Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook

Na dvou školách proběhly v tomto týdnu školní turnaje

V úterý 17. ledna se odehrál školní turnaj na základní škole Pastviny v brněnské městské části Komín. Poté se čtvrtek konal turnaj na ZŠ Jana Babáka v Žabovřeskách. Dohromady si na turnajích zahrálo korfbal 15 tříd.

 

Na Pastvinách byly na programu miniturnaje tří kategorií podle ročníků. Všechny zápasy se hrály na 10 minut a tradiční variantou s 8 hráči.

Jako první nastoupila nejstarší kategorie, kterou byli páťáci. Bylo vidět, že děti korfbal zkoušejí v hodinách tělocviku, protože všichny znaly základní způsoby obrany, a proto tady padlo nejméně košů. Někteří žáci vypadali, že by již bez problémů zvládali střelbu i na vyšší koš. Vítězem turnaje se stala 5.C, která oba zápasy vyhrála rozdílem jediného koše. V zápase o druhé místo si výhru připsala 5.A, když porazila 5.B, které chybělo několik nemocných hráčů. Nejlepším střelcem byl Vojta Prokeš z 5.A.

Výsledky: 5.A - 5.B 2:0, 5.A - 5.C 1:2, 5.B - 5.C 0:1

Pořadí: 1.místo 5.C, 2.místo 5.A, 3.místo 5.B


Druhý turnaj odehráli žáci čtvrtých ročníků. V této kategorii naopak padlo dohromady nejvíce košů. Turnaj byl zamotaný do poslední chvíle, což způsobila úvodní remíza mezi Áčkem a Béčkem. A každé družstvo získalo nějaký ten bod do tabulky. O svém triumfu rozhodla 4.A v zápase proti 4.C, kterou porazila 3-košovým rozdílem. Nejlepším střelcem se stal Patrik Chalupa ze 4.A.

Výsledky: 4.A - 4.B 2:2, 4.A - 4.C 3:0, 4.B - 4.C 1:2

Pořadí: 1.místo 4.A, 2.míst 4.C, 3.místo 4.B


Na závěr přišly na řadu nejmladší děti ze třetích tříd. Tady se představilo hned několik nadějných hráčů z korfbalového kroužku. Nejvíc jich bylo ve 3.A, která tuto svou výhodu využila a zvítězila v obou zápasech, i když to se svými soupeři neměla vůbec jednoduché. V zápase o třetí místo si Béčko poradilo s Céčkem, když mu nedovolilo skórovat ani jednou. Nejlepším střelcem byl se 3 koši Viktor Kalášek, který je hráčem Korfbal klubu Brno.

Výsledky: 3.A - 3.B 3:1, 3.A - 3.C 2:1, 3.B - 3.C 2:0

Pořadí: 1.místo 3.A, 2.místo 3.B, 3.místo 3.C

 

Na ZŠ Pastviny se odehraje i obvodní kolo Školního korfbalového poháru.  21. února tady budou další základní školy soupeřit o postup do finálového turnaje, kam se kvalifikují 2 nejlepší družstva.  

 

 

Do turnajů na Jana Babáka se zapojily dva ročníky a k překvapení všech zúčastněných měly oba stejné konečné pořadí - B, C, A.

 

Nejdříve nastoupili žáci čtvrtých tříd. Zápasy se hrály na 2-krát 10 minut, takže byl dostatečný čas pro velké množství košů. To se však v prvních dvou zápasech nepotvrdilo, i když všichni spolužáci hlasitě povzbuzovali své týmy. Áčko urputně bránilo svůj koš, ale nedařilo se jim ani v útočné části. Nakonec proto prohrálo oba své zápasy. Poslední zápas této kategorie měl tedy rozhodnout o vítězi turnaje. A koše najednou začaly padat jeden za druhým. Konečné skóre 9:2 pro Béčko o tom zcela vypovídá. Nejlepším střelcem byl s 5 koši Vladimír Vrba ze 4.B, který navštěvuje korfbalový kroužek KK Brno.

Výsledky: 4.A - 4.B 1:4, 4.A - 4.C 1:2, 4.B - 4.C 9:2

Pořadí: 1.místo 4.B, 2.místo 4.C, 3.místo 4.A


Druhou kategorií byli žáci pátého ročníku. Hned první poločas prvního zápasu ukázal, že páťáci korfbal hrají v hodinách tělocviku pravidelně. Za 10 minut padlo hned 10 košů, výborný zápas. Ve druhém poločase tempo trochu opadlo a Áčko už dál nebylo schopné vzdorovat silnému Béčku. Ve druhém utkání jednoznačně dominovalo Céčko, které již unavenému Áčku nedalo žádnou šanci a dovolilo mu za celý zápas jenom jediný koš. Poslední zápas byl tedy skutečným finále. V prvním poločase si Béčko vybudovalo náskok 2 košů. Ve druhém už si ho jen ubránilo, protože žádný z týmu již nebyl schopný ve vyrovnaném zápase přidat další koš. Nejlepším střelcem se stal Tomáš Jůza z 5.B, který měl 8 úspěšných zásahů.

Výsledky: 5.A - 5.B 3:10, 5.A - 5.C 1:7, 5.B - 5.C 4:2

Pořadí: 1.místo 5.B, 2.místo 5.C, 3.místo 5.A

 

Na ZŠ Jana Babáka se odehraje také obvodní kolo školního poháru. 16.února sem přijedou 3 školy z okolí a budou bojovat o 2 postupová místa do finálového turnaje.

Autor: Peter
Vydáno: 20.1. 2017 13:05
Přečteno: 391x
Hodnocení: 2.4 (celkem 99 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.