Novoroční korfbalový turnaj starších žáků - 9. 1. 2010

Jak jsme dopadli v Prostějově???

Po dlouhých prázdninách čekal starší žáky opět další turnaj. Tentokrát jeli do Prostějova. Správné korfbalisty trocha sněhu neodradí a jeli si vybojovat výhru. Nesmíme také zapomenout dodat, že se v sobotu v tomtéž městě a hale utkaly dva extraligové týmy Prostějova a Znojma.

Již dopředu jsme věděli, že se utkáme pouze s domácími, a to Prostějovem. Ani jeden z týmu Havířova nedorazil, proto jsme se s Prostějovem utkali dvakrát. První zápas byl přátelský.

Sestava: Polák David, Polák Pavel, Drábek Jarda, Ševčík Martin, Richterová Tereza, Pospíšilová Kristýna, Habláková Adéla, Tomková Kristýna, Pléhová Denisa

1.zápas: Brno - Prostějov (přátelský, snaha 10%)

Hned po příjezdu jsme si dali zahřívací kolo. Musíme uznat, že vypadalo celkem katastrofálně. Nejspíše to bylo díky tomu, že o nic nešlo. Alespoň jsme se rozehráli. Výsledek byl tedy 5 : 3 ve prospěch Prostějova.

Koše: Tereza Richterová 2, Martin Ševčík 1

Odebrali jsme se do šaten a mohli jsme se inspirovat profesionálními týmy Prostějova a Znojma. Ovšem při pohledu na ně jsme mohli zpytovat svá svědomí, zamyslet se nad naší docházkou a prací na trénincích. Věděli jsme, že na Prostějov máme a rozhodli se je rozdrtit.

2.zápas: Brno - Prostějov (povinný, snaha 150%)

Jak už bylo zmíněno, museli jsme jít do zápasu naplno. Stálo nás to námahu a pot se z nás jen lil. Nebyli jsme jediní, komu na zápase záleželo. Naším doprovodem byl p.u. Pohanka, p.u. Kubů a náš pan trenér Jakub Pernica. Nebylo divu, že po zápase nemohli mluvit. Hlasivky dostaly zabrat. Myslím, že naše hra byla dobrá, ale bohužel jsme měli smůlu na rozhodčího, 3 koše jsme dostali po přísně nařízených penaltách. Ale Brno se nenechá jen tak porazit! Stálo nás to opravdu dost námahy, ale výhra byla naše. Zápas skončil 8 : 6.

Koše: Jaroslav Drábek 3, David Polák 2, Martin Ševčík 1, Pavel Polák 1, Tereza Richterová 1

Opět a velmi děkuji všem za skvělý výkon. A doufám, že už budeme stále lepší a lepší. Také za celý tým děkuji našemu trojčlennému doprovodu za jejich rady a za obětování hlasivek.

Autor: Tereza Richterová

Závěrečné slovo trenéra

Především bych chtěl poděkovat všem za účast. Nenechali jsme se rozhodit počasím a přijeli jsme v plném počtu, to je skvělé. Dále bych samozřejmě chtěl opět zmínit, že jsme bohužel měli jenom jednoho soupeře, takže jsem měl strach, abych své svěřence tímto jednosoupeřovým turnajem neodradil. Naštěstí se tak nestalo. Během cesty jsme nenarazili prakticky na žádné potíže, kromě 20 minutového zpoždění v Brně.

Tak a teď k zápasům. Ten první bych radši moc nerozmazával, Tereza to řekla jasně, vypadal katastrofálně! Ovšem k druhému zápasu mám samou chválu. Mírným nahecováním jsme vyburcovali hráče k výtečnému výkonu, který jsem od nich snad ani nečekal. Skvěle bránili, rázně útočili. Ještě jsem neviděl, aby nějaký tým bránil celý zápas výjezdy s takovým nasazením. Z mé strany proto obrovská pochvala pro všechny hráče, kteří na hřišti opravdu nechali duši, pot i srdce. My jsme přidali nervy a hlasivky.

Do příště bych byl rád, kdyby všichni co nejčastěji chodili na tréninky a mohli se zlepšovat. Nikoliv individuálně, ale jako tým! Protože jako tým jsme velmi silní. Kdo je nejlepší????

Fotky

Autor: pernja