Ohlédnutí za 5.kolem brněnských žákovských turnajů

Program byl již tradiční! Nejprve bojovaly týmy přípravek, následovány minižáky a na závěr si to rozdali mladší žáci. Jaká byla překvapení a další informace naleznete v článku.

Nejprve se na plac dostala kategorie přípravek, kde se mezi sebou utkalo hned 5 družstev. Tým ve složení: Lucka Andrlová, Berta Šubrtová, Viktor Kalášek a David Sotolář, vyhrál všechny svoje zápasy a odnes si tak turnajové prvenství. David Sotolář je zároveň s 25 koši nejlepší střelcem kategorie.

Zápasy minižáků také nabídly pěknou podívanou. Největší překvapení se událo hned v prvním zápase, kdy komínští přestříleli dosud neporaženou Bystrc (5:1). Komín pokračoval v nastoleném tempu a ovládl i duel proti mix týmu (5:2) a stal se tak vítězem toho kola. Poslední zápas kategorie mezi dětmi z Bystrce a mix-týmu přinesl nejvíce košů a z vítězství 8:6 se nakonec radovali bystrčtí hráči a hráčky. Na špici tabulky střelců se stále drží Kryštof Malina (19), Natálie Pařilová a Vojtěch Požár (shodně 12 košů).

Následně se zvedly koše a mohly začít zápasy mladších žáků. Zápas tradičních rivalů z Komína a Bystrce po napínavém souboji nakonec ovládl Komín v poměru 6:4. Poločasový výsledek 2:0 v zápase Komín x Mix-tým sliboval další napínavý duel. Zlepšující se Mix-tým nakonec prohrál 6:0 a mohl se tak začít soustředit na poslední utkání dne proti Bystrci. Toto utkání vynikalo precizní obranou na obou půlkách, vše nakonec rozhodly 2 trefené střely a zápas skončil 2:0 pro Bystrc. Vítězství z minulého kola obhájilo komínské družstvo. Tabulku střelců mezi mladšími žáky vede Verča Čarvašová (16), před Martinem Němečkem (15) a Tondou Joklem (14 košů).

Všechny výsledky můžete najít na webu: http://www.korfbal.cz/ v sekci dané soutěže. Držíme palce do dalších zápasů, příště se uvidíme 4.3.2017 opět na ZŠ Otevřená.

Autorka článku: Barbora Dvořáková

Autor: Admin