Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Maxikorfbal v Chřenovicích + rozhovory

Co všechno se událo o víkendu v Chřenovicích?

 

V pátek 11. 6. se na nádraží shromáždilo 15 brněnských korfbalistů a jejich doprovod k tomu, aby vyrazili na poslední letošní žákovský turnaj, Maxikorfbal v Chřenovicích. Všichni dorazili včas, zdraví a připravení na náročný víkend plný korfbalových zážitků.
 

Jako obvykle nás čekal jeden přestup ve Světlé nad Sázavou, tentokrát dvouminutový. Po cestě plné zábavy jsme dorazili na místo určení do Chřenovic. Ze všech hráčů sršela natěšenost a zvědavost, co se vlastně bude dít. První zkouškou víkendu bylo postavení stanů. Po rozlousknutí některých velmi složitých konstrukcí jsme odkráčeli na večeři, která se už hřála v kuchyni. Po večeři následovala schůzka trenérů, kde jsme se dozvěděli všechny důležité informace o organizaci turnaje, počtech týmů a rozdělení do jednotlivých skupin. Je trošku škoda, že každým rokem do Chřenovic přijíždí méně a méně týmů, což způsobuje, že si žáci nezahrají proti různorodým hráčům.

 

My jsme sestavili 2 týmy, a to jeden starších žáků a druhý mladších. Starší žáci měli ve skupině (jediné) týmy Havířova, Znojma, Náchoda a Prostějova. Mladší žáci měli změřit síly v jedné ze základních tabulek pouze se dvěma týmy: Kutná Hora a Náchod. Po trošce zábavy se všichni odplížili zavčas spát, aby byli maximálně připravení na sobotní výkony.

 

Hned brzy ráno nás velmi překvapil oslnivý svit slunce, který byl až vlezle horký. Bylo nám okamžitě jasné, že tento den propotíme i ve stínu. Trochu jsme se nasnídali (opravdu jenom trochu s takovou porcí!) a po rychlé hygieně hurá na hřiště k prvním zápasům. Nebudu tady rozebírat každý zápas zvlášť a věřte, že ani výsledky si všechny nikdo nepamatuje, tak to proletíme jen tak zlehka. Starší žáci se zablýskli hned v prvním špílu, kdy rozmetli Havířov. V dalších třech kláních se jim už bohužel nepovedlo předvést to stejné, i když musíme uznat, že v zápase se Znojmem jsme byli lepší a naše hra byla velmi dobrá. Co stojí za zmínku je, že Marek z páté třídy doplnil 2x havířovské starší žáky, klobouk dolů. A Adélka v jednom zápase nasázela svým o 3 roky starším protihráčkám 3 koše z donášek, taky hezký výkon. Starší tedy měli v neděli sehrát takovou minitabulku o umístění v rozmezí 3-5. místo. Mladším žákům se bohužel tentokrát moc nevedlo. Oba zápasy základní tabulky přes obrovskou snahu prohráli a první nadstavbový také. Po sobotě tedy na ně čekal pouze jeden nedělní zápas, a to s Českými Budějovicemi o celkové páté místo.

 

Musíme opět vyzdvihnout „obrovskou" porci oběda, po které nám vyhládlo za „dlouhých" 30 minut. Spokojenost se dostavila až po zdlouhavém hladovém horkém odpoledni, když jsme se mohli dosyta najíst výborného rizota k večeři. Ale už dost o sobotě, pojďme přejít ke krásné neděli plné úspěchů.

 

Sobotní zkrácená večerka vedla k tomu, že všichni byli dostatečně vyspaní a mohli podat naprosto přesvědčivé výkony. Prvním ranním zápasem bylo klání s Prostějovem, kterému jsme chtěli vrátit sobotní prohru a zároveň ukázat, že prostě chceme být znovu třetí! Zápas se jevil vyrovnaně, ale naštěstí naši ostrostřelci předvedli, že tam prostě patříme a výhra 5:3 byla zasloužená. Hned poté jsme se přemístili o hřiště vedle, kde se naši mladší žáci chtěli začít připravovat na závěrečné utkání sezony.

