Mladší žáci zakončili sezónu bez výhry

O víkendu odjížděli mladší žáci na druhé semifinálové kolo do Kutné Hory. Již dopředu bylo jasné, že jim bude velmi chybět nejzkušenější hráč Marek Dlapa. Z různých důvodu se omluvili i Vendy Čuperová, Verča Dudová, Adam Lorenz a na ranní sraz nedorazil ani Dominik Deminger. Na turnaj tedy odjelo pouze sedm statečných.

KK Brno - KK Nový Lískovec Brno  2:10 (1:4)
Přemek Jemelík 1, Sára Sahatciu 1

Do prvního zápasu nastoupilo našich sedm hráčů proti týmu z Lískovce. Překvapivě se dařilo více trojici (Přemek, Sára, Adéla) a právě po střele Přemka šli naši do vedení. Nakonec to bylo však první a poslední vedení v celém turnaji. Soupeř hodně spoléhal na zakončení svých holek, které se prosadily celkem 8krát. Velkým problémem v útoku byl hlavně pohyb, náhry a pokud jsme se dostali k zakončení, tak i samotná střelba. V druhém poločase se prosadila na naší straně pouze Sára a upravila výsledek na konečných 2:10.

KK Brno - KC Šenov 2:10 (1:5)
Přemek Jemelík 1

Dalším soupeřem byl tým ze Šenova, který vyhrál celý minulý turnaj. Průběh zápasu i výsledek byl stejný jako v prvním utkání proti Lískovci. K tomuto zápasu už jsme nastupovali kompletní. Půjčili jsme si Lídu z Náchoda, která byla v létě u nás na soustředění, a v tomto utkání zkompletovala naši chlapeckou část týmu. Povedl se jí vstřelit i jeden koš, ale konečný výsledek byl opět 2:10.

KK Brno - SK AFK Respo Kutná Hora A  6:14 (4:8)
Sára Sahatciu 3, Přemek Jemelík 1, Jirka Kohl 1

Na závěr čekala naše žáky Kutná Hora A. Nastoupili jsme ve stejné sestavě a tentokrát velmi dobře. Drželi jsme se soupeřem krok až do stavu 4:4. Hráči byli tímto vývojem motivovaní a hráli úplně jinak než v předchozích zápasech. Průběh utkání zlomila až série 4 košů Kutné Hory, která stanovila poločasový stav na 4:8. Velké problémy dělala holkám hráčka Lucie Šuhajová, která vstřelila 5košů, když ji povětšinou bránily společně Betka s Terkou. Na naší straně jí dokázala střelecky sekundovat Sára, která zaznamenala 3 přesné zásahy.
Ikdyž jsme vstřelili nejvíce košů v jednom zápase za celou sezónu, tak to na soupeře nestačilo a přišla další porážka 6:14.

Výsledek tohoto turnaje byl velmi ovlivněn nekompletní sestavou a chybějícími zkušenými hráči. Přesto všichni zúčastnění dokázali předvést nadějné výkony, které mohou zúročit v budoucí kariéře.

Tímto výjezdem byla zakončena halová zápasová sezóna. Na ni navážou venkovní turnaje- 31.5. v Brně a 6.-8.6. Český pohár, který ještě nemá určeného pořadatele. A samozřejmě také letní soustředění 17.-23.8. To bude hlavní přípravou pro další, snad výsledkově lepší sezónu.

Vydáno: 7.4. 2014 17:19