Posila pro Europa Cup - Atte van Haastrecht

V tomto krátkém příspěvku představíme naší trenérskou posilu pro Europa Cup 2017 v Holandsku. K našemu týmu se připojí korfbalový světoběžník Atte van Haastrecht. Díky němu mohl Korfbal klub Brno vycestovat na konci září do Holandska, kde všechny brněnské kategorie strávily příjemný prodloužený víkend s množstvím tréninků a zápasů proti místním týmům.

Atte van Haastrecht  je momentálně předsedou klubu KV Stadskanaal '74, který nás v září hostil ve stejnojmenném městečku na severu Holandska. Kromě toho trénuje Atte tým dorostenců do 19 let v klubu Nic. Groningen, který dlouho působil v holandské Korfballeague a v současnosti hraje druhou nejvyšší soutěž.

- Hrál za nejvyšší juniorské týmy klubu ROHDA Amsterdam.
- V brzkém věku si přivodil vážné zranění, a proto jeho hráčská kariéra skončila velmi brzy.
- Poprvé se stal trenérem již v 19 letech, proto má za sebou úspěšných již 40 let trenérské praxe.
- Za tu dobu trénoval na všech věkových i výkonnostních úrovních. Od nejmladších až po dospělé, Také trénoval několik místních výběrů z oblasti Sever.

Úspěchy:
- 3 kluby dovedl do nejvyšší soutěže.
- 4x postoupil do národního finále s mládežnickými družstvy
- 1x národní mistr s týmem starších žáků
- 4 kluby dokázal dovést o 3 soutěže výš
- 75x mistr jako trenér na různých úrovních

Mezinárodní zkušenosti:

- Trenér národního týmu Švédska po dobu 6 let, posun v mezinárodním žebříčku zemí z 54.místa na 23.místo
- Aktuálně druhým rokem trenér národního týmu Arménie.
- Asistoval při prvním představení týmu z Dominikánské republiky v Evropě, když národní tým do 19 let obsadil na Světovém poháru v Holandsku 4.místo.

Podaří se Attemu přidat další úspěch i s brněnským Korfbal klubem Brno?

Vydáno: 22.12. 2016 19:40