Mladší žáci Brna B nepostupují na finálový den

O konečném postavení týmů v základní části rozhodlo až poslední kolo. Brněnští mladší žáci odjeli bojovat do Děčína o dvojnásobnou účast v bojích o medaile.

Tým Brna A už měl jistotu postupu i konečného 4. místa. Tým Brna B musel k postupu uhrát o 3 body více než domácí hráči z Děčína, aby se posunul na jejich 6. místo.

Tento úkol jelo splnit 9 hráčů (Filip Kovář, Libor Malinka, Martin Malinka, Michael Sázavský, Martin Šálek, Nikola Hastíková, Vendy Jemelíková, Denisa Pléhová, Natálie Svobodová), 2 fanoušci (Michaela Dusová, Kristýna Hastíková) a 2 trenéři (Jakub Máša a Marek Sopko).

Po brzkém vstávání, srazu v 5.15h a 4,5h cestě vlakem jsme dorazili k hale. Právě tam nás čekal jasný úkol: Uhrát více bodů než domácí tým, který byl hned naším prvním soupeřem. Výhra v tomto zápase by byla velkým krokem do nadstavby, remíza udržovala stále ještě šanci a prohra by pro brněnské hráče znamenala nepostup.

Do utkání vstoupily naše děti velmi dobře a po 10. minutách vedly 5:2 a zápas vypadal velmi nadějně. Soupeř se však nevzdával a do poločasu dokázal snížit na 5:4. V druhé části se opět více dařilo Děčínu, který šel do vedení. Až v poslední minutě brněnští vstřelili vyrovnávací koš, který znamenal jistou naději. V posledních vteřinách měly děti ještě několik šancí, ale žádná nebyla proměněna.

Co tahle remíza znamenala? Brno B muselo porazit soupeře z Náchoda a Brno A nedovolit bodovat Děčínu.

Odhodlaní hráči z bystrcké skupiny šli na tým Náchoda, který je ve 3. kole porazil o 9 košů a byl tedy favoritem. Brněnští však vstoupili do utkání famózně, když proměnili všech pět prvních střel a v poločase drželi vedení 5:2. Už z prvního zápasu bylo jasné, že není prostor na snížení koncentrace a povolit soupeři jednoduché koše. To se povedlo a rozdíl byl stále o 2-3 koše pro Brno. Konečný výsledek udělal hráčům velkou radost. Pro postup už nemohli udělat více. Jen fandit Brnu A, který v posledním zápase dne nastupoval proti Děčínu. Pokud by děčínští hráči prohráli, tak by Brno B proklouzlo do nadstavbové části.Bohužel hned od začátku se stav utkání vyvíjel velmi nepříznivě. Děčín střílel koš za košem a nedával brněnským šanci na zdramatizování zápasu. Konečný výsledek 10:4 znamenal nepostup hráčů z Bystrce a jejich konečné 7.místo v letošní sezóně.

Děčín - Brno B  9:9  (4:5)
Filip Kovář 5, Martin Šálek, Libor Malinka, Michael Sázavský - Denisa Pléhová 3, Vendy Jemelíková 1, Nikola Hastíková, Natálie Svobodová

Brno A - Náchod  7:8  (3:6)

Brno B - Náchod  9:6  (5:2)
Filip Kovář 4, Martin Malinka, Libor Malinka, Michael Sázavský 1 - Denisa Pléhová 3, Vendy Jemelíková, Nikola Hastíková 1, Natálie Svobodová

Děčín - Brno A   10:4  (7:2)

Slovo trenéra závěrem (Jakub Máša) :

Díky všem hráčům za předvedený výkon v tomto kole. Bylo vidět na všech hráčích, jak chtějí pro vítězství a postup udělat všechno. Škoda, že jsme takhle začali bojovat až v posledním kole, protože jinak jsme mohli být v tabulce určitě výš. Ještě dnes, když si vzpomenu na odhodlání a výkon dětí, tak z toho mám dobrý pocit. Pokud budeme poctivě trénovat a nastupovat do zápasů se sebevědomím a zápalem, tak máme nakročeno k lepšímu umístění v příštím roce.Díky patří i rodičům, kteří museli brzo vstávat, aby doprovodily své děti na nádraží.

Vydáno: 20.4. 2011 14:00