Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Nedělní povinné výhry v Havířově

Po dlouhé reprezentační přestávce se v neděli vydal ,,brněnský mančaft"  odehrát 3. extraligové kolo. Dlouhá zápasová pauza, a navíc nepovedené MS v Číně, dodala všem hráčům obrovskou chuť do hry.

       
KC Slavia Havířov - KK Brno  11:26  (7:11)

 

Bohužel,  i přes velkou motivaci  zápas si  užít  a papírově slabšího soupeře porazit , prvních  15. minut utkání musel brněnský celek dotahovat.  Brněnští hráči byli v útoku v převaze, byli stále volní v pozici na střelu, ale nedokázali toho využít.  Domácí obroučka odolávala   a  útoky našich čtveřic končily často již po jedné střele. Havířovští obránci naopak využívali nepřesnosti v zakončení  a špatného pohybu útočníků, a sbírali míče pod košem.  Havířovský útok byl  v začátku utkání důraznější a efektivnější kdy, i přes viditelně lepší brněnské hráče, si  dokázali domácí vytvořit šance z krátké či dlouhé vzdálenosti. Proto byl stav v 18. minutě 5:5.
Brněnské družstvo dokázalo zachovat klid a  postupně se rozehrávalo. Zlepšilo pohyb v útoku, střílelo z připravených pozic a nabíralo náskok. Domácím již před poločasem docházeli síly, začali chybovat v obraně, otáčeli se za míčem a méně si všímali našich útočníků. Toho naše družstvo začalo využívat ve velké míře. Zvýšil se tah ke koši, proměňovali se donášky  a sehrálo se i hodně pohledných (možná náhodných) útočných akcí, podobných těm, které předváděl holandský tým na MS ( samozřejmě proti slabším soupeřům :-)).
Sebevědomí Brňanů narůstalo. Zvyšovala  se  střelecká úspěšnost, Ivan Vávra proměnil snad každou druhou střelu vyslanou na koš soupeře. I  agresivita v obraně stoupala, všichni hráči přistupovali k protivníkům blíž, obrana byla těsná a havířovští nemohli střílet a kazili nahrávky, které brněnský tým úspěšně vychytával. Brno dovedlo zápas do vítězného konce s velkým rozdílem.

  

Sestava a koše : Jan Šedý 2, Ivan Vávra 7, Marie Coufalová 4, Štěpánka Jonáková 0 (40. Eva Fridrichová 1) - Peter Bušík 4, Cholava Tomáš 1 (45. Petr Horák 1), Eliška Jonáková 5, Barbora Malcová 1

  

KC Slavia Havířov - KK Brno  11:33  (4:17)

  

Do druhého zápasu nastoupilo Brno s cílem zápas si užít, vyhrát a přáním dosáhnout na hranici 30. daných  košů. A to se povedlo. Tentokrát již od začátku brněnští předváděli hru jakou chtěli. Dlouhé útoky s mnoha střelami.  Havířovská obrana nebyla těšná, chybovala už od začátku a brňané si s chutí vytvářeli  volné pozice z každé vzdálenosti. Oproti prvnímu zápasu se zvýšila i úspěšnost střelby. U některých hráčů byla až neuvěřitelná. Především nahrát sestrám Jonákovým do volné pozice znamenalo jistotu vstřeleného koše! Brněnské držela i kvalitní obrana, v prvním poločase dopustila pouhé čtyři chyby potrestané soupeřem.
Druhý poločas se nesl ve stejném rytmu. I když ve snaze dát co nejvíc košů brněnský tým začal i mírně chybovat v útoku a ztrácel nahrávky. V obraně polevila koncentrace. Ale i přesto se Brnu povedlo splnit si cíl stanovený před začátkem utkání, pokořilo hranici 30. košů a z Havířova si odváží plný bodový zisk.

  

Sestava a koše : Jan Šedý 4 (37. Tomáš Cholava 2), Ivan Vávra 2 (42. Peter Bušík 3), Marie Coufalová 4, Štěpánka Jonáková 4 (47. Barbora Malcová)- Petr Horák 1, Jakub Máša 3, Eva Fridrichová 3, Eliška Jonáková 7

  

Autor článku : Marie Coufalová

   

Autor: Admin
Vydáno: 14.11. 2011 18:39
Přečteno: 1342x
Hodnocení: 2.7 (celkem 426 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

V neděli do Havířova
V dalším kole proti mistrovi z Kolína
Po velkém boji bez bodů
Pro další body do Prostějova
Poslední zápasy v roce 2011Přidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


c Marie, :) (15.11. 2011 14:01)

ooo, děkuji Ondro za pochvalu ;)


c Ondra, Pochvala (14.11. 2011 22:31)

Moooc pěkný článek, díky Maruško. O vítězství se čte vždycky líp. A samozřejmě pochvala pro všechny hráče, gratulace k bodů a k postupu na 3. příčku tabulky.

P.S.: Jen drobná gramatická oprava: Brňané (s velkým B)