Mladší žáci do posledních chvil bojovali o český titul

Druhé letošní celorepublikové finále bylo v kategorii mladších žáků a také tady měl Korfbal klub Brno své zastoupení. Z původního výběru 14 dětí nakonec v neděli cestovalo do Náchoda 13 hráčů, protože Zuzka Herbstová si nešťastně na posledním tréninku zlomila prst.

V prvním zápase turnaje nastoupilo Brno proti Znojmu, druhému týmu po základní části. Naši mladí korfbalisti byli zpočátku poměrně nervózní, co soupeř využil a šel do vedení 0:3. Brno se však rychle oklepalo a do poločasu snížilo na 2:4. Po pauze přišla série 4 košů z rukou brněnských nadějí, co Znojmo značně zaskočilo. Po time-outu se hra opět vyrovnala, ale Brno pořád vedlo o 2 koše. V posledních minutách však příliš rychle a zbrkle zakončovalo své útoky a brzo přicházelo o míč. Znojmo tak mělo dost příležitostí, až nakonec v posledních vteřinách střelou z velké dálky vyrovnala nejlepší střelkyně celého turnaje, znojemská Pavlíčková. Brněnské děti však podaly výborný výkon a dobře vstoupily do finálového turnaje.
Brno - Znojmo 7:7, koše Brna: Dominik Čarvaš 3, Vojta Holík 3, Martin Němeček 1.

Druhý zápas následoval hned po prvním a soupeřem byl domácí Náchod. Naši svěřenci se do něho pustili naplno a hlavně Martin Němeček se neustále dostával do donáškových příležitostí. Na druhé straně hrála výborně svým pohybem Sofka Vojnová. Již v poločase tak Brno mělo komfortní náskok 4 košů. Proto se v druhém poločase dostaly na hřiště všechny děti v brněnském dresu. Náchod nemohl konkurovat, protože i obrana Brna fungovala výborně. Výhra tak zajistila Brnu jistotu medailového umístění.
Brno - Náchod 8:4, koše Brna: Martin Němeček 4, Anička Drobníková 1, Lukáš Holík 1, Tonda Jokl 1, Sofka Vojnová 1.

Brno se však nechtělo spokojit jen tak s jakoukoliv medailí. Poslední zápas turnaje proti Prostějovu byl totiž soubojem o všechno, jeho vítěz bral titul a obrovský mistrovský pohár. Brno se soustředilo na obranu dvou hlavních prostějovských útočníků. Na druhé straně v útoku spoléhalo na vyrovnanost svého kádru a fakt, že každý hráč na hřišti dokáže dát koš. Proto útočilo přes nejslabší útočníky soupeře, co měli za úlohu hlavně holky a rychlý Lukáš Holík. V prvním poločase se obě úlohy částečně dařilo plnit, skóre 3:4 v prospěch Prostějova slibovalo zajímavých 15 minut do konce turnaje. Všichni hráči Brna bojovali naplno, až 6 různých střelců dokázalo dát koš, zatímco v Prostějově skórovali celkem jenom 3 kluci. Bohužel se v druhém poločase nedařilo ubránit nejlepšího z nich, když dal dohromady 6 košů. Po bojovném výkonu nakonec v bouřlivé atmosféře Brno podlehlo Prostějovu, který zaslouženě získal titul.
Brno - Prostějov 7:10, koše Brna: Lukáš Holík 2, Dominik Čarvaš 1, Verča Čarvašová 1, Vojta Holík 1, Martin Němeček 1, Sofka Vojnová 1.

V konečné tabulce se nakonec Znojmo dostalo na 2.místo díky remíze s Prostějovem. Brno tak ztratilo stříbrné medaile jen pár vteřin před koncem prvního zápasu se Znojmem. Děti byly po zápase s Prostějovem trošku zklamány, protože chtěly zlato. Bronzové medaile jsou však výborným výsledkem v silné konkurenci, a proto nemusí smutnit. Vždyť takovýto turnaj jim dal tolik zkušeností, které nezískají na žádném jiném tréninku nebo zápase.

O bronzové medaile pro Korfbal klub Brno se zasloužili tito mladí korfbalisté a korfbalistky:

Dívky: Veronika Čarvašová, Anička Drobníková, Zuzka Herbstová, Kája Ježková, Maruška Pražáková, Eliška Tothová a Sofka Vojnová

Kluci: Pepa Borek, Dominik Čarvaš, Lukáš Holík, Vojta Holík, Tonda Jokl, Vojta Kalášek a Martin Němeček

Autor: Peter
Vydáno: 10.4. 2017 18:44