Poslední kolo mladších žáků a hodnocení sezóny

Odpoledne se začali scházet před halou i mladší žáci, jejichž turnaj měl být vyvrcholením hracího dne. Hned v úvodním zápase Komína proti Bystrci bylo vidět, jak moc se děti za celý rok zlepšily.

O trochu lépe se přeci jen dařilo hráčům a hráčkám Bystrce, jež drželi poločasové vítezství 4:2. Zápas skýtal opravdovou podívanou, precizní obrana, důmyslně rozehrané akce i pestré útoky. Výšková převaha a trochu víc štěstí nakonec dopomohly Bystrci z k výhře 8:4.

Jako poslední se představil Mix-tým, složený z hráčů ze Starého Lískovce, Žabovřesk, Žebětína a Maloměřic. První skórovala Anička Drobníková z Lískovce, soupeř z Komína si však nenechal nic líbit, ztrátu brzy dohnal a v poločase vedl už 5:1. Druhá půlka byla již zcela vyrovnaná a na obou stranách padlo po 2 koších. Z vítězství 7:3 se v tomto zápase nakonec radoval Komín.

Před závěrečným utkáním dne zamíchaly trenérky obou týmů ještě jednou v sestavách. Víc štěstí však bylo na straně domácích z Bystrce, kteří se čtyřmi koši dostali do poločasového vedení. Druhá půlka zápasu však měla úplně jiný nádech. Bystrckým se přestalo dařit a naopak Mix-tým skóroval hned dvakrát. Víc košů už během zápasu nepadlo a Bystrc se tak stal vítězem zápasu i celého kola.

V konečné pořadí za celou sezónu bylo stejné jako pořadí 8.kola: 1. Bystrc, 2. Komín, 3. Mix-tým. Nejlepším střelcem za mladší žáky byl vyhlášen Dominik Čarvaš z Bystrce, který skóroval celkově 28x. Ještě o dva koše lepší byla jeho sestra Veronika Čarvašová.

Všem hráčům děkujeme za účast na turnajích, rodičům a fanouškům za podporu a trenérům za trpělivost. Pár akcí nás letos ještě čeká, ať už to budou turnaje nebo letní soustředění, a v příštím školním roce vypukne naše korfbalová soutěž znova 😊

Autorka článku: Barbora Dvořáková

Autor: Admin