Sezóna 2017/2018

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp

Před prázdninami stihli korfbalové turnaje také na ZŠ Otevřené

Poslední den před pololetními prázdninami si na ZŠ Otevřené v Brně-Žebětíně zahráli školní korfbalové turnaje.

Po pololetním vysvědčení přišel v Žebětíně na řadu korfbal. Prvního února si školní kolo Korfbalového poháru zahrála téměř celá škola, jenom prvňáci si musí na korfbalovou akci ještě chvíli počkat. Jako