 

Ještě než stihli začít, zabavili jsme jim míče. Po ránu se přeci sluší a patří párkrát oběhnout hřiště a udělat si 10 kliků. Po zvládnutí těchto náročných disciplín už dostali za odměnu balony, zatím pouze za účelem nahrávek. Chvíle nahrávek v kolečku stačila k tomu, aby si všichni znovu osvojili balon a mohli sázet koše, následovala rozcvička na koš. Přišel hvizd rozhodčího a my byli opravdu zvědaví, co ze sebe v posledním zápase nejmladší Brňáci vytlačí. Hned v prvních minutách se poprvé v kariéře v zápase z nádherné střely trefila Majda. Její střela nebyla vůbec z žádné krátké vzdálenosti, pěkná trefa. Jakoby se stal zázrak a naše nová hráčka nastartovala celý tým k obrovskému masakru na hřišti. Všem se najednou rozsvítily oči a začali bezhlavě, přitom velmi chytře a technicky, útočit. Jedna donáška za druhou a to vše okořeněné výbornou obranou a spoustou získaných míčů. Krásný zápas a ještě větší radost po jeho konci, PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ V LETOŠNÍ SEZONĚ.

 

Vrcholem turnaje měl být pro starší žáky zápas s Havířovem. Ještě před jeho začátkem jsme byli nepříjemně nařčení velmi známou trenérkou znojemského týmu ze zneužívání hráčky k doplnění našeho méně početného týmu. Nejspíše jsme udělali chybu v tom, že jsme jí umožnili hrát korfbal. Podle výroků trenérky přijela Monika do Chřenovic asi z jiného důvodu. Samozřejmě jsme se nenechali nijak rozhodit a opět jsme předvedli, že na Havířov máme. Celkem v klidu jsme ho přehráli, a jak vidíte, neděle byla ve znamení 100% vyhraných zápasů.

 

Než přejdeme k rozhovorům a závěrečnému hodnocení, dovolím si vyzdvihnout znovu zápas mladších žáků s Českými Budějovicemi, ze kterého jediného máme zapsané střelce košů.

Brno - ČB 8:1
Marcel 2 a zbytek po jednom koši: Dominik, Filip, Marek, Aduš, Majda, Lukáš.

 

Fotky

 

Rozhovory s aktéry:

 

Majda Marková (6. třída, první zápasy v kariéře)

 

Tohle byla tvoje první účast na turnaji, co ti všechno přinesl a co ses o víkendu naučila?
Určitě nějaké zkušenosti si odvážím z Chřenovic. Naučila jsem se lépe doskakovat a zjistila jsem, že lze dávat koše. A taky jsem se naučila usmívat :-).

 

Jak se ti líbilo poprvé na korfbalovém turnaji? A co tě nejvíce zaujalo?
Určitě se mi tam moc líbilo, to je přeci jasné. Nejzajímavější pro mě byly herní momenty, hlavně v neděli, kdy jsem dala nejvíc košů.

 

Nastupovala jsi jak za mladší, tak za starší žáky, jaký v tom byl rozdíl?
No, ve starších to bylo akčnější.

 

Pověz nám, jak jsi dala svůj první koš...
Jediný, co si pamatuju je, že jsem si naběhla Ádi pro nahrávku a dala jsem koš.

 

Měla jsi z toho nějaký první pocit?
Jenom jsem se na ten koš podívala a spadlo to tam.

 

Jedeš s námi i na soustředění, těšíš se?
Ano, těším, protože tam bude korfbal a přece kde je korfbal, tam je taky sranda.

 

 

Marek (5. třída, první zápasy za starší žáky - za Havířov)

 

Jak bys ty jako hráč celkově ohodnotil tým?
Když bych to shrnul, tak sobota katastrofa. A neděle už celkem slušný výkon.

 

A teď jak bys hodnotil sám sebe?
Můj výkon nebyl nejhorší, ale každý má co zlepšovat.

 

Tak nám řekni, co bys chtěl na sobě zlepšit?
Nejde mi véčko. Většinou mám problémy utéct do donášky. A taky mi nejde stavění asistentů.

 

Jak vidíš svoji korfbalovou budoucnost?
Chtěl bych pokračovat za mladší i starší žáky. Jel bych i na soustředění, ale mám již dopředu na stejný termín domluvenou jinou akci, informace by měly přicházet včas!

