Krátké zhodnocení sezóny Béčka

Dovolte mi touto cestou ještě trochu zhodnotit z mojí pozice druhého trenéra a vedoucího družstva celý ročník 1. ČKL a naše výkony. Věřím, že svůj komentář doplní i z pohledu trenéra Bady.

Celý rok jsme se potýkali s velmi kolísavou turnajovou i tréninkovou účastí. Prakticky celou sezónu jsme se nesešli ke dvěma turnajům ve stejné sestavě. Celkově 7. místo nepovažuji rozhodně za úspěch, myslím, že při ideální konstelaci sestavy a soupeřů bychom bývali měli aspoň na 5. místo. Myslím ale, že družstvu nechyběla dobrá nálada a i přes občasné neshody na tréninku či v zápase jsme ročník odehráli v příjemné atmosféře.

Bohužel jsme se toho mnoho nového nenaučili, což je dáno jednak nevhodnými tréninkovými podmínkami v hale na Údolní, ale také nikterak oslnivým přístupem k tréninku a disciplíně v docházkách. Budiž nám ke cti, že jsme všechny turnaje abslovovali aspoň v osmi lidech.

Hlavní herní nedostatky vidím v útoku ve velmi špatné technice a úspěšnosti střelby, která se v mnoha zápasech proměnila v absolutní "impotenci". Svoji vinu na tom má také špatná práce v přípravě útoku, zejména pak zbytečné a špatně načasované stavění asistencí místo roztažení hry a rozhýbání obrany. Hodně také kazíme nahrávky, zejména kvůli špatné práci nohou. Naše obrana není špatná, příliš nechybujeme a nefaulujeme. Potřebujeme se ale víc zaměřit na správnou pozici v obraně 1-1 s vahou na zadní noze. Naše  obrana bohužel není skoro vůbec agresivní (hlavně v dívčí části) a to ani pod doskokem. Tam je bohužel velká slabina, když nedokážeme dobře blokovat protihráče a získávat odražené míče.

Pevně doufám, že se nám až na výjimky podaří udržet stávající kostru týmu. Velký příslib vidím v mladých hráčích, kteří budou příští rok hrát za dorost a doufám, že nám pomůžou i v B týmu - ať už je to Mirek, Aduš nebo malá Barča a také zkušení dorostenci Lukáš, Katka a další. Budeme se snažit zpět do týmu přivést ještě nějaké starší zkušenější hráče, jako byla třeba letos Jitka, která ukázala, že je pořád excelentní hráčkou. Věřím, že přibudou i další, kteří vyztuží osu týmu kolem zkušených hráčů. Doufám, že příští rok trochu víc zapojíme i hráče Áčka tak, aby každý z nich aspoň jednou v rezervním týmu vypomohl a přenesl tak svoje zkušenosti na mladší spoluhráče. Letos tomu bohužel tak úplně nebylo.

Na závěr bych chtěl poděkovat celému týmu a hráčům, kteří v letošním ročníku tvořili a nebo vyztužili družstvo VSK VUT Brno B, ať už na tréninku nebo v zápasech:
Holky: Barča D., Lucka, Mirka, Gabča, Renča, Jitka, Aduš, Barča M., Maruška, Štěpa a Eva
Kluci: Bady, Zbyňa, Tom, Perňa, Marek, Drago, Pepa, Mirek, Kuba Š., Honza a Ondra
Na trénincích pak často nechyběli ještě David a Michal.

Pokud jsem na někoho zapomněl, tak se omlouvám. Klidně se ozvěte, že jste taky hráli a já vás doplním.

Doufám, že příští ročník 1.ČKL odehrajeme s ještě větší chutí a radostí ze hry a snad se přidají i trochu lepší výsledky. Hlavní ale bude, aby nás korfbal pořád bavil. Protože "Víte jak to bolí, honit se jak voli?!"

Autor: Ondra
Vydáno: 18.4. 2009 22:48