Noví trenéři - stejný cíl

O tomto víkendu se rozběhne dorostenecká korfbalová soutěž. Jaké jsou změny v dorosteneckém týmu? Jaká jsou očekávání a cíle v letošní sezoně?

První změna proběhla již v polovině června. Po dvou letech nastala změna na trenérském postu - příliš mírnou Elišku Jonákovou nahradila dvojce Jakub Máša a Marek Sopko, kteří by měli vylepšit "pracovní" morálku družstva. Pro oba je to premiéra v takové funkci a jsou plni očekávání.

Po odchodu zkušených hráček Marie Coufalové a Štěpánky Jonákové, které budou velice chybět hlavně v důležitých zápase, bude muset tým spoléhat hlavně na týmového ducha.
Bohužel po těchto odchodech bude nastupovat pouze čtveřice statečných hráček. Jedinou pozitivní změnou v kádru je  příchod nováčka Martina Štemberka a tím posílením a zvýšení konkurence v mužské části.

Sestava: Dana Brychtová, Katka Havlíčková, Barbora Malcová, Marie Žáková - Tomáš Linhart, Lukáš Pazourek, Jakub Pernica, Jan Šedý, Jakub Šilhan, Martin Štemberk

Soupeři v 1.ČDKL - Bělá pod Bezdězem, Kolín "B", Třeboň, Znojmo "B"

Co očekáváte od letošní sezóny?

M.S.  Od tejto sezóny očakávam mimoriadny úspech dorostu, ktorý bude založený na skvělých schopnostiach, šikovnosti a obrovskej bojovnosti hráčov, ktorých bude podporovať až dvojica trénerov.

J.M.  V první polovině to bude především sehrávání - hráčů i celých čtverek. Zaměřeno především na nácvik různých herních situací. Další část bude směřována k rozhodujícím soubojům v baráži.

Jaké máte cíle?

M.S.  Ciele sú jednoduché - vyhrať základnú časť, znova bez straty bodu zdolať baráž a hurá do extraligy.

J.M.  Cíl je letos jasný a tím je postup mezi extraligovou elitu kam Brno určitě patří.

Myslíte, že je tento cíl reálný?

M.S.  Ciel je určite reálny, pretože nepoznám lepších hráčov a trénerov, ktorými disponuje brnenský dorost. A hlavne nepoznám ani kvality súperov, pretože som bol minulú sezónu mimo Brno a korfbal.  :-)

J.M.    Po odchodu několika opor po loňské sezoně bude muset tým spoléhat hlavně na kolektivní výkon. Myslím, že v současné době je v dorostu taková parta hráčů, kteří mají společný cíl a dají do toho všechno. (Aspoň doufám!!!) :-)

Vydáno: 20.9. 2007 01:00