Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook

Minižáci obsadili na svém prvním turnaji třetí místo

Nejúspěšnějším brněnským týmem uplynulého víkendu byl tým minižáků. Na svém prvním turnaji obsadil krásné třetí místo.

  

V neděli brzy ráno měla sraz skupina brněnských minižáků, kteří měli vyrazit za svou první korfbalovou zkušeností na turnaj do Prostějova. Celkem tato skupina měla 25 členů - 12 hráčů, 2 mladší nehrající sourozenci, 7 fanoušků z řad rodičů a 4 zástupci našeho klubu.

   

Kdo brněnským tým reprezentoval?
Anička Drobníková, Eliška Kozumplíková, Verča Svobodová, Lucka Borková, Silva Borková, Terka Plíhalová - Dominik Čarvaš, Ondra Kozel, Robert Chytrý, Martin Němeček, Kryštof Malár, Matěj Kozumplík


Po velmi rychle ubíhající cestě vlakem a přesunu do haly čekal brěnské hráče první soupeř z Prostějova.

 

Brno - Prostějov "3" 7:0 - Verča Svobodová 1, Dominik Čarvaš 3, Ondra Kozel 1, Anička Drobníková 1, Robert Chytrý 1

Děti se pustily do svého soupeře ve velkém stylu a dle slov svého pokřiku - Košů dáme plno a vyhraje Brno! Brňáci sázeli jeden koš za druhým a na konci zápasu byl na ukazateli skóre stav 7:0 pro Brno.

   

Brno - Prostějov "2" 3:8 - Dominik Čarváš 2, Anička Drobníková 1

Druhý zápas už byl trošku složitější, protože jsme nastoupili proti pozdějšímu vítězi celého turnaje Prostějovu "2". Ze začátku byl zápas vyrovnaný, ale ve druhém poločase soupeř odskočil do rozhodujícího náskoku a vyhrál 8:3.

    

Brno - Prostějov "1" 9:0 - Lucka Borková 1, Martin Němeček 3, Kryštof Malár 3, Dominik Čarvaš 1, Matěj Kozumplík 1

Sérií utkání s hráči domácího Prostějova jsme ukončili opět naší kanonádou! Soupeři jsme nastříleli téměř 10košů a žádný neinkasovali - 9:0.

    

Brno - Náchod 1:3 - Dominik Čarvaš 1

Po krátké pauze jsme se postavili proti hráčům z Náchoda. Zápas byl velmi vyrovnaný. Po prvním poločase byl stav 1:1 a oba soupeři se nepouštěli k přesnému zakončení. Druhý poločas pokračoval velmi podobně a žádný z týmů se nedokázal prosadit. Protrhnout se to podařilo až hráčům Náchoda těsně před koncem a dva slepené koše rozhodli o jejich vítězství 3:1.

    

Po dvou přesvědčivých výhrách a dvou velmi těsných porážkách obsadili brněnští hráči krásné třetí místo.

Konečné pořadí: 1. Prostějov "2"; 2. Náchod; 3. Brno; 4. Prostějov "3"; 5. Prostějov "1"

  

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za předvedené výkony. Fanouškům za bouřlivou podporu. A klubovému doprovodu za pomoc s organizací výjezdu.

 


Jak hodnotili výjezd samotní hráči a rodiče?

  

Martin: Jsem překvapen, že nám tom šlo líp než na tréninku. Jen je škoda posledního zápasu - ukázalo se,že bychom měli zlepšit přihrávky. Na konci tohoto zápasu jsme už byli vyčerpaní, jinak bychom ho mohli vyhrát. Moc se těším na další zápasy, hlavně pokud budeme hrát v Brně, kam bych rád pozval i babičku a kamarády.

   

Dominik: Hrálo se mi dobře, o hodně líp než loni na Českém poháru v Náchodě. Pro příště bychom měli zapracovat na rychlosti, abychom se mohli dostat do lepších střeleckých pozic.

  

Lucka: Jsem ráda, že se na turnaj mohli podívat i rodiče - konečně pochopili, co je to vlastně korfbal. Jsem ráda, že je korfbal smíšený sport, kluci nám holkám pomůžou, když je potřeba. Byla jsem nervózní - byl to můj první zápas. Ale jsem ráda, že jsem dostala příležitost si zahrát.

  

Ostatní děti: Zápas se nám moc líbil. Konečně jsme si mohli zahrát naživo. Víme, že se musíme zlepšit, ale teď máme i větší motivaci. Jsme rádi, že korfbal hrají kluci s holkama, protože máme skvělý kolektiv, který se navzájem podpoří, když je potřeba. Navzájem se dobře doplňujeme.

  

Rodiče: Hodně nás překvapilo, jak vypadá korfbal naživo. Některá pravidla nás překvapila - například střídání útoku a obrany po dvou koších a možnost bráněné střely. Děti hrají moc dobře, na to že trénují od září. Je z nich cítit větší touha se zlepšit. Jinak byla vidět všeobecná nervozita, hlavně u holek. Děti by se měly více soustředit na hru a více vnímat své spoluhráče a protihráče. Bohužel měly smůlu v prvním prohraném zápase proti Prostějovu, kdy hra byla vyrovnaná, ale míč prostě nechtěl do koše padnout. Škoda také posledního zápasu proti Náchodu, kdy Brňáci celý zápas bojovali a hráli vyrovnaně, ale nakonec dostali dva rychlé koše v posledních minutách. Jinak se nám všem korfbal moc líbí a jsme rádi za tuto novou zkušenost. Doufáme, že budou další utkání, na která se moc těšíme.

 

Další fotky z turnaje

Autor: jakma
Vydáno: 5.11. 2013 20:52
Přečteno: 855x
Hodnocení: 2.6 (celkem 327 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

V Brně se rýsuje tým minižákůPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.