Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Po velkém boji bez bodů

Vstup do sezóny začal pro brněnské hráče dvakrát neúspěšně.

    

KCC Sokol České Budějovice - KK Brno  19:16 (9:6)

 

Do prvního zápasu vstoupily oba týmy s obrovským množstvím energie. I když oba dva týmy útočily i bránily s vysokou koncentrací, první, komu se podařil vstřelit koš, byli domácí. Následovalo sedm dlouhých minut plných boje o každý míč. V osmé minutě pak I. Vávra prolomil střeleckou smůlu Brňanů, kteří se postupně dostali do bodového vedení. Domácí však v zápětí vyrovnali a pět minut před koncem vyhrávali o tři koše. Hosté se ale nechtěli smířit s takovým stavem a dotáhli na 7:6. Jenže Jihočeši nechtěli skončit poločas pouhým bodovým náskokem, proto zvýšili své vedení minutu před koncem na 9:6.

   

 I když by se zdálo, že druhý poločas bude o něco pomalejší, oba celky udržovaly stejné tempo jako v prvních minutách prvního poločasu. Hrály rychle a krásně kombinovaly. Pro tentokrát se jako první prosadili právě hosté, kteří dvěma koši snížili stav na 9:8 a nedovolovali Jihočechům se moc vzdálit. Zhruba uprostřed poločasu však nastala chvíle tří rychlých košů na straně domácích. Jihomoravané na to zareagovali oddychovým časem a jedním střídáním, což se jim vyplatilo. Během několika minut totiž dokázali opět snížit na rozdíl jednoho bodu (15:14). Problémem však bylo ukončení šňůry úspěšných střel, takže se domácí opět dostali do vedení. KCC Sokol České Budějovice ještě zvýšil náskok o dva body a KK Brno pouze korigoval stav utkání v poslední chvilce na 19:16.

 

  

KCC Sokol České Budějovice - KK Brno  26:23 (15:10)

   

Začátek druhého zápasu byl trošku pomalejší, ale nahrazovala to perfektní kombinovanost akcí. Oba dva týmy byly z prvního zápasu rozstřílené a i když první koš vstřelili domácí, hosté na sebe dlouho nenechali čekat. Krok s Jihočechy však dokázali držet jen do stavu 4:3. Poté následovala linie českobudějovických střel, která domácí posunula na pětibodový náskok. Brňané se ale vzchopili a druhých deset minut patřilo jim, kdy opět dotáhli na 10:9. Poslední minuty ovládla nervozita a často překombinované útoky. I tak tuto situaci lépe zvládli domácí a do šaten odcházeli za stavu 15:10.

   

Druhý poločas byl rychlejší a i před důslednou obranu plný povedených střel. Až do 42. minuty to vypadalo na velký návrat hostů, když od začátku sami vstřelili osm košů a soupeři jen tři. Dosáhli tak vyrovnaného stavu 18:18. V celé hale začalo růst napětí, když domácí o tři body odskočili a vzápětí bylo opět vyrovnáno, dokonce v jednu chvíli hosté vedli 23:22. Toto napětí však zvládli lépe domácí i díky povzbuzujícím divákům, když se dvěma rychlými koši dostali do klidu. Své vedení pak ještě potvrdili dalšími dvěma koši na konečný stav 26:23.

   

 

  Autor : Zuzana Maňáková

 

Zápis z utkání

  

Autor: jakma
Vydáno: 19.9. 2011 09:30
Přečteno: 1038x
Hodnocení: 2.7 (celkem 372 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

V neděli do Havířova
Nedělní povinné výhry v Havířově
V dalším kole proti mistrovi z KolínaPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.