Mladíci potrápili úřadujícího mistra z Brna

Mladíci potrápili úřadujícího mistra z Brna. Tomu podlehli až po zlepšeném výkonu favorita ve druhé půli. Jihomoravané nakonec zvítězili 20:12.

V neděli se mladým korfbalistům postavil do cesty jiný kalibr. Brněnský Korfbal klub letos prohrál jen jednou a v posledních utkáních forma jeho hráčů stoupá. Mladíci se však favorita nezalekli a kladli překvapivě velký odpor. „Hráli jsme vyrovnanou partii. Konečný výsledek úplně neodpovídá vývoji duelu. První poločas byl dobrý, ve druhém jsme se bohužel nějak zasekli a přestali dávat koše. I tak to byl perfektní zápas, které náš výběr potřebuje," byl Kracík spokojený s přínosem nedělního klání.

Tuhý odpor brněnské korfbalisty překvapil. „Rozhodli jsme až v závěru. Třiadvacítka zahrála výborně v obraně. Podle zpráv od ostatních vím, že se na nácvik defenzivy mladý výběr zaměřuje. V útoku v neděli soupeř těžil hlavně z volných hodů a penalt. Rozhodčí tentokrát pískali pod košem hodně přísně. Osobně jsem čekal, že dáme víc košů," komentoval brněnský Jan Šedý.

Brno, KK : U23 - 20:12 (10:7)

Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Lukáš Filip. Nejlepší střelci: Fridrich Ondřej 4, Šedý Jan 4, Jonáková Eliška 3 - Vyroubal Alexandr 5, Ambrosová Nikola 2, Galíček Petr 2.

Tabulka:

1.           České Budějovice, KCC Sokol    8      5      1      2      175:151    11

2.           Znojmo Modří Sloni                  7      5      0      2      155:132    10

3.           Brno, KK                                 6      4      1      1      160:107      9

4.           Prostějov, SK RG                     6      3      0      3      122:128      6

5.           U23                                        6      2      0      4      113:116      4

6.           Kolín, VKC                              7       0      0      7       90:181      0

Příští víkend má extraliga v programu dva duely devátého kola. Prostějov hostí Brno a Kolín Modré Slony ze Znojma.

Autor: Jan Pařík

Autor: Admin