Minižáci postupují z druhého místa do finále

Po sobotním finále korfbalové extraligy, v neděli pokračovali naši brněnští nejmladší v příjemně rozjetém tempu. Navštívili tradiční korfbalové město Znojmo a bojovali o postup do finále v kategorii minižáků.

Po rozběhání a rozházení nastoupili brněnští s chutí do prvního Zápasu proti Znojmu B. Začátek utkání byl mírně nervózní z obou stran. Hráči jakoby si museli připomenout jak mají bránit, nahrávat, útočit. Brněnským se to dařilo lépe a postupně se účelnými nahrávkami dostávali blíže ke koši a zakončovali. Dokonce ztráceli ostych, začali si více věřit a sbírali míče v obraně. Nejen díky tomu vyhráli první zápas 3:1!

V pauze všichni pozorně sledovali druhého soupeře Znojmo A, který měl jasnou převahu nad svým druhým městským týmem. A možná někteří dostali i strach:) Z hráčů Áčka šla vidět zkušenost, dravost a větší technická vyspělost. Jejich korfbal prezentoval typickou Znojemskou hru: asistent, přesná nahrávka, donáška, koš...

Zápas proti Áčku tak naši nejmenší začínali mírně se strachem, ale s chutí prát se o každý míč. Pokyny trenérů byly směřovány k obraně, kde se svým svěřencům snažili vysvětlit jak nejlépe zabránit donášky soupeře. Ale v prvním poločase se rady nedařilo využívat v náš prospěch. Každý hráč musel sám pochopit jak daleko se od hráče musí postavit, aby ho dokázal zabránit a uvědomil si to bohužel až tehdy, kdy jeho soupeř úspěšně skóroval. Navíc v útoku se nám nepovedlo dostat blíže ke koši k nebezpečnému zakončení, neskórovali jsme a prohráli 0:11.

Do třetího boje (opět proti Znojmu B) chtěly nastoupit snad všechny děti. Ty co nedostaly od trenéra pokyn, že budou hrát byly mírně rozmrzelí. Všichni si chtěli spravit chuť po prohraném utkání, dát co nejvíce košů, získat co nejvíce míčů a zvítězit! A to se všem dařilo. Brněnští jasně od začátku svého soupeře přehrávali. V obraně jim nedovolili ani si nahrát, natož zakončit a v útoku si vytvářeli dostatek šancí nejen ze střel, ale i z donášek. Nakonec se do hry dostaly téměř všechny děti a dovedly zápas do vítězného konce 8:1.

V posledním zápase proti Znojmu A jsme mohli pozorovat již získanou zkušenost z předchozích utkání. Naši nejmenší se soupeře již nebáli. V útoku si sice nedokázali vytvořit dostatek šancí k zakončení, ale bránili velice pozorně a rozhodčí musel velice často odpískat "bráněnou" a neuznat tím Znojemský koš. Brněnští uhráli sympatický výsledek 2:8.

Znojmo B - KK Brno  1:3 (0:2)
Čechová 1 - Holík 2, Chytrý 1

Znojmo A - Znojmo B  24:2 (12:0)
Lazárková 5, Štachová 5, Pavlíčková 5, Zonová 4, Železný Jiří 3, Pokorný 1, Toufar 1 - Ducký 1, Železný Jan 1

KK Brno - Znojmo A  0:11 (0:6)
 - Železný Jiří 3, Štachová 3, Lazárková 2, Pavlíčková 2, Řepka 1

KK Brno - Znojmo B  8:1 (6:0)
Čarvaš 3, Ševčíková 1, Němeček 1, Holík 1, Kozumplík 1, Ježková 1 - Ducký 1

Znojmo A - KK Brno  8:2 (5:2)
Lazárková 3, Pavlíčková 2, Pokorný 1, Řepka 1, Toufar 1 - Holík 1, Drobníková 1

Znojmo B - Znojmo A  1:19 (0:10)
Železný Jan 1 - Lazárková 4, Štachová 4, Zonová 4, Pavlíčková 3, Toufar 2, Pokorný 1, Železný Jiří 1

Finálový turnaj minižáků
V neděli 27.4.2014 vypukne, ve znojemské hale TJ Znojmo, boj o titul v této věkové kategorii. Přijeďte podpořit nejmenší korfbalisty a korfbalistky.

Rozpis utkání:

čtvrtfinále
     10:00  KK Brno - Kutná Hora + České Budějovice   (utkání A)
     10:40  Náchod - Znojmo B   (utkání B)

semifinále
     11:30  Prostějov - vítěz utkání A