Poslední kolo minižáků a hodnocení sezóny

Ještě profesionálnější výkony byly k vidění o něco později, když se na palubovku dostali minižáci. Kdo si myslel, že se bude jednat o předem rozhodnuté zápasy, ten se šeredně spletl.

V prvním utkání na sebe narazili tradiční rivalové z Komína a Bystrce. Poločasový výsledek 1:5 sice nedával komínským velké naděje, ale v druhé půlce zápasu zlepšili obranu, Bystrci se přestalo dařit a zápas skončil zaslouženou remízou 5:5.

Komín pak pokračoval ve spanilé jízdě a se stejnou vervou vstoupil také do zápasu proti Mix-týmu (Starý Lískovec + Žebětín + Maloměřice) a v poločase se radoval z vedení 7:2. Druhá půlka už tak jednoznačná nebyla, dokonce v ní padl pouze jediný koš, a to ve prospěch komínského družstva.

Do posledního zápasu nastoupili hráči a hráčky Bystrce opět dravě a za 15 minut vedli nad Mix-týmem 4:2. Tým složený z hráčů různých tréninkových skupin se však zřejmě díval na zvrat v prvním duelu a povedlo se mu něco podobného, výsledek nejprve dorovnali na 4:4 a 2 minuty před koncem hrací doby se dokonce dostali do jednokošového vedení 4:5. Do konce utkání se výsledek už nezměnil.

Osmé kolo minižákovské soutěže tak vyhrál tým z Komína, před Mix-týmem a Bystrcí. Prvenstvím za celou sezónu se však i přes sobotní neúplně přesvědčivé výkony podařilo obhájit Bystrci. Zde rovněž trénuje nejlepší střelec - Kryštof Malina, který v sezóně vstřelil 34 košů, druhý byl Lukáš Holík z Komína, třetí místo a zároveň nejlepší střelkyní se stala Natka Pařilová také z Bystrce.

Všem moc gratulujeme a těšíme se, co naši korfbalisti předvedou na dalších letošních nejen venkovních turnajích.

Autorka článku: Barbora Dvořáková

Autor: Admin