Obhájce titulu z Brna převzal vedení v tabulce

Znovu napínavá podívaná. Nedělní páté kole České korfbalové extraligy opět nenudilo. V repríze posledních finálových soubojů přehrálo Brno 22:18 České Budějovice a Prostějov si taktéž na domácí palubovce vyšlápl 22:21 na Znojmo.

Obhájce titulu se rozjíždí. Brňané po týdnu opět bez výraznějších problémů zvítězili a převzali vedení v tabulce. V repríze posledních finálových klání s Českými Budějovicemi diktovali tempo hry od začátku. „Předvedli jsme týmový výkon, koše dávali všichni hráči. Definitivně jsme rozhodli ve druhé čtvrtině, kdy jsme dali asi pět košů v řadě. Občas jsme dělali hloupé chyby a ke konci jsme se ještě trochu strachovali, vše nakonec dobře dopadlo," pochvalovala si brněnská opora Petra Škrobová.

Jihočeši mají zatím výsledkově trochu smůlu, ze čtyř letošních duelů vytěžili jen jednu výhru a zatím jim v tabulce patří poslední příčka. „Brno zahrálo líp než my. Nám se nedařil útok a v obraně jsme často pouštěli brněnské holky do dvoutaktů a donášek. Jediný, komu se výrazněji dařilo, byl osmigólový Petr Pešák, naopak Kuba Bláha byl dobře pokrytý. Byl nucený střílet z dálky a to mu moc nevycházelo," prohodila českobudějovická Denisa Hurdálková.

V nedělním střetnutí se v brněnských barvách poprvé výrazněji prosadila nizozemská akvizice Marco Rot, který dal čtyři koše. „Je to střelec s typicky holandským stylem. Není moc velký, ale jakmile dostane balon, zvedá ho hned nad hlavu a pálí. Už jsme si zvykli na jeho pohyb a prosazuje se. Progres je znát, tohle byl jeho nejlepší duel a snad nám pomůže i na lednovém Europa Cupu," doufala Škrobová.

Brno, KK : České Budějovice, KCC Sokol - 22:18

Poločas: 12:7. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Lukáš Filip. Nejlepší střelci: Bušík Peter 4, Jonáková Štěpánka 4, Rot Marinus Cornelis 4 - Pešák Petr   8, Tsybyktarov Aldar 3, Hurdálková Tereza 2, Krejčí Vlastimil 2.

1.           Brno, KK                                       4       3       0         1       72:58     6

2.           Modří Sloni Znojmo                        5       3       0         2       77:72     6

3.           Prostějov, SK RG                           5        2       0        3        72:84     4

4.           České Budějovice, KCC Sokol         4        1        0        3        58:65     2