Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Máme bronz!!!

Úžasné korfbalové momenty, skvělá atmosféra, excelentní organizace vrcholné akce a především absolutní triumf Znojma - to byly hlavní znaky Finálového dne České korfbalové extraligy, který se konal v sobotu 17. 5. 2008 v Prostějově.

 

Bronz v seniorech putuje do Brna

Utkání dvou „zklamaných týmů" bylo reprízou loňského finále, v němž zvítězili Budějovičtí. Brno letos mělo vynikající sezónu a semifinálová porážka s Kolínem pro něj bylo silnou ranou. Toužilo proto alespoň po bronzové náplasti. A začátek utkání, stejně jako celá první půle napovídala, že brněnští mají po vítězství větší hlad. Poměrně pohlednému a rychlé utkání vévodily dvě odlišné formace na každé straně. Na straně Budějovic se o většinu košů starala dvojice Krejčí, Bláha, jenže v útoku jim pak stejně oplácela čtveřice brněnských kolem kapitána Ježka. Druhá čtveřice Jihočechů, v čele s nejlepším střelcem ligy Kracíkem, se za celý zápas prosadila jen dvakrát, ale podobně se vedlo i jejich brněnským protihráčům.
Brno si od počátku udržovalo mírný náskok a nebýt celé řady neproměněných šancí včetně penalty, mohl být poločasový rozdíl větší než 8:4 ve prospěch týmu z metropole Moravy.

 

Úvod druhé půle se ale mnohem lépe vyvedl Budějovicím. Brno dvakrát lehkovážně ztratilo míč v útoku a Jihočeši snížili na 8:6. O deset minut později už byl stav 9:9 a nervozita u obou celků by se dala krájet. V týmu Budějovic skvěle tlačil na svého obránce mladý Bláha ve spolupráci s vysokou Bínovou. Brnu několik slibných šancí doslova vypadlo z obroučky, nakonec to ale byli právě brněnští, kteří díky střele Štěpánky Jonákové a donášce její sestry Elišky odskočili na dvoubodový rozdíl. Z této rány už se budějovičtí nedokázali otřepat, Brno dokázalo dlouhými útoky udržet míč na půli soupeře a zvýšit na bezpečný náskok 4 bodů. Závěr utkání už jen okořenila žlutá karta pro brněnského Ježka za zdržování a po závěrečném hvizdu dokonce červená pro Vávru za úmyslný faul. I přes tyto skvrny na kráse Brno zvítězilo 14:10 a získalo vytoužené bronzové medaile. Na loňského mistra z Českých Budějovic zbyla tentokrát jen bramborová příčka.

 

Sestavy a střelci:

Brno: Máša 0, Fridrich 1, Jonáková Š. 2, Jonáková E. 1; Ježek 2, Cholava 2 (50. Vávra 1), Škrobová 4, Coufalová 1

 

Č. Budějovice: Kracík 1, Heniš 1, Šimková 0, Berná 0; Bláha 5, Krejčí 3, Bínová 0, Jindrová 0.  

   

Autor: Ondra
Vydáno: 18.5. 2008 19:14
Přečteno: 1287x
Hodnocení: 2.8 (celkem 516 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.