Mistři! Brněnský B-tým získal titul v 1. korfbalové lize

S velkými nadějemi na celkové prvenství v 1. české korfbalové lize odjížděl brněnský B-tým na turnaj do Přelouče, kde ho čekaly poslední 3 zápasy letošního soutěžního ročníku. Brňáci útočili z prvního místa v tabulce a věděli, že 2 vítězství z 3 zápasů je dělí od jistoty zisku zlatých medailí. Jenže soupeřem v cestě měly být dvakrát České Budějovice, které díky posilám z A-týmu tvoří vždy nevyzpytatelného soupeře, a také Šenov, bojovný mladý tým.

KCC Sokol České Budějovice B x KK Brno B 8:19 (6:4)

Brněnští nastoupili do utkání posilněni nejen tradičními křížalami, ale také s jasnými úkoly, jak ubránit silnou dvojici Bláha-Bínová a hlavně snahou soustředěným výkonem v útoku bez zbytečných ztrát balónu ukořistit důležité vítězství. Jenže první minuty utkání tomu vůbec nenapovídaly. Brno se v útocích hledalo, míče létaly do autu a do rukou soupeře a naprosto tragické bylo proměňování vyložených šancí. Budějovický koš byl jako zakletý a prvních 9 minut jím nepropadla ani jedna střela či donáška, a že jich bylo požehnaně. Na druhé straně budějovičtí skórovali hned z první střely a brzy vedli 3:0 a po 15 minutách 5:1. Brno zkusilo vystřídat a do hry šli zkušení hráči z lavičky. Ani jejich muška sice nebyla perfektní, ale přece jen se Jihomoravané dostávali do většího tlaku v útoku a získávali více obranných doskoků. Zásadní zlom utkání přišel těsně před poločasem, kdy při volném hodu Brna si bránící hráč Budějovic zranil koleno a musel ze hry odstoupit. Budějovice přijely jen se 4 kluky a tak zbytek zápasu dohrávaly v 7 lidech. To byla voda na brněnský mlýn a hráči v červených dresech ještě do poločasu stihli snížit na rozdíl 2 bodů - 6:4.

Druhá půle už se nesla jasně v duchu převahy brněnského celku, který v útoku výrazně využíval zkušeností s hrou ve 4 proti 3 a na druhé straně v obraně dokonale pokrýval silnou čtyřku soupeře. Velmi rychle se skóre přehouplo na stranu Brna a to už pak jen spolehlivě zvyšovalo náskok. Pozornost si určitě zaslouží střelecký výkon Jirky Zieglera, který skóroval 7x a zdatně mu sekundovali Peter Bušík, který za 35 minut na hřišti stihl vstřelit 5 košů, a Eliška Jonáková, která dala 4 koše dokonce za poloviční čas.
První dva body na cestě za titulem byly na světě po výhře 19:8.

Střelci:

Č. Budějovice: Bínová - 3; Dušáková - 2; Vaškovský, Bláha, Kohoutová - 1; Švík, Pavlica, Cenková, Kalová - 0
Brno: Ziegler - 7; Bušík - 5; Jonáková - 4; Dvořáková B. - 2; Weissová - 1; Skála, Fridrich, Mens, Hejčová, Dvořáková A., Mášová - 0

KK Brno x KC ZŠ Šenov 20:7 (10:1)

Druhý zápas brněnského týmu už se nesl v docela jiném duchu. Soupeřem Brna byl mladý tým Šenova. Brněnská hra v útoku sice stále vykazovala spoustu nedostatků, ale vše to více než plně vyvažovala téměř bezchybná obrana, která soupeři povolila první koš až po 20 minutách hry za stavu 9:0. Do poločasové sirény pak stihli brněnští přidat ještě jeden bod navíc, takže stav skóre zněl 10:1.

Druhá půle se sice už zdaleka nenesla v duchu jasné dominance Brna, to si ale stejně nadále udržovalo více než komfortní náskok. Brněnští hráči se konečně začali snažit plnit lépe útočné pokyny trenéra a i když už obrana přece jen propustila několik útočných střel, nic už nemohlo změnit fakt, že brněnské Béčko zvítězí i v tomto duelu. Mezi brněnskými střelci se opět prosadil výrazně Jirka Ziegler, který spolu s Ondrou Fridrichem měl 5 zásahů do černého, zdatně jim pak sekundovala Martina Weissová se 4 koši. Velké ovace v závěru sklidil i holandský „internacionál" a týmový „maskot" v dresu Brna, Frans Mens, který se poprvé v sezóně prosadil přesnou donáškou. I on nakonec mohl oslavit 2. brněnské vítězství ve finálovém turnaji a spolu s ním jistotu zisku titulu mistra 1. ČKL. Konečné skóre utkání - 20:7.

Střelci:
Brno: Ziegler, Fridrich - 5; Weissová - 4; Mášová - 3; Mens, Skála, Dvořáková B. - 1; Bušík, Dvořáková A., Hejčová - 0
Šenov: Slíva, Trefná - 2, Jirmanová, Kocurková, Hájek - 1; Měsícová, Vrkoč, Sládek, Jurštáková, Banasinski - 0

KK Brno B x KCC Sokol České Budějovice B 14:5 (5:2)

Posledním zápasem dne už tak bylo jen utkání hrané „z povinnosti". Brněnským se na krku už houpaly zlaté medaile a tak mohli jeho hráči i hráčky s klidným srdcem nastoupit do posledního duelu soutěže. Na výkonu týmu se to ale nijak zásadně neprojevilo. Utkání opět spíše dominovala spolehlivá obrana, která nedávala útočníkům mnoho prostoru k přesnému zakončení a řada útoků končila klaksonem shot-clocku. Ostatně poločasové skóre 5:2 ve prospěch Brna nasvědčovalo tomu, že oba celky už hrály i povedenější utkání.

Druhá půle už ale byla opět ve znamení dominance Brna, které dokázalo těžit z početní převahy a přidávalo na budějovické konto další koše. Celkem jich stihli dát brněnští 14, oproti 5 košům Jihočechů.

Střelci:
Brno: Weissová - 5; Fridrich, Jonáková - 3; Hejčová - 2; Dvořáková B. - 1; Dvořáková A., Mens, Skála, Ziegler - 0
Č. Budějovice: Bláha, Pavlica, Hájek (j.h.), Bínová, Kalová - 1; Cenková, Dušáková, Kohoutová, Vaškovský - 0

I třetí zápas dlouhého a náročného dne skončil brněnským vítězstvím, a tak vzápětí mohly vypuknout oslavy prvního letošního brněnského titulu. Dočká se Brno i nějakého dalšího? Získá už konečně tolik vytoužený titul extraligový? Na tyto otázky odpoví nejbližší týdny.

Autor: Ondra
Vydáno: 2.3. 2014 20:16