Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Pouhé 3 body z Prostějova!

Je 7 hodin ráno, 24. října...

 

Je 7 hodin ráno, 24. října a parta deseti mladých brněnských korfbalistů se sešla na hlavním nádraží se svým doprovodem. Nejbližším rychlíkem jsme se vydali k cíli. Cestu nám zpomalil náhradní autobus za vlak, ale v pořádku a včas jsme dorazili do Prostějova. Věděli jsme, že nás čeká náročný den plný tří zápasů, tak jsme se začali hned rozcvičovat a plně koncentrovat na výkony. Postupně jsme se střetli s těmito soupeři: Prostějov A, Moravská Třebová, Prostějov B.

 

Brno - Prostějov A 2:20

Hned na začátek jsme nastoupili proti nejsilnějšímu soupeři turnaji, vlastně možná i celé sezony. Na dětech bylo vidět, že nejsou ještě příliš sehraní a spíše se na hřišti hledají. Dobrý pohyb po hřišti jsme bohužel v repertoáru neměli a podle toho se také odehrával celý zápas. V prvním poločase jsme nevstřelili ani koš a bylo potřeba něco změnit!
Do druhé půle jsme vstoupili úplně jinak, plní taktických pokynů a plní odhodlání. Zvýšili jsme bojovnost a tlak ke koši. Kde se vzal, tu se vzal, na hřišti se najednou objevil hrající tým Brna. Soupeř byl stále jasně silnější jak v pohybu, tak v zakončení. Ale my jsme se nedali a dále jsme bojovali i v jasně prohraném zápase, zkušeností není nikdy dost! Po dvou velmi úspěšných a hezky vypadajících útocích jsme zjistili, že umíme dát koš i nejsilnějšímu soupeři. A dokonce, že to není zas tak těžké!
Zápas sice skončil jasnou porážkou našich starších žáků, zato napomohl do dalšího klání.

 

Brno - Moravská Třebová 4:3

A byl před námi druhý zápas. Soupeře jsme moc neznali, ale věděli jsme, že bude určitě hratelnější než Prostějov. Nenechali jsme se zahanbit a od první minuty jsme na hřišti makali jako o život. Zdálo se, že jsme naprosto vyměnili sestavu a nechali hrát úplně jiné hráče, ale nebylo to tak. Byli to stále ti stejní brňáci, kteří v sobě našli mnoho odhodlání zvítězit. Zápas se odvíjel nervózně na obou stranách, protože střel bylo spousta, ale žádné koše. Poprvé v letošní sezoně jsme měli střel a střel v jednom útoku. Chvílemi to bylo trochu ubíjející, že musíme vynaložit tolik snahy k tomu, abychom vystřelili 10x na koš a nic z toho nebylo. Avšak nikdy není nic ztraceno a střílet se dá stále dál, že?
Jak vidíte na výsledku, o fous jsme vyhráli v napjatém konci zápasu. Výsledek sice vypadá nudně a nezáživně, zato na hru bylo radost pohledět. Klobouk dolů, žáci!

 

Brno - Prostějov B 4:8

Po vypjatém boji s Moravskou Třebovou na nás stále čekal ještě jeden a to už poslední soupeř dne, domácí tým B. Sledovali jsme je ve vzájemném klání s MT a zdálo se nám, že by opět mohl být k vidění pěkný a vyrovnaný korfbal. Začátek zápasu byl prakticky přes kopírák stejný jako v předchozím utkání. Spousta střel, ale žádné koše. Velká bojovnost, ovšem nervozita v té nejdůležitější části, která zní zakončení! Také proto se možná nebudete divit poločasovému výsledku 1:1.
Zápas tedy začínal v druhém, dnes posledním poločase, od nuly. Jenže co se to stalo? Na hřišti se najednou za domácí začali postupně objevovat hráči týmu A. No, a bylo vymalováno. Přes všechnu naši snahu a burcování hráčů a hráček jsme pomalu sledovali, jak Prostějovští utíkají skórem pryč od nás. Ikdyž žáci odcházeli ze hřišti zničení a vyčerpaní, bohužel se jim nepovedlo vybojovat další body do tabulky soutěže.

 

Hodnocení:
MÁME PRVNÍ 3 BODY! Avšak pouze 3. Není toho moc, co bych vám k tomu mohl říci, museli byste sami přijet a vidět na vlastní oči tu bojovnost a odhodlání v očích našich žáků. Velká pochvala a poklona ze strany trenérů putuje k hráčům, kteří se nebáli jít po hlavě do všech soubojů o míč. Můžeme s klidným srdcem říci, že nechali na hřišti opravdu vše. Je velká škoda, že někteří neunesou porážku a i přes rozdělení do dvou týmů stejně nasadí silné hráče, když je zrovna potřeba a teče do bot. Nebudu se k tomu více vyjadřovat, jenom bych chtěl říci, že vůči dětem je to nefér, protože oni sami pak vlastně neví, jestli hrají proti těm stejným a ptají se, proč vlastně potkávají ty stejné hráče v týmech A i B, ikdyž několik hráčů připravených střídat sedí na lavičce.

 

Díky všem hráčům i doprovodu, že se zúčastnili, příště už to snad bude o chlup lepší!

 

Foto


Autor: pernja
Vydáno: 4.11. 2010 00:33
Přečteno: 1123x
Hodnocení: 2.6 (celkem 359 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Cholavson, gratulace (4.11. 2010 07:47)

Gratuluju k prvním třem bodům! A nepropadejte panice - vítězství je určitě sladká odměna za vynaložené úsilí, ale zlepšovat se můžete jenom (anebo o hodně rychleji) hrou proti silnějším soupeřům. Věřím, že nebude dlouho trvat a porazíte i Prostějov v jejich nejsilnější sestavě...