Naši nejmladší bez bodů

V sobotu 8.11.2008 se zapojili do zápasového kolotoče i naši nejmladší. Na jejich prvním korfbalovém turnaji je čekali soupeři z Prostějova, Náchoda a Moravské Třebové.

K utkání se dostavilo devět hráčů, kteří měli ten den projít korfbalovým křestem v jejich prvním korfbalovém oficiálním zápase. Jakmile se převlékli do dresů, dostali hráči taktické pokyny, které jim měly pomoci v prvním zápase proti soupeři z Prostějova. Po krátkém rozcvičení se mohlo jít bez velkého otálení na věc.

Brno - Prostějov  2:5  ( 1:1 )

Oba soupeři se do sebe pustili velmi z ostra a hned první útok Prostějova skončil úspěšnou střelou. Brňané však nechtěli zůstat pozadu a následný protiútok zakončila přesnou střelou Kristýna Pospíšilová. Ve zbytku prvního poločasu dominovaly především obrany obou týmů a poločasový výsledek skončil 1:1. Ve druhém poločase si první přesný zásah připsal Lukáš, který však skóroval do vlastního koše. Tento moment dostal na koně hostující tým, který následně odskočil dvěma slepenými koši na 1:4. Poté se podařilo brněnským snížit skóre 2:4 - Filipovou střelou z 5 metrů. To však bylo všechno a když prostějovští přidali ještě jeden koš skončil zápas 2:5.

Sestava : Lukáš Bastl 0, Daniel Drápal 0, Lubomír Kachyňa 0, Filip Kovář 1; Jana Alscherová 0, Nikol Adámková 0, Kristýna Volejníčková 0 (16. Magdaléna Kachyňová 0), Kristýna Pospíšilová 1

Brno - Náchod  0:25  ( 0:14 )

Po krátkém odpočinku jsme nastoupili proti týmu Náchoda, který v loňské sezóně patřil k nejlepším v republice. Věděli jsme, že tento zápas bude určitě těžší než zápas s Prostějovem, a k tomu směřovaly i další taktické pokyny. Hráči dostali za úkol nechat soupeře střílet z větších vzdáleností, ale naopak bránit v blízkosti koše, a to hlavně donášky. Hráči si však tyto slova moc k srdci nevzali a obranou po celém hřišti nabízeli soupeři možnost zakončovat právě donáškou. Proto začalo skóre utkání narůstat ve velkém tempu a zastavilo se až na vysokém čísle 25. Když se k tomu na brněnské útočné půlce přidaly i špatné nahrávky a málo střel skončilo utkání 0:25.

Sestava : Lukáš Bastl 0, Daniel Drápal 0, Lubomír Kachyňa 0, Filip Kovář 0; Magdaléna Kachyňová 0, Nikol Adámková 0, Kristýna Volejníčková 0 (16. Jana Alscherová 0), Kristýna Pospíšilová 0

Brno - Moravská Třebová  2:6  ( 2:5 )

Do posledního utkání nastoupili brněnští hráči po tří zápasové pauze, kde měli děti možnost pozorovat svého dalšího soupeře. Utkání začalo opět ve velmi vysokém tempu a nasazení. Na hráčích bylo vidět odhodlání odčinit minulý zápas. První koš však opět vstřelili soupeři z Třebové, ale brňané nesložili zbraně a přesnými zásahy Luboše a Filipa šli poprvé na turnaji do vedení. Toto vedení nemělo bohužel dlouhého trvání a hostům se podařilo do poločasu stav otočit ve svůj prospěch 2:5 a konečných 2:6.

Sestava : Lukáš Bastl 0, Daniel Drápal 0, Lubomír Kachyňa 1, Filip Kovář 1; Jana Alscherová 0, Nikol Adámková 0 (16. Magdaléna Kachyňová 0), Kristýna Volejníčková 0, Kristýna Pospíšilová 0

Po prvním turnaji uznali všichni hráči, že je čeká na trénincích hpdně práce, aby se jim podařilo v dalším kole své soupeře více potrápit. Snad budou úspěšní už v kole následujím, kdy míří 13.12. do Prostějova.

Velké poděkování patří také rodičům, kteří se přišli na zápas podívat a svým dětem zafandit a podpořit je.

Vydáno: 10.11. 2008 10:00