Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Maxikorfbal

Tak první pokus mi nevyšel, celý článek se mi neuložil a smazal, takže napodruhé...

 

Jsou to sice už dva týdny, ale protože se nikdo nemá k tomu, aby o tom něco sesmolil, padl "Černý Petr" asi zase holt na mě. Možná článek nevyzní tak vesele jako od jiných autorů, ale co už...

 

Tož... Maxík byl a my jsme tam byli taky...

 

Tradiční turnaj na skvělém místě prakticky v centru Budějovic začal už skoro tradičné - problémy s dopravou. Vše začalo páteční anabází, když půlka týmu, která jela vlakem, dorazila s téměř dvouhodinovým zpožděním kvůli spadené troleji.

V turnaji nás čekali postupně tito soupeři v základní skupině: Prostějov A, Havířov, Budějovice B.

 

První zápas s Prostějovem jsme nepředvedli dobrou hru a po zásluze celkem jasně prohráli. Pro někoho překvapení, ale vzhledem ke složení družstva pro mě ani tak moc ne. Soupeř byl přece jen zkušenější.

Bohužel horší výkon pokračoval i v dalším zápase s Havířovem. Byli jsme sice herně lepší, ale nedokázali jsme proměňovat šance. Soupeř dirigovaný zkušeným Culdou nakonec v poslední minutě vyrovnal a my jsme už nedokázali odpovědět. Věděli jsme proto, že pokud chceme mít v záhadném herním systému jistotu postupu, musíme v dalším utkání vyhrát na Budějovicemi B aspoň o 8 košů a doufat, že Havířov prohraje s Prostějovem.

Budějovice B jsme nakonec po nepovedené 1. půlce deklasovali 15:1. To vše bez účasti jednoho z našich hráčů, který se rozhodl hrát klíčový duel za Havířov. Prostějov nakonec zvítězil o dva koše a my jsme postoupili z 2. příčky ve skupině.

Poslední zápas dne byl i nejtěžší - čekal nás Kolín prakticky v extraligové sestavě. Tentokrát se nám zápas povedl, po zodpovědném výkonu všech hráčů a dobrém zakončení jsme dokázali držet se soupeřem krok až do posledních minut. Kolín nakonec sice zvítězil tuším o dva koše, ale náš výkon byl opravdu dobrý.

 

Druhý den ráno nás čekal nelehký soupeř v podobě extraligového nováčka z Děčína. Nehráli jsme špatně, herně jsme byli, myslím, o něco lepší, ale v závěru jsme nakonec nedokázali rozhodnout a utkání skončilo remízou. Poprvé jsme tak šli na penalty. Nervydrásající drama skončilo až ve 12. sérii, kdy jsme proměnili a soupeř ne. To vše bohužel bez účasti jedné z nejzkušenějších hráček, která se nedokázala na zápas vzbudit...

Čekalo nás tedy utkání o 5. místo s překvapení z Kutné Hory, která dokázala porazit Havířov.

Toto utkání jsem bohužel neviděl, protože jsem zároveň rozhodoval finále turnaje. Takže jen z doslechu - po mizerném výkonu, kdy jsme se slaboučkým soupeřem ještě v polovině utkání prohrávali o 2 koše, jsme se nakonec dokázali zvednout díky starším zkušeným hráčům a zvítězili jsme tuším o 4 koše. Celkově tedy Brno skončilo na 5. místě, což je sice nejhorší výsledek za mnoho posledních let, ale neberme to jako zklamání. Tohle mužstvo v tomto složení prostě na víc nemělo.

No a aby toho nebylo málo, po cestě zpátky se vlak srazil s motorkářem a do Brna opět část týmu dojela s obrovským zpožděním. To už je asi prokletí.

 

Autor: Ondra
Vydáno: 10.7. 2008 23:54
Přečteno: 1275x
Hodnocení: 2.8 (celkem 546 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.