Mladší žáci zabojují v republikovém finále o medaile

V průběhu celé sezóny bojují mladší žáci z různých tréninkových skupin na společných turnajích v Žebětíně. Přišel však čas, aby svoji celoroční práci zúročili na celorepublikovém finále.

V neděli je čeká cesta do dalekého Náchoda. Tam je čekají utkání proti týmům, které skončily na prvních 3 místech v semifinálové tabulce republikové skupiny. Postupně to budou týmy Znojma, domácího Náchoda a na závěr vítěz základní části Prostějov. Turnaj se tak odehraje spravedlivým systémem každý s každým a o medailistech rozhodne pořadí v této tabulce.

Hráči se pokusí napodobit své mladší klubové spoluhráče, kteří uplynulou neděli získali stříbrné medaile v kategorii minižáků. „Cílem je určitě umístění na pódiu. Nejedeme se do Náchoda jenom zúčastnit, chceme placku," říká trenér Peter Bušík a dodává: „Soupeře sice neznáme, ale ani oni neznají nás, to může být naše výhoda. Máme kvalitní hráče, kteří letos odehráli spousty zápasů i ve vyšší věkové kategorii."

Do výběru trenérského tria Peter Bušík, Vašek Ježek a Martina Weissová se dostaly děti z 3 různých tréninkových skupin. Největší zastoupení má Komín s 8 hráči, z Bystrce jsou v týmu 4 děti a sestavu uzavírají 2 dívky ze Starého Lískovce. 14-člennou sestavu tvoří těchto 7 dívek a 7 kluků:
Dívky: Veronika Čarvašová, Anička Drobníková, Zuzka Herbstová, Kája Ježková, Maruška Pražáková, Eliška Tothová a Sofka Vojnová.
Kluci: Pepa Borek, Dominik Čarvaš, Lukáš Holík, Vojta Holík, Tonda Jokl, Vojta Kalášek a Martin Němeček.

S družstvem cestuje do Náchoda i početná skupina fanoušků, hlavně z řad rodičů. Věříme, že jejich podporu využijí mladé naděje naplno. Držíme pěsti!

Autor: Peter
Vydáno: 6.4. 2017 18:56