbor jednotlivých situací.

V praktické části si budou moci sami vyzkoušet technické prvky, herní situace a samotnou hru (sportovní oblečení a boty do tělocvičny s sebou). Na závěr proběhne diskuse a vyhodnocení semináře.

Obsah:

• co je to korfbal

• historie a současnost

• korfbal v České republice a ve světě

• výklad pravidel

• metodika korfbalu do škol

• úprava pravidel ve školním prostředí

• vyučovací jednotka korfbalu

•

Další informace:

• Komu je určen : pedagogickým pracovníkům škol a školských zařízení všech typů škol a vedoucím zájmových kroužků

• Akreditace MŠMT : seminář je akreditován MŠMT pod číslem 38927/2011-25-852

• Termín konání : 20.4.2012, 9:00 - 12:30h

• Místo konání : ZŠ Laštůvkova, Brno - Bystrc

• Cena : seminář je zdarma

Více informací a seznam aktuálně přihlášených naleznete na seminar.korfbalbrno.cz.

Vydáno: 3.4. 2012 20:43