Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Povinnost splněna - 6 bodů s Havířovem

V posledním domácím zápase v základní části ČKE brněnské Ačko přivítalo poslední celek tabulky z Havířova. A před zápasem hlodal v mnohých z nás malý červíček pochybností, zda nedojde k podobnému kolapsu, jako na podzim v Havířově, kde jsme 1 zápas prohráli. 

 

 

KK Brno x KC Slavia Havířov 27:5 (15:2)

Nastupovali jsme v obvyklé sestavě: Tomáš, Ivan, Eva, Eliška; Honza, Ondra, Petra, Maruška. Soupeř přijel v relativně silné sestavě, včetně zkušených Filipa a Vajdy, doléčovaný kotník ale nepustil do hry nejlepšího hráče domácích - Martina Vaculíka. 

 

Od úvodních minut jsme vzali zápas za ten správný konec a brzy jsme šli do vedení. Soupeř měl v obraně velké díry, které nám poskytovaly spoustu příležitostí k zakončení. Zpočátku šlo vše hladce a bylo jasné, že bychom neměli mít s vítězstvím vážnější problémy. Zakončovali jsme z dálky (Ivan) i ze střední a malé vzdálenosti (Maruška, Eva, Eliška). Navíc jsme neuvěřitelné množství šancí ještě dokázali zahodit. Naštěstí nám velmi dobře fungovala obrana, které snadno hostům odebírala míče a tak měli útočníci opravdu luxusní počet možností k zakončení. Možná to byl právě nedostatek tlaku od obránců soupeře, který nás trochu znervózněl, a míjeli jsme opravdu 100% šance. Nicméně poločasový výsledek 15:2 dával tušit, že první 3 body už jsou na dosah. 

 

Druhá půle mnoho pohledných situací nepřinesla, naše malá trápení se zakončením sice pokračovala, ale vzhledem k počtu příležitostí bylo jen otázkou času, kdy tam prostě něco spadne. Na druhou stranu nutno říct, že už dlouho asi diváci neviděli tolik střel vypadených z obroučky. Když už se nějaký čas nedařilo prolomit smůlu střelou, utekla některá z holek do donášky a zase vrátila klid do našich řad. V průběhu poločasu jsme zapojili i náhradníky - Petera, Barču a Kubu, kteří se ale tentokrát do listiny střelců nezapsali. Nakonec i druhý poločas měl podobný průběh jako ten první, diváci si mnoho zajímavých herních momentů tentokrát asi neužili a konečné vítězství 27:5 bylo jasným obrazem hry.

 

Střelci Brno: Ondra 6, Ivan a Maruška 5, Eva 4, Eliška 3, Tomáš 2, Honza a Petra 1, Kuba, Peter, Barča 0

 

 

KK Brno x KC Slavia Havířov 33:8 (18:4)

Do druhého utkání soupeř mírně přeskupil řady , ale nám to asi příliš nevadilo. V útoku souhra fungovala, využívali jsme lépe prostor za košem a velmi brzy jsme vedli rozdílem 6 košů. Obrana byla nadále poměrně solidní, jen občas jsme drobnou chybou nechali soupeři prostor pro zakončení. Střelecky se opět dařilo Ivanovi, který ničil soupeře koši z velké vzdálenosti, přidali se k němu opět Eliška, Petra a Ondra. Poločas 18:4 a prakticky nebylo co řešit.

 

Ve druhé půli jsme pokračovali v nastoleném trendu a přidávali koš za košem. Havířov sice jednu čtverku ještě více posílil a vytvořil tak údernou sílu, ale dobře fungující obrana už unavenému soupeři moc nedovolila. Koše na naší útočné straně padaly dál, jen občas nějaká ta potvůrka z obroučky vypadla. Do hry se opět zapojili i náhradníci, tentokrát si i připsali nějaké koše, když z dálky skóroval 2x Kuba a zpoza koše jednou Peter. Přes magickou 30 bodovou hranici nás posunul koš Evy z volného hodu. Po 60 minutách na tabuli svítilo skóre 33:8.

 

Střelci Brno: Ondra, Petra, Eliška 6, Ivan 5, Maruška 3, Tomáš a Kuba 2, Eva, Honza a Peter 1, Barča 0.

 

Velkou pochvalu za utkání zaslouží také rozhodčí Zdeny Milichovský, který byl tentokrát sám, a i když mnoho práce neměl, odpískal oba zápasy velmi dobře. 

 

My teď už můžeme jen litovat naprosto zbytečně ztracených bodů z Havířova. Kdybychom si na podzim dokázali poradit se soupeřem aspoň trochu podobně jako v sobotu, mohli jsme teď v naprostém klidu kontrolovat postupové pozice do play-off. Takto nám nezbývá než se poctivě připravit na boj v posledním kole, ve kterém musíme z Prostějova přivézt body, jinak nám vážně hrozí jen barážová 5. pozice. 

Autor: Ondra
Vydáno: 21.2. 2010 09:50
Přečteno: 1159x
Hodnocení: 2.8 (celkem 386 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.