Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

MAXIKORFBAL 2009 pohledem Romana P.

S jistým zpožděním, za které se tímto omlouvám autorovi příspěvku i čtenářům, umisťuji Romanovy postřehy z letošního Maxikorfbalu. Přeji příjemné počtení.

 

Všechno začalo někdy po skončení zápasu o 3. místo. Volal jsem Kubovi, abych mu pogratuloval k výsledku a za předvedenou hru v boji o 3. místo, a tam se zrodila v jeho hlavě myšlenka, která mne posléze oslovila, abych jel na jeden z venkovních turnajů.

 

Volba padla na Maxikorfbal do Českých Budějovic. Má cesta byla jiná než ostatních, jednak můj výchozí bod je už pár měsíců jiný než zbylého týmu i dostavení se na turnaj bylo až v ranních sobotních hodinách. Při vstupu do sokolovny jsem objevil ospalá probouzející se těla značící náročnou páteční přípravu na turnaj. Ve dveřích jsem se otočil a šel se podívat do města, kde na mne dýchla atmosféra středověkého města se spoustou spletitých uliček, přičemž v jedné z nich na mne čekal sobotní trh, kde zakoupil jsem si mastičky od báby kořenářky a dozvěděl jsem se spoustu užitečných věcí, které jsem použil později.
Po návratu do sokolovny jsem už objevil probuzené spoluhráče nic netušící, že za půl hodiny hrajeme. Herní morálka vzala za své a pár minut před zápasem jsme se doploužili na mokrou herní plochu. První zápas proti Děčínu byl zápas na rozkoukání , střelba nám v první půli nešla. Vše se zlomilo ve druhé půli po vstupu hvězdné partnerské dvojice Honzy a Štěpánky, kteří nám zajistili první vítězství. Rázem bylo jasné jakým směrem se ubírá tým Brna A.

 

Musím také zmínit, že Brno mělo zastoupení také ještě v jednom týmu - Brno B (název zavádějící). Rozložení sil v obou brněnských týmech bylo dle potřeb individualit, kterých v našich řadách přibývá. Druhý zápas Brna A byl proti Mix týmu, bylo to spíše na ověření herní pohody, pár pohledných akcí Brno zahrálo, projevovalo se jako celek a herní projev tomu odpovídal. Co se týče týmu Brna B první zápas s Havířovem byl v bojovné náladě, výsledek otočili ve svůj prospěch až ke konci utkání, jejich počínání zcela chápu, důvod byl zcela zřejmý. Na vysvětlenou, týmy Brna sdíleli společnou místnost s týmem Havířova a při jasném udávání tónu herního tempa v zápase nebylo jasné zda havířovský tým si nebude chtít spravit chuť v nočních hodinách a nenechá odpočnout brněnské hráče na nedělní bitvy, za což smekám klobouk před intuicí týmu Brna B.

Druhý zápas Brna B proti Českým Budějovicím A byl ve znamení herní převahy soupeře. Výsledek neznám, ale použiji termín „dostali kládu". Další vystoupení Brna B bylo hned po skončení druhého zápasu, byl to třetí zápas v řadě, za což patří pochvala organizátorům za prověření fyzické kondice Brna B - asi jako jediný tým musel projít tímto testem a obstál.

 

Třetí zápas byl proti Kolínu, úkol byl jasný - psychicky prověřit tým Kolína. Brno drželo krok první čtvrtinu zápasu, potom už se Kolín rozjel. Na pochvalu Brna musím zdůraznit, že úkol týmu o prověření psychické připravenosti Kolína byl splněn ve druhé půli zápasu, kdy v rozmezí pěti minut Kolín ztratil několik míčů a kolínská lavička začala vařit, za což jsem vděčný Brnu, protože v roli pozorovatele je to pokoukáníčko.

 

Třetí zápas Brna A byl s Prostějovem. Byl to souboj o cestu nahoru či dolů v herním pavouku. Brno si zvolilo cestu dolů. Ta se nezastavila ani při opětovné konfrontaci s děčínskými ,,Tukany". Zápas byl pohledný ač Brno A promarnilo šanci zvítězit v sobotu a díky nepřízni počasí se muselo dohrávat v neděli ráno za nerozhodného stavu. Vrátím se ještě k sobotě, kde nemohu opomenout krásnou letní bouřku, která ukončila 3 minuty před koncem všechny rozehrané zápasy. Bouřka zahnala hráče na tribuny a chtěla se představit v plné své kráse. Spousta hráčů neopětovala její záměr a utekla z tribuny do sokolovny. Pár hráčů Brna se vydrželo dívat na tu úžasnou scenérii posilněnou domašovským mokem a vydrželi až do konce představení. Při po zápasové regeneraci jsme se dozvěděli detaily o legendární noční stezce, kterou absolvoval neméně legendární hráč Honza.

 

Večer se odehrával ve znamení hodokvasu, který nám připravil organizátor, za což mu děkuji. Brněnský tým dorazil na trachtaci sice jako poslední a jako první odcházel, ale s plnými bříšky. Brnu se taktika vyčkávání vyplatila sic sedělo trochu odstrčené od středu dění, ale mohla si vychutnávat plnými doušky svou kořist v podobě pečené vepřové pečínky a samozřejmě porce zeleniny pro zdravé trávení a správné životosprávy. Zelenina udělala také svou práci, o které se mohly přesvědčit skalní diváci při představení odehrávajícím se v zapomenutých šatnách sokolovny. Diváci mohli vidět úžasné představení hoření fyziologických plynů, aktéři Roman a asistent s ohněm Hrabě. Spánkem spravedlivých spali vesměs všichni brněnští hráči. Nedělní dohrávka Brna A vyzněla lépe pro tým děčínských Tukanů. Při penaltovém rozstřelu Brno A dodržovalo předem domluvenou taktiku a změna čísla na dresu Ondry to jenom podtrhovala. Brno A a Brno B se mohli konečně utkat, troufám si říci ,, v ojedinělém derby‘‘. Výsledek nebyl důležitý, už předem si hráči gratulovali k výsledku, atmosféra byla strhující, terén byl neméně strhující, kdy se řada hráčů ocitla na zemi v rozbahněném terénu a užívala si poslední okamžiky turnaje. Rozloučení se všemi hráči symbolickým potřepání pravicí jsem ukončil působení na Maxikorfbalu 2009. Hra a atmosféra v brněnském týmu mě tak nadchla , že jsem si objednal dres s číslem 21, jako výraz výhry, který tento ročník pro brněnský tým ukrýval.

 

 

Autor: Ondra
Vydáno: 12.7. 2009 12:09
Přečteno: 1325x
Hodnocení: 2.8 (celkem 406 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Jazykozpytec, Squělé (12.7. 2009 13:24)

Sice jsem téměř nic z článku nepochopil, ale pasáž "Volal jsem Kubovi, abych mu pogratuloval k výsledku a za předvedenou hru v boji o 3. místo" svědčí o tom, že autor článku je buď mimozemšťan (což si myslím já), nebo mistr jemné až nerozeznatelné ironie... :D :D :D