Krůček od bodů se Znojmem

Po povedeném kole s Kolínem jsme se hned museli soustředit na nového ještě silnějšího soupeře - vedoucí tým extraligy ze Znojma. Hrálo se v hale v Bohunicích, kterou neznáme pořádně my ani soupeř. Cestu na tribunu si přesto našla skoro třicítka fanoušků, kteří nás zejména v prvním zápase z plných plic povzbuzovali.

1. utkání
VSK VUT Brno x TJ Znojmo MS YMCA 14:18 (8:9)

Vedoucí celek tabulky, Znojmo, přijel na půdu aktuálně druhého Brna oslaben o několik hráčů. K vidění přesto byly velmi vyrovnané souboje, které nakonec hosté zvládli lépe. Brno do prvního zápasu vlétlo naplno a hned první dvě střely našly svůj cíl. Znojmo ale trpělivou hrou nedovolilo Brnu náskok výrazně zvýšit. Postupně se tak hra začala srovnávat. Brno spoléhalo hlavně na rychlost Elišky Jonákové, hosté naopak využívali přesnost zakončení mužské části týmu. Těsně před poločasem Znojmo poprvé získalo vedení a do šaten šlo spokojenější za stavu 8:9.

Druhá půle bohužel pro domácí celek už vyzněla více ve prospěch hostujícího Znojma. Znojemští brzy odskočili na tříbodový rozdíl. Brno sice dokázalo srovnat a dokonce jít do jednobodového vedení, ale jeho hra postupně ztrácela organizaci a především přesnost v koncovce. Zatímco soupeř zpřesnil náhry i střelbu a zaslouženě získal vedení zápasu. V závěrečných 10 minutách už domácí nedokázali ani jednou skórovat a Znojmo tak odskočilo až na rozdíl 4 bodů. Své vedení už vedoucí celek tabulky udržel a zaslouženě zvítězil 18:14.

Sestavy a koše:
Brno: Fridrich 3, Šedý 1 (45. Cholava 1), Coufalová 1, Kejdušová 1 - Horák 1, Máša 1, Jonáková E. 3, Jonáková Š. 1 (50. Škrobová 1)

Znojmo: Podzemský 5, Veselý 2, Spěšná 1, Buchtová 1 - Malačka J. 3, Žák 1, Simonidesová 0, Zábojová 5

2. utkání
VSK VUT Brno x TJ Znojmo MS YMCA 17:18 (8:6)

Druhý zápas začal navlas stejně jako ten první - Brno z prvních dvou šancí skórovalo a po deseti minutách dokonce vedlo 4:0. Znojemští ale opět neztratili hlavu a zlepšenou organizací obrany i útoku začali z náskoku domácích ukrajovat. Brněnským se bohužel nedařilo střelecky, což ale platilo i o hostech. I proto byl poločasový výsledek poměrně nízký na dva vedoucí týmy tabulky - 8:6.

Ve druhém poločase se ještě chvíli dařilo brněnským udržovat mírné vedení, ale náskok už nenarostl na větší rozdíl, než 2 body. Závěrečná patnáctiminutovka přinesla velké drama. Hosté díky výraznému zlepšení zakončení z dálky dokázali skóre otočit a 2 minuty před koncem vedli o dva koše. Brno snížilo na rozdíl jediného koše a v posledních vteřinách mělo ještě solidní šanci na vyrovnání. Míč bohužel obroučku minul a z těsného vítězství 18:17 se tak opět mohli radovat hosté.

Sestavy a koše:
Brno: Fridrich 3 (55. Jansa 0), Šedý 1 (45. Horák 1), Coufalová 0, Kejdušová 1 (50. Škrobová 1)- Cholava 3, Máša 0, Jonáková E. 5, Jonáková Š. 2

Znojmo: Podzemský 5, Veselý 0, Spěšná 3, Buchtová 0 - Malačka J. 3, Žák 4, Simonidesová 2, Zábojová 1

Autor: Ondra
Vydáno: 3.3. 2009 20:59