Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Partnerský klub v Holandsku?

Už dlouho jsem mluvili o tom, že bychom potřebovali najít nějaký partnerský klub v Holandsku, se kterým bychom mohli spolupracovat, jezdit k němu na nějaký turnaj nebo soustředění se všemi týmy (dospělí i žáci), oni by na oplátku mohli přijet na nějaký turnaj k nám (už dlouho chceme něco uspořádat) a mohli bychom si vyměňovat novinky, zkušenosti apod. Přišel tedy čas přejít od slov k činům.

A jak to dopadlo? Čtěte dál...

 

Všechno začalo velkou pomocí Edwina Boumana (díky Edo), který na stránky KNKV.nl umístil naši "žádost". V průběhu 2 měsíců se ozvaly celkem 4 kluby. Je tedy na nás, abychom vybrali ten nejvhodnější (ne nutně výkonnostně nejlepší) a začali v tomto ohledu něco dělat.

 

Kdo se ozval?

Jako první se ozval Korfballclub CKC Maassluis http://www.ckcmaassluis.nl/ (vesnice u Rotterdamu). Tým hraje 1e (venku )/2e klasse (v hale) (zhruba na úrovni naší extraligy). Tento tým také projevil největší iniciativu, už jsme spolu dlouze telefonovali, hodně tlačí na širokou spolupráci, chce nějaké konkrétní návrhy, kdy uděláme turnaj, jak začneme apod. Jejich předseda je velmi aktivní, chce profesionalizovat vedení klubu, je to vrcholový rozhodčí a profesionální trenér.  

Jako druhý se ozval ODIK, klub ze středního Holandska kousek od Utrechtu - www.odik.nl. Před pár lety jsem u nich pískal. Hrají 1e klasse. Mají cca 300 členů, cekem pohodový klub.

 

Třetí se ozval v zápětí - ZKV Zaandam http://www.zkvzaandam.nl/ (předměstí Amsterdamu). Hraje na stejné úrovni jako ODIK, tedy 1e klasse. Mají cca 400 členů, pořádají velký turnaj v létě pro školní týmy (1200 účastníků). 

 

Jako čtvrtý se s velkým zpožděním ozval klub OVVO/De Kroon z předměstí Utrechtu, která hraje Hoofdklasse (!) - http://www.ovvodekroon.nl/. Mají také cca 400 členů, mají hráče v nároďáku U19 a U23. Rozhodně nejlepší úroveň. I oni pořádají letní turnaj. 

 

Navíc je ve hře ještě klub, ve kterém hrála ve Wageningenu Eva - VADA Wageningen - www.vadakorfbal.nl . O něm může něco napsat Eva...Ti ale ještě nebyli oficiálně osloveni s nabídkou.

 

Takže teď máme velké dilema - koho si zvolíme za partnerský klub? Takže Vám všem dávám velký úkol: surfujte, zvažujte a hlasujte, koho si vybereme? Nehleďte jenom na výkonnost týmů, ale také na šíři zájmů, jestli se kromě korfbalu dokážou i bavit apod.

 

K tomu přidávám ale také požadavek: V mých silách není takovouto spolupráci dokonale udržovat. Takže hledám skupinku 3-4 lidí, kteří by vytvořili "komisi pro mezinárodní vztahy" a byli by zodpovědní za udržování kontaktu, výměnu informací a celkovou koordinaci celého projektu. Jedná se zejména o:

- organizaci výjezdu do Holandska v létě 2009 (dospělí i žáci)

- organizaci jarního halového/venkovního turnaje (4-6 klubů z ČR, SR, HUN a NED) - cca květen nebo červen. Buď na VUT nebo třeba venkovní na Vejrostove nebo jinde.

- udržování kontaktu s partnerským klubem

 

Jsem schopen a ochoten této skupině organizačně pomáhat. Bez lidí, kteří by chtěli pomoct ale nemá smysl vůbec nějaké partnerství domlouvat.

 

Kandidáti by měli umět aspoň trochu anglicky, aby byli schopni napsat mail v angličtině, ale nemusí to být nutné, pokud neumíte nebo si nevěříte a chcete pomáhat, můžete dělat víc ty organizační věci a komunikaci bude mít na starosti někdo jiný. Tak co, kdo s tím pomůže? Pište se do komentářů nebo diskuze.

 

Případné doazy směřujte na mě. OFF

 

 

Autor: Ondra
Vydáno: 16.10. 2008 22:02
Přečteno: 1610x
Hodnocení: 2.8 (celkem 405 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


SIMA, Partnerské kluby (20.10. 2008 17:45)

Ahoj, díky moc, byl bych moc rád, kdyby to dopadlo. Budu čekat, až se ozveš, jinak, máme nové web. stránky www.kcvnachod.webnode.cz
zatím a děkuju.


c Ondra, Partnerský klub (19.10. 2008 21:28)

Ahoj Šímo, už jsem o této variantě mluvil i s Edwinem, který pro mě celou akci rozjel. Myslím, že by to bylo super a doufám, že s tím budou souhlasit i "odmítnuté" kluby. Dám ti vědět v horizontu cca 2 týdnů, koho dáme k dispozici :-)


SIMA, Zdaravím, (19.10. 2008 17:44)

Ahoj Ondro, už dlouho uvažuju o stejném kroku, který si udělal tady ty, chtěl jsem tě tedy poprosit, nešlo by nám dohodit jeden z klubu, který si Vy nevyberete??
Prosím ozvi se mi na mail.. simekjakub@seznam.cz
S pozdravem ŠÍMa