Nejdřív prodloužení, pak drtivá výhra

Repríza loňského finále svedla v Brně dohromady celky Brna a Českých Budějovic a domácí vskutku měli co Jihočechům oplácet.

1.utkání

VSK VUT BRNO x KCC Sokol České Budějovice 17:16 GG (6:10)

Úvodní střetnutí přinášelo zpočátku vynikající korfbal plný pohybu a zajímavých akcí. Lépe do utkání vstoupili domácí, ale Budějovice nenechali soupeře odskočit. Klíčový okamžik, který těžce poznamenal obě střetnutí nastal v desáté minutě, kdy pro zranění zad odstoupila hráčka hostí H. Šimková. Budějovice, které přijeli bez náhradníků tak museli hrát v sedmi hráčích, ale jako by jim díky oslabení narostla křídla a díky skvělé střelbě velmi rychle strhli vedení na svou stranu. Brno marně hledalo recept na oslabenou ale velmi pohyblivou obranu, hře kralovala zejména hostující vysoká Candrová, která sbírala většinu míčů pod košem v obraně i v útoku. Poločasový výsledek 6:10 ale sliboval ještě možné drama.

Ve druhé půli brněnští přece jen už lépe hledali skulinky v obraně hostí a postupně začali ukrajovat z jejich náskoku. Tři minuty před koncem Brno snížilo na rozdíl jediného koše a několik desítek vteřin před závěrečným hvizdem dokonce vyrovnalo. Jenže vzápětí se z dálky trefil hostující Heniš a zdálo se že Budějovice získají plný počet bodů. Jenže v posledních sekundách si chytře o penaltu řekla domácí Jonáková a Ježek vyrovnal na 16:16. Poprvé v letošní sezóně tak přišlo na řadu nové pravidlo prodloužení na „zlatý koš - Golden Goal". Útok zahájili domácí a i přes dobrou přípravu útoku neskórovali. Totéž se ale nepovedlo ani na druhé straně hostům. Brno svou druhou šanci již nepustilo a střelou Škrobové zvítězilo v historicky prvním prodloužení 17:16.

Střelci Brno: Škrobová 4, Máša, Ježek, Vávra 3, Fridrich 2, jonáková, Coufalová 1, Kejdušová 0 (ale ta za to nemohla)

2.utkání

VSK VUT BRNO x KCC Sokol České Budějovice 26:10 (15:4)

Stále oslabení hosté zkusili do druhého utkání promíchat sestavy, efekt byl přesně opačný. Brněnští jakoby už nalezli recept na svého soupeře a díky rychlé hře a pohyblivosti snadno skórovali. Brzy vedlo Brno již 6:0 a nezdálo se, že by se Jihočeši zmohli na odpor. Drtivá převaha Brna vedla k poločasovému skóre 15:4 a utkání již bylo prakticky rozhodnuté.

Druhá půle už opravdu nepřinesla nic nového. Brno v nepříliš pohledné hře zvyšovalo svůj náskok a domácí i přes nespornou snahu nedokázali s výsledkem nic udělat. Domácí vysokoškoláci tak v utkání degradovaném výrazným oslabením soupeře zvítězili vysoko 26:10.

Střelci Brno: Fridrich - 7; Ježek, Škrobová - 5; Vávra - 4; Máša - 2; Jonáková E., Jonáková Š., Coufalová - 1, Kejdušová - 0 (platí to co minule)

Autor: Ondra
Vydáno: 16.9. 2007 20:22