Medaile jsou doma

Sobota 11. 5. 2013, sportovní hala v Jaroměři - na tento den byl naplánován vrchol sezóny ČKE. Do Jaroměře přijely týmy z Brna, Českých Budějovic, Kolína a Znojma. O 3. místo se mělo porvat Brno se Znojmem, stejně jako minulý rok, a o zlato opět České Budějovice a Kolín.

Brněnští hráči vyrazili na cestu plni optimismu a dobré nálady. Celou sezónu si vedli velmi dobře a nebýt škobrtnutí v posledním zápase, mohli se právě oni rvát o kov nejcennější. K tomu bohužel nedošlo, ale stále měli možnost medaili získat. Se znojemským týmem nemělo KK Brno během sezóny žádné větší problémy. Oba zápasy základní části vyhrálo a finálový den neměl vyvolat žádné změny.

Brněnští hráči nastoupili do zápasu s jasným cílem vyhrát a odvést si domu medaili. Se silnou podporou fanoušků, kteří s nimi do Jaroměře přijeli, v zádech se hráči vrhli do boje o 3. místo.

KK Brno x TJ Znojmo MS YMCA 17:12 (12:8)

Sestava: E. Jonáková, E. Fridrichová, P. Bušík, T. Cholava (O. Fridrich)
Š. Jonáková (P. Škrobová), M. Mášová, J. Šedý, I. Vávra

Hvizd rozhodčího zahájil hru a fanoušci se dali nadšeně do povzbuzování v očekávání rychlého vstřelení koše jejich favoritů. Dlouhé 3 minuty si musela celá hala počkat na první vstřelený koš a k nelibosti Brna byl jejím autorem znojemský hráč Rudolf Buchta. Od 4. minuty však začala ta pravá kanonáda, na kterou všichni čekali. Nejdříve srovnala na stav 1:1 Štěpánka Jonáková a následně vstřelila koš kapitánka Eliška Jonáková a poslala KK Brno do vedení. Od této chvíle mělo Brno navrch a Znojmo se muselo snažit neustále dotahovat, ale v 16. minutě měli brněnští hráči k dobru 5 košů a stav hry byl 8:3. Koše padaly rovnoměrně na obou stranách, ale Brno se stále drželo ve vedení. Během prvního poločasu se však zranila brněnská hráčka Štěpánka Jonáková, a tak ji vystřídala zkušená Petra Škrobová.

Do druhého poločasu nastupovali Brňané s odhodláním dovést zápas do vítězného konce a nenechat nic náhodě. V obraně nedovolili soupeři téměř nic, ale jakmile došlo k větší chybě, Znojmo ji ihned trestalo košem. Druhá část zápasu se sice odehrála v dosti vysokém tempu hry, ale úspěšnost zakončení se výrazně snížila. Na obou stranách byly k vidění propracované akce, ale k velkému zklamání diváků většina akcí nedošla zdárného konce. Od 34. do 41. minuty nepadl ani jeden koš a trenérům obou celků docházeli rady, jak prolomit tuto smůlu. Pak se ale opět trefil Znojemský hráč a hráči z Brna si uvědomili, že pokud opravdu chtějí vyhrát, tak musí dát do posledních minut hry vše a neztratit bodový náskok. A tak dovedlo KK Brno svůj poslední zápas sezóny do vítězného konce a odváželo si domů cenný bronz.

Střelci: Mášová 3, Šedý 3, E. Jonáková 2, Škrobová 2, Bušík 2, Cholava 2, Vávra 2, Š. Jonáková 1

Autor: Martula
Vydáno: 20.5. 2013 11:00