Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Mladší žáci slaví první výhru

V sobotu 4.10. odehráli i naši mladší žáci své první zápasy v letošní sezóně. Letos poprvé měl trenér nelehký úkol a musel na zápas nominovat hráče. Protože kdyby vzal všechny, kdo dochází pravidelně na tréninky, tak by se někteří určitě nedostali na hřiště. Je to jen dobře, že má možnost vybrat si ty nejlepší a nejsnaživější a je to určitě i motivace pro ostatní, aby chodili na tréninky a snažili se do sestavy dostat.

    

Letošní rozlosování je jiné jak v minulých letech. Ne vždy si na turnaji zahrajete proti všem zúčastněným. Proto se trenér rozhodl využít i hráčů z Prostějova, a domluvil s nimi přátelské utkání na začátek zmíněného turnaje.

    

Přátelské utkání proti Prostějovu

  
Ukázalo se, že nápad zařadit „zápas na rozehrání" byl dobře zvolenou taktikou obou týmů. Hráči si osahali nové míče, zvykli si na prostředí rozlehlé haly, a z některých spadla nervozita z očekávání prvního ligového turnaje. Trenérům zase zápas napověděl, zda je potřeba změnit herní čtveřice či taktiku týmu. Oba týmy začaly opatrně a vyskytovalo se hodně nepřesností na obou stranách. Diváci mohli sledovat plno zkažených nahrávek a chyb v útoku. Hra se lépe dařila zkušenějšímu a techničtějšímu Prostějovu, který v poločase vedl 3:1.

Do druhé půle šly obě družstva vybaveni taktikou trenérů, co zlepšit a jak přehrát soupeře. A navíc došlo ke střídání u obou týmů. Hosté se postupně rozehrávali a navyšovali vedení. Měli lepší organizaci hry, důslednost v obraně a v neposlední řadě i preciznost v zakončení. Brněnským se bohužel stále nedařilo prosadit se proti zkušenějšímu týmu a zápas prohráli 1:7.

    

Brno x Znojmo  4:7 (0:2)

   
A konečně první soutěžní utkání! Do zápasu Brno nastoupilo s očekáváním a možná i se zbytečným respektem. Znojemský tým byl totiž už od pohledu zkušenější, zralejší a vyspělejší. Někteří naši kluci byli i o půl metru menší jak jejich soupeři. Tato výšková převaha činila našemu týmu v počátku zápasu velký problém a to převážně v útoku, bylo skoro nemožné si přes vysoké kluky nahrát, natož si vytvořit nějakou solidní šanci na zakončení. Znojemští sice na oko vypadali zkušeně, ale jak se později ukázalo, technicky ani rychlostně na tom o tolik lépe než naše družstvo nebyli. Tomu nasvědčoval i nadějný poločasový výsledek, kdy Brno prohrávalo 0:2.

Do druhého poločasu nastoupilo úplně jiné Brno. Dle trenérových pokynů naši konečně našli recept na protihráče a využívali převážně šikovnosti a rychlosti v mužské části týmu. Statečně se drželi a postupně se podařilo vstřelit i nějaký ten koš. V Obraně se ale chybovalo, Znojmo díky své výškové převaze mělo dlouhé útoky a koncentrace našich hráčů tak nevydržela tlaku a dovolila soupeři skórovat. Trenér domácích tak ztratil naději na vítězství, vystřídal a poslal na hřiště naši mladší část týmu, která se ukázala velice bojovná, ale na Znojemský tlak nestačila. Brno prohrálo zápas se Znojmem 4:7, ale předvedlo bojovnou hru a ukázalo divákům, že to letos bude napínavé! 

    

 

Sestavy a střelci utkání: http://www.korfbal.cz/match/416  

     

Mladší žáci 2014

 

    

Brno x Náchod   8:4 (5:2)

  
A čekal nás poslední zápas turnaje, ve kterém si brněnští chtěli spravit chuť z předchozího utkání a ukázat divákům, že dovedou vyhrát! Od začátku byla vidět naše převaha. Stejně jako v našem týmu i v tom Náchodském bylo hodně loňských minižáků. Hráči se proto navzájem trochu znali a jak jejich výška, tak herní zkušenost byla srovnatelná. Brno využívalo hlavně hbitost a rychlost kluků a vypracovávalo si mnoho šancí za útok, akorát se jim ne vždy podařilo úspěšně zakončit. Obrana ale náš tým držela, moc nechybovala a tak dopřávala útoku čas a šanci zakončení napravit. To se nakonec začalo dařit, kdy se rozstříleli hlavně Dominik, Martin a Adam, kterým skvěle doskakovali a asistovali jak holky, tak Jirka. Náš tým ukázal nejen šikovnost, ale i velkou dravost a i po vystřídání všech hráčů dovedl zápas do vítězného konce 8:4.

    

Sestavy a střelci utkání: http://www.korfbal.cz/match/415  

  

Reportérka Marie 

 

Autor: Admin
Vydáno: 5.10. 2014 12:15
Přečteno: 857x
Hodnocení: 2.6 (celkem 322 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

Mladší žáci zahajují v Brně
Rozpis utkání - Korfbalová liga mladších žákůPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.