Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Krátké zhodnocení sezóny Béčka

Dovolte mi touto cestou ještě trochu zhodnotit z mojí pozice druhého trenéra a vedoucího družstva celý ročník 1. ČKL a naše výkony. Věřím, že svůj komentář doplní i z pohledu trenéra Bady.

 

Celý rok jsme se potýkali s velmi kolísavou turnajovou i tréninkovou účastí. Prakticky celou sezónu jsme se nesešli ke dvěma turnajům ve stejné sestavě. Celkově 7. místo nepovažuji rozhodně za úspěch, myslím, že při ideální konstelaci sestavy a soupeřů bychom bývali měli aspoň na 5. místo. Myslím ale, že družstvu nechyběla dobrá nálada a i přes občasné neshody na tréninku či v zápase jsme ročník odehráli v příjemné atmosféře. 

 

Bohužel jsme se toho mnoho nového nenaučili, což je dáno jednak nevhodnými tréninkovými podmínkami v hale na Údolní, ale také nikterak oslnivým přístupem k tréninku a disciplíně v docházkách. Budiž nám ke cti, že jsme všechny turnaje abslovovali aspoň v osmi lidech.

 

Hlavní herní nedostatky vidím v útoku ve velmi špatné technice a úspěšnosti střelby, která se v mnoha zápasech proměnila v absolutní "impotenci". Svoji vinu na tom má také špatná práce v přípravě útoku, zejména pak zbytečné a špatně načasované stavění asistencí místo roztažení hry a rozhýbání obrany. Hodně také kazíme nahrávky, zejména kvůli špatné práci nohou. Naše obrana není špatná, příliš nechybujeme a nefaulujeme. Potřebujeme se ale víc zaměřit na správnou pozici v obraně 1-1 s vahou na zadní noze. Naše  obrana bohužel není skoro vůbec agresivní (hlavně v dívčí části) a to ani pod doskokem. Tam je bohužel velká slabina, když nedokážeme dobře blokovat protihráče a získávat odražené míče.

 

Pevně doufám, že se nám až na výjimky podaří udržet stávající kostru týmu. Velký příslib vidím v mladých hráčích, kteří budou příští rok hrát za dorost a doufám, že nám pomůžou i v B týmu - ať už je to Mirek, Aduš nebo malá Barča a také zkušení dorostenci Lukáš, Katka a další. Budeme se snažit zpět do týmu přivést ještě nějaké starší zkušenější hráče, jako byla třeba letos Jitka, která ukázala, že je pořád excelentní hráčkou. Věřím, že přibudou i další, kteří vyztuží osu týmu kolem zkušených hráčů. Doufám, že příští rok trochu víc zapojíme i hráče Áčka tak, aby každý z nich aspoň jednou v rezervním týmu vypomohl a přenesl tak svoje zkušenosti na mladší spoluhráče. Letos tomu bohužel tak úplně nebylo.


Na závěr bych chtěl poděkovat celému týmu a hráčům, kteří v letošním ročníku tvořili a nebo vyztužili družstvo VSK VUT Brno B, ať už na tréninku nebo v zápasech:
Holky: Barča D., Lucka, Mirka, Gabča, Renča, Jitka, Aduš, Barča M., Maruška, Štěpa a Eva
Kluci: Bady, Zbyňa, Tom, Perňa, Marek, Drago, Pepa, Mirek, Kuba Š., Honza a Ondra
Na trénincích pak často nechyběli ještě David a Michal.

Pokud jsem na někoho zapomněl, tak se omlouvám. Klidně se ozvěte, že jste taky hráli a já vás doplním.

 

Doufám, že příští ročník 1.ČKL odehrajeme s ještě větší chutí a radostí ze hry a snad se přidají i trochu lepší výsledky. Hlavní ale bude, aby nás korfbal pořád bavil. Protože "Víte jak to bolí, honit se jak voli?!"

 

 

Autor: Ondra
Vydáno: 18.4. 2009 22:48
Přečteno: 1608x
Hodnocení: 2.7 (celkem 499 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


c Ondra, Vinař (19.4. 2009 23:40)

Já nevím jak ty, Jazykozpytče (Jazykuzpitče:-), ale já jsem od podzimu moc neprostrkával...


Jazykozpytec, Máš, Bady, pravdu... (19.4. 2009 22:13)

Máš, Bady, pravdu. Ta sezóna byla vskutku uplivnutá. Ale, na druhou stranu, vinařilo se nám dobře, neb jsme na podzim dobře ořezali, před pučením postříkali proti roztočům, pak jsme prostrkávali, otrhali zálistek, osečkovali, proti peronospoře a oidiu postříkali a okopávali a okopávali... :D


c Ondra, OFF (19.4. 2009 21:27)

Ale zapomněl. A páč nejsem misogyn, přidal jsem tě do seznamu hráčů :-)


Jazykozpytec, Nezapomněl, Maruško (19.4. 2009 19:26)

Nezapomněl, Maruško, je to misogyn... :D


c Marie, :) (19.4. 2009 09:00)

Ondro, ty jsi na me zapomněl..... :(


petr-bader, Hodnocení B za uplinulou sezonu (19.4. 2009 08:01)

Poslední kolo v M.Třebové se nám vidařilo hlavně po herní stránce.Hráli jsme tak jak jsem chtěl aby se hrálo celou sezonu,to znamená že na všech postech jsme se střídali všichni.Největší problem byl v tom,že jsme se skoro nikdy nesešli na treninku v kompletní sestavě.Problém byl v tom že někdo chodil v pondělí,jiní zas ve středu atd.Taky jsem si představoval pondělní trenál trochu jinak.Mysle jsem že budu s B dělat věci které potřebujem a pak hrát proti A.Asi to byla moje chyba že jsem to neřekl hned na začátku.Jinak s tím co Ondra napsal musím souhlasit.Doufám že se nám příští sezonu vyhnou zranění a nebudeme mít problém s nominací na zápasy.Jinak moc děkuji všem hráčum A,kteří nám pomáhali,ale i všem dorostencum a žačkum.Moc dík. :D