Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Omlazená sestava na body nedosáhla

Neděle 8.ledna měla na programu 5.kolo dorostenecké ligy, které se konalo v Brně. Velmi omlazená sestava body nezískala.

      

K utkání nemohli z různých důvodů nastoupit Honza Šedý, Jarda Drábek, Pavel Polák, Dana Brychtová a Marie Žáková. Jejich místa zaujali dorostenečtí nováčci Filip Kovář, Libor Malinka, Martin Šálek, Magda Marková a Adéla Habláková. Ty  doplnili zkušenější Barbora Malcová, Adéla Dvořáková, Kristýna Pospíšilová, Marcel Pokorný a David Polák.


KK Brno - TJ Znojmo "A" MS YMCA  12:27  (6:17)

  

Do utkání vstupovali s jasným úkolem - udržet si dobrou náladu a přijatelné skóre, protože proti nim nastoupili několikanásobní mistři v dorostenecké kategorii ze Znojma. Hosté vstoupili do utkání lépe a udržovali si dobrou střeleckou úspěšnost po celý první poločas. Brněnští hráči jen občas přerušili střeleckou šňůru hostů svým košem a v poločase prohrávali 6:17. Začátek druhé části vyšel naopak lépe domácím, když své střely proměnili dvakrát Kristýna Pospíšilová, Barbora Malcová a svým premiérovým košem v dorostenecké kategorii Filip Kovář. Znojmo však drama nepřipustilo a udrželo si svůj náskok na konečných 12:27.

  

Střelci : Malcová 6, Pospíšilová 2, Kovář 2, Polák D. 2

    

   

  
KK Brno - KC Slavia Havířov  8:27 (4:10)

   

Druhý zápas byl velmi podobný tomu prvnímu. Brněnští hráči polevili v pohybu a trpělivosti. Jejich útočné šance sráželo velké množství pokažených přihrávek, když se k tomu přidaly zbytečné chyby v obraně, pak nemohli pomýšlet na vítězství. Svůj první dorostenecký zásah přidala i Adéla Habláková. Neúspěšné pokusy svých zkušenějších spoluhráčů z volných hodů a penalt napravil až Filip Kovář, který proměnil oba své pokusy. To už však na soupeře nestačilo a konečný stav 8:27 byl téměř shodný s porážkou proti Znojmu.

  

Střelci : Malcová 3, Kovář 2, Habláková 1, Pospíšilová 1, Polák D. 1

   

Fotky ze zápasu

   

Slovo trenéra - Jakub Máša :

   
Před utkáním jsem měl určité obavy, protože někteří z hráčů nastupovali ještě v loňské sezóně v kategorii mladších žáků. Věkový průměr asi 15,5 roku je určitě velmi zajímavý, když kategorie dorostu je až do 19. let. Hned od začátku mě hráči chtěli přesvědčit, že nemusím mít strach. Proti silnějšímu soupeři ze Znojma vstupovali bez obav a s dobrou náladou. Ta jim vydržela po celé dva zápasy, ikdyž síly odcházely a skóre soupeřů narůstalo.
Hráči se úspěšně vyrovnali i se shot-clockem (zakončením do 25s). Někteří se o této vymoženosti dozvěděli teprve ve čtvrtek po tréninku. Liborova slova asi vysvětlují všechno : "s tím časem je to dobrá zábava"  :-)
Děkuji všem hráčům za bojovný výkon, rozhodčímu Badymu, který se o nominaci dozvěděl 1,5h před zápasem. Samozřejmě také všem u stolku zapisovatelů za podporu.

Autor: jakma
Vydáno: 8.1. 2012 16:08
Přečteno: 1104x
Hodnocení: 2.6 (celkem 401 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

Dorostenci zajíždí do KolínaPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.