 

 

Lukáš (ze ZŠ Heyrovského, mladší žák)


Jak se ti líbil maxík?
Přišlo mi, že jsme se o něco zlepšili. Jsem moc rád, že jsme alespoň jednou vyhráli, i když soupeř byl zřejmě méně zkušený. Se všemi byla velká sranda, jsme dobrý kolektiv.

 

A jak fungovala vaše souhra na hřišti?
Šlo to, ale chtělo by to zlepšit obranu a únik do donášek. Přišlo mi, že každým zápasem jsme se více sehrávali.

 

Jak to vidíš se soustředěním, jedeš?
Určitě jedu! Chtěl bych se naučit hlavně uvolňovat a donášky.

 

 

Monika (4. třída, poprvé na zápase)

 

Naučila ses něco nového na maxíku?
Pochopila jsem více hru a její systém.

 

Získala jsi další zkušenosti?
Určitě, bylo to úplně něco jiného než trénink.

 

Chceš hrát dál?
Ano, půjdu dál.

 

Co říkáš na rozhodčí a jejich výkony?
Přišlo mi, že byli většinou přísní. Někdy jsem nerozuměla tomu, co se píská. (Moniko, takových nás bylo víc.)

 

V čem se chceš nejvíc zlepšit?
To je jasný, v donáškách.

 

Co tě na korfbale nejvíce baví?
Je to dobrá hra, dá se dobře pochopit. A zároveň se musí hodně přemýšlet.

 

Naštval tě někdy trenér? Byl přísný?
Nenaštval mě zatím. Občas byl přísný.

 

 

David (16 let, poslední zápasy za starší žáky)

 

Proč nehraješ hokej?
Protože hokej je sezónní, ale korfbal můžu hrát kdykoli. A hlavně v korfbale jde o spolupráci, což je největší zábava.

 

Jak bys hodnotil maxík?
Myslím si, že pro mladší žáky a pro ty z mladších, kteří hráli s námi, je to velká zkušenost. A my se chceme pořád zlepšovat.

 

Co pro tebe znamená maxikorfbal?
Maxík je spíš o kamarádské hře a pobavení než o výsledcích a výhře. Rád tam jezdím, protože se tam sejde spousta týmů, se kterými se v lize nepotkám.

 

Co jsi dělal, když se nehrálo?
Buď jsem odpočíval ve stanu, nebo jsem sledoval hru jiných týmů. Dobrá zkušenost byla, když jsem hostoval za Havířov, kde jsem hrál s novými hráči, se kterými jsem zatím nikdy nehrál.

 

Tohle byly tvoje poslední zápasy za starší, co dál? Pojedeš na soustředění s dorostem? Jak v další sezoně?
Beru to jako vynikající konec za starší žáky, maxikorfbal povedenej. Chtěl bych dál pokračovat a zlepšovat se v dorostu a časem se možná dostat do dospělých. Chci reprezentovat a předvést, zač je toho český korfbal.

 

 

Závěrem
Chtěl bych poděkovat všem účastníkům maxíku, byli jste super a zažili jsme s vámi spoustu zábavy. Jmenovitě: David, Martin, Jarda, Dominik, Marcel, Marek, Filip, Lukáš, Dan, Kristýna, Adéla, Majda, Maruška, Monika, Nela. Ještě bych měl poděkovat Nikole z Havířova a Monice ze Znojma, které nám vypomáhaly v počtu holek na hřišti. Chtěl bych znovu a naposledy zopakovat, že MLADŠÍ ŽÁCI POPRVÉ VYHRÁLI V TÉTO SEZONĚ a doufám, že je to nastartuje a příští rok vyhrají titul!

 

Účast našich žáků na Maxikorfbalu 2010 byla finančně podpořena z dotace MČ Nový Lískovec v Brně.

 

Sportu zdar a maxikorfbalu zvláště!


Autor: pernja
Vydáno: 16.6. 2010 17:51
Přečteno: 1311x
Hodnocení: 2.7 (celkem 386 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


david, :-) (18.6. 2010 11:33)

Jsem rád, že se mladším podařilo prolomit smůlu a konečně vyhráli... Teď už se bude jen dařit! :P Starším přeji, ať zvedají nastavenou laťku a směřují výš..