Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Konečně všech 6 bodů v extralize

 

V neděli 6.12. jsme v hale v Bohunicích přivítali soupeře, proti kterému rádi rozhodně nehrajeme - České Budějovice. Byl to jediný soupeř, se kterým jsme letos prohráli oba dva zápasy. Ale naše pomalu se zlepšující forma byla příslibem, že bychom tentokrát bez bodu zůstat nemuseli. Mimořádně příjemná návštěva cca 40 fanoušků byla velkou oporou v důležitém utkání. 

 

Do prvního utkání jsme nastoupili v momentálně nejsilnější a nejsehranější sestavě: Ivan, Tomáš, Eva a Eliška v útoku, Honza, Ondra, Petra a Maruška v obraně. A od začátku jsme to vzali za ten správný konec - po 30 vteřinách jsme po Evině střele vedli 1:0, za chvíli se trefil Tomáš a po změně stran přidala 2 koše i druhá čtverka. Soupeř začal sice dotahovat po opakovaném volném hodu, ale naše ofenzíva byla silná a náskok jsme navyšovali dál. Velmi dobře pracovala defenzíva, která nenechala soupeři mnoho místa a sbírala jak náhry, tak nepřesné střely. V útoku se dařilo předvádět kolektivní hru, při které jsme střídali různé typy útoků a to se projevilo i na výsledku v poločase 12:4.

 

Ačkoliv jsme si slíbili, že odbouráme naše popoločasové výpadky, bohužel opět jeden z nich přišel - za 3 minuty jsme dostali 3 koše a znejistěli jsme. Naštěstí jsme se začali znovu soustředit na obranu, kde jsme sbírali míč za míčem a cpali je do útoku. Po dlouhých minutách bez koše naštěstí proměnila donášku Eliška a dala nám zase klid. Od té doby jsme byli na hřišti jasně lepším týmem, škoda jen velkého množství střel, které doslova vypadly z obroučky. Rozhodující moment přiše v 48. minutě, kdy po podkošovém souboji Vlasta Krejčí z Budějovic naprosto zbytečně vyjel na rozhodčího, který mu udělil žlutou a za následné strčení vzápětí červenou kartu. Musel tak ze hřiště, kde ho vystřídal Ondřej Švík. Od té chvíle jsme hru bez problémů kontrolovali a navyšovali svůj náskok až na konečných 22:13. Skvělým výkonem se blýskla Maruška, která dala v utkání 6 košů.

 


Střelci: Maruška 6, Eva 4, Ondra, Ivan, Tomáš 3, Eliška 2, Petra 1, Honza 0

 

Mezizápasovou pauzu vyplnilo vzájemné utkání našich nejmladších žáčků ze ZŠ Kamínky a ZŠ Heyrovského , kteří před zraky svých rodičů srdnatě bojovali a ukázai, že je korfbal taky baví. 

 

Do druhého utkání jsme sestavami nemíchali, ale soupeř byl nucen své síly přeskupit. Chvíli jsme se se změnou herního stylu Budějovic srovnávali, takže po pěti minutách byl stav 0:0. Ale za dalších 10 minut už jsme vedli 5:0 a opět převzali otěže zápasu. Klíčovou se tentokrát ukázala střelecká forma kluků, kteří trefili 3 střely z velké vzdálenosti. A to jsme ještě celou řadu stoprocentních šancí zahodili. Soupeř v útoku tápal a my jsme sbírali jeden míč za druhým. Takže i když se útočníkům třeba chvíli nedařilo, obrana je podržela. Poločasový výsledek 14:5 naznačoval, že bychom při udržení koncentrace měli i toto utkání dovést do vítězného konce.

 

Do poločasu nahradil Honzu Peter Bušík, který posílil podkošové pozice. Po zahájení druhé půle jsme sice opět inkasovali, ale soupeři jsme vzápětí oplatili stejnou mincí. Stále jsme si v pohodě udržovali 8-10 bodový náskok. V 40. minutě za stavu 18:6 odstoupil ze hry budějovický Ivo Kracík, a protože soupeř měl na lavičce už jen Krejčího vyloučeného v prvním zápase, musel dohrávat zápas v sedmi hráčích. Od tohoto momentu hra přestala být naprosto zajímavá a část diváků dokonce začala opouštět halu. Brno si bylo jisto svojí výhrou, tempo hry naprosto opadlo a zápas se změnil na obou stranách v menší chaos. Když jsme útočili v přesila, vypadali občas naše útoky jako kulometná palba s 8 střelami za sebou. Do hry se dostali i další hráči z lavičky - Kuba Máša a Bára Malcová. Kuba se uvedl ihned košem z první střely, Barča si musela na svůj 2. extraligový koš ještě chvíli počkat. Nakonec i ona skórovala a my jsme nehezké utkání dovedli do hezkého, totiž vítězného, konce - 28:9.

 


Střelci: Ivan 7, Ondra, Eliška a Maruška 4, Tomáš, Honza, Kuba 2, Barča M., Peter, Eva 1, Petra 0.

 

Díky dvěma vítězstvím jsme poskočili z 5. na 3. příčku a jsme zpátky v boji o play-off. Konečně jsme také prolomili prokletí bohunické haly, ve které jsme dosud nedokázali vyhrát.

 

Autor: Ondra
Vydáno: 6.12. 2009 23:22
Přečteno: 1068x
Hodnocení: 2.8 (celkem 371 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.