Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Po druhé výhře v sezóně se starší žáci odlepili ze dna tabulky

V neděli 26.2. cestovali naši starší žáci na zápas do Kolína na dohrávku zápasu z odloženého kola v Českých Budějovicích. Soupeřem jim byl právě jihočeský tým.

 

V trochu okleštěné sestavě, ale s vírou v další výhru jsme nastoupili v následující sestavě; v útoku Sára, Zuzka, Jirka a Michal, v obraně Eliška, Anička, Adam, Míša.


Skóre zápasu hned z prvního útoku otevřela Sára, která jednoruč proměnila svoji donášku. Poté však nastala „doba temna", do konce první čtvrtiny již žádný z týmů nedokázal proměnit své šance. Naše obrana však pracovala výborně a dávala šance našim útočníkům. Na začátku však přišel nešťastný moment, při bránění volného hodu stoupl Adam Lorenz na nohu protihráči a vyvrtnul si kotník. Okamžité musel střídat a nevypadalo to s ním dobře, v zápase se tak vůbec nedostal ani do útoku. Proto se na hřiště dostal nováček Tóňa Jokl, teprve prvním rokem mladší žák. Málo košů padalo i v druhé čtvrtině, těsně před koncem poločasu byl stav 1:2 v náš prospěch. Obrana získala míč asi 10 vteřin před přestávkou, nahrávku dostal Míša Hák, který od autové čáry společně s klaksonem střelil nádherný „buzzer-beater". Poločasové vedení 3:1 vypadalo slibně.


Po pauze se zlepšilo zakončení u obou týmů. Dařilo se hlavně Sáře, která zaknihovala 4 koše, přidal se k ní Jirka se 2 úspěšnými zakončeními, a když i Eliška proměnila svoji donášku, vypadalo být hotovo. Po třetí čtvrtině jsme vedli 7:3 a vítězství bylo blízko. V poslední části však Českým Budějovicím začaly padat střely z dálky a postupně dotahovaly náš náskok. Naopak náš útok již tolik šancí neměl. Soupeř se dotáhl až na rozdíl jediného koše 7:6, v tom však zaúřadovala naše kapitánka Sára, která znovu proměnila donášku jednoruč. Budějovice daly ještě kontaktní koš, v poslední minutě měli i šanci na srovnání. První pokus jim nevyšel, ale špatná nahrávka Brna při vývozu z obrany jim dala další šanci. Naštěstí ani tu hráči Budějovic nevyužili a Brňáci se radovali z druhé výhry sezóny. Obzvlášť trenér Peter, který v letošní sezóně zaznamenal s týmem 3 remízy, byl šťastný za první výhru pod jeho vedením, protože měl znovu blízko k další remíze... :-)


KK Brno - KCC Sokol České Budějovice 8:7 (poločas 3:1)
Sestava a koše Brna:
Sára Sahatciu 4 koše, Jirka Kohl 2 koše, Eliška Tothová 1 koš, Míša Hák 1 koš, Adam Lorenz, Tonda Jokl, Michal Toth, Anička Drobníková, Zuzka Herbstová.

Autor: Peter
Vydáno: 1.3. 2017 13:11
Přečteno: 568x
Hodnocení: 2.2 (celkem 125 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.