Kolín se s Brnem o body podělil

Po dlouhé pauze herní pauze způsobené Mistrovstvím světa juniorů nás čekal dosud nejtěžší soupeř. V sobotu odpoledne jsme chtěli v Kolíně potvrdit, že čelo extraligové tabulky nám nepatří náhodou. Bohužel toto kolo bylo tak trochu prokleté. Proč? Dozvíte se v článku.

První dvě nepříjemnosti se vyrojili v minulých dnech a týdnech, nejdříve zranění ramene nedovolilo trénovat a hrát Tomášovi, těsně před zápasem pak kvůli bolestem zad vypadla Petra. Jejich místa tak zaujali Zbyňa s Mirkou, kterým patří náš velký dík.

1. utkání

VKC Kolín A x VSK VUT Brno A 16:18 (9:12)

Kolín na nás nastoupil s velmi těsnou obranou, což nám na malém hřišti působilo problémy s náhrami a prostorem pro zakončení. To vedlo k několika ztrátám míče z důvodů vypršení časového limitu nebo nepřipravenému zakončení. Na druhou stranu se nám ale dařilo dobře zakončovat z podkošových situací. Soupeř nám ale oplácel stejnou mincí, proto jsme se o každý koš tahali. První nepříjemný moment smolného dne přišel kolem 20.min, kdy se Marušce spustilo krvácení z nosu a musela odstoupit. Její místo zaujala Mirka. Jedna čtverka měla v útoku problémy s velmi těsnou obranou soupeře, druhá zase v obraně s rychlostí soupeřových kluků. Střelecky se dařilo sestrám Jonákovým a i díky jejich košům jsme v poločase vedli 12:9.

Jenže na začátku 2. půle nás dostihla střelecká nemohoucnost a soupeř záhy srovnal na 12:12. Podařilo se nám sice znovu odskočit na rozdíl jednoho koše, ale pak přišel další nešťastný moment, kdy po neúmyslné kolizi se soupeřovým loktem začal krvácet nos i Elišce Jonákové. Několik minut jsme hráli v sedmi lidech, což vedlo ke srovnání skóre ze strany soupeře na 14:14. K našemu štestí se ale Eliška v pravý čas dokázala dát do pořádku a vrátit na hřiště. Vzápětí skórovala a když se k tomu Ondrovi podařilo přidat ještě další koš, opět jsme vedli rozdílem dvou bodů. I přes veškerou snahu soupeře jsme už udrželi koncentraci do konce zápasu a získali tak cenné vítězství 18:16.

Sestavy a koše:

Kolín: Kubíček 1, Dejdar 3, Břízová 1, Prokůpková 3, Milichovský 5, Königsmark 2, Motáková 1, Chybová 0

Brno: Fridrich 3, Vávra 0, Kejdušová 1, Jonáková 5, Šedý 2, Máša 3, Coufalová 0 (Koláčná 0), Jonáková Š. 3

2. utkání

VKC Kolín A x VSK VUT Brno A 20:16 (10:9)

Druhý zápas se odehrával podle podobných not jako střetnutí první. Kolín zakončoval hodně přes kluky, dařilo se hlavně Milichovskému, který využíval chyb v obraně Ondry. Ten mu ale oplácel v útoku přesným zakončením z dálky, takže skóre bylo stále vyrovnané.Soupeř byl stále o krok napřed, ale rozdíl nebyl nikdy větší než 2 koše. To vydrželo až do poslední minuty poločasu, kdy se v posledních vteřinách trefil z velké dálky Matěj Kubíček a dal tak Kolínu poločasové vedení 10:9.

Bohužel svalové problémy už nepustily do druhé půle Ondru a stejný důvod vyřadil po deseti minutách i Elišku. Navíc nás ve druhé půli začala trápit střelecká nemohoucnost, když se nedařilo proměňovat celou řadu střel bez tlaku obrany z 5-6 m. Kolín naopak v útoku zatlačil a velkým důrazem ze strany kluků dokázal  odskočit až na šestibodový rozdíl. Nejvíce košů si připsal Matěj Kubíček - celkem jich v zápase vstřelil 8. Ačkoliv jsme se snažili ze všech sil, několik pěkných košů přidala Eva a Štěpánka, na dotažení rozdílu už to nestačilo a Kolín zaslouženě v utkání zvítězil 20:16.

Kolín: Kubíček 8, Kozák 3, Břízová 0, Prokůpková 0, Milichovský 5, Königsmark 1, Motáková 2, Chybová1

Brno: Fridrich 4 (30. Horák 0), Vávra 2, Kejdušová 3, Jonáková E. 0 (40. Koláčná 0), Šedý 1, Máša 1, Coufalová 1, Jonáková Š. 4

Bylo to opravdu smolné kolo, ani my ani Kolín jsme nebyli v nejsilnější sestavě a je škoda, že jsme toho nedokázali využít. Když se k tomu navíc přidaly zdravotní patálie Elišky, Marušky a Ondry, vypadalo to s námi chvíli docela bledě. 3 body jsou ale myslím spravedlivá odměna pro obě družstva.

Perličkou na závěr už pak byla dopingová kontrola 2 hráčů na každé straně. Ono načurat po dvou náročných zápasech 75ml není žádná sranda.

Autor: Ondra
Vydáno: 23.11. 2008 17:47
Přečteno: 1151x
Hodnocení: 2.8 (celkem 360 hlasů)