Korfbalové souboje brněnských základních škol

Dubnové pátky patří na brněnských základních školách korfbalu. Postupně se utkají 5., 3. a 4. ročníky. Přečtěte si zprávy z prvních dvou turnajů.

Turnaj žáků 5. tříd

Druhý dubnový pátek byla na ZŠ Laštůvkova v Brně Bystrci zahájena série korfbalových turnajů. O podívanou se zasloužily čtyři týmy brněnských základních škol, složených ze žáku pátých tříd. Domácí se představili se dvěma týmy. Výslednou čtveřici doplnila ZŠ Bosonožská a ZŠ Žebětín.

Na začátku turnaje měli organizátoři strach, jak si korfbaloví nováčci poradí s třímetrovým košem. Ale děti je hned v prvním utkání přesvědčily o opaku. Celkovým vítězem se stala třída 5.A ze ZŠ Laštůvkova, která si na své konto připsala dvě vítězství a jednu remízu. Na druhém místě se umístila ZŠ Bosonožská, která jednou vyhrála a remízovala dvakrát. I tak si udržela náskok na třetího v pořadí, kterým se stal tým 5.B ze ZŠ Laštůvkova. Na čtvrtém míste skončila ZŠ Žebětín.

Motivací pro hráče byla vyhlášená soutěž o  nejlepšího střelce a nejlepší střelkyni turnaje. Nejlepším střelcem se stal Přemysl Jemelík (ZŠ Laštůvkova), kterému se podařilo nastřílet osm košů.  Po odehraných zápasech měla soutěž o nejlepši střelkyni tři finalistky, ale protože vyhrát mohla jen jedna z dívek, tak muselo dojít k rozstřelu. Celkové prvenství si odnesla Adéla Maděrová (ZŠ Bosonožská), která  prohodila míč obroučkou čtyřikrát.

Výsledky turnaje 5. třídy:

ZŠ Laštůvkova A - ZŠ Laštůvkova B  7:2

ZŠ Bosonožská - ZŠ Žebětín  4:4

ZŠ Laštůvkova A - ZŠ Bosonožská 3:3

ZŠ Laštůvkova B - ZŠ Žebětín  6:5

ZŠ Laštůvkova A - ZŠ Žebětín  6:2

ZŠ Bosonožská - ZŠ Laštůvkova B  10:1

Konečné pořadí:

1. ZŠ Laštůvkova A   16:7   5

2. ZŠ Bosonožská     17:8   4

3. ZŠ Laštůvkova B   9:22   2

4. ZŠ Žebětín           11:16   1

Nejlepší střelkyně : Adéla Maděrová (ZŠ Bosonožská)

Nejlepší střelec : Přemysl Jemelík (ZŠ Laštůvkova A)

Turnaj žáků 3. tříd

Již druhé páteční dopoledne se konal korfbalový turnaj mezi žáky 1. Stupně ZŠ. Tentokrát se spolu utkali žáci 3. tříd. Turnaje se zúčastnily celkem 4 týmy - dvě třídy ze ZŠ Laštůvkova, a po jedné třídě ze ZŠ Bosonožská a ZŠ Žebětín. Turnaj se hrál systémem každý s každým, takže na programu bylo 6 zápasů.

Žáci ZŠ Laštůvkova měli oproti svým soupeřům menší výhodu, jelikož se s korfbalem již několikrát setkali. To se projevilo hlavně na počtu proměněných střel během turnaje. Ani ostatní účastníci nezaháleli. Děti se snažily ze všech sil a každý hráč si chtěl dát svůj vlastní koš na turnaji. Ke konci byly k vidění již promyšlené akce a pěkné střely. Také publikum vytvořilo úžasnou atmosféru, hlavně v posledních dvou zápasech, kdy nebylo téměř možné slyšet píšťalku rozhodčího.

Výsledky turnaje 3. třídy:

ZŠ Laštůvkova A - ZŠ Laštůvkova B  6:0

ZŠ Bosonožská - ZŠ Žebětín  2:4

ZŠ Laštůvkova A - ZŠ Bosonožská 14:0

ZŠ Laštůvkova B - ZŠ Žebětín  13:3

ZŠ Laštůvkova A - ZŠ Žebětín  11:0

ZŠ Bosonožská - ZŠ Laštůvkova B  4:17

Konečné pořadí:

1. ZŠ Laštůvkova A    31:0    6

2. ZŠ Laštůvkova B   30:13   4

3. ZŠ Žebětín             7:26   2

4. ZŠ Bosonožská       6:35   0

Nejlepší střelkyně : Lucie Veselá (ZŠ Laštůvkova A)

Nejlepší střelec : David Vašíček (ZŠ Laštůvkova B)

Všem účastníkům bychom chtěli poděkovat za krásné výkony a účast na turnaji. V dalším článku bude následovat turnaj 4. tříd a následně ohlasy učitelů a žáků na tyto soutěže.

Autorky článku: Adéla Dvořáková a Martina Weissová

Vydáno: 21.4. 2013 19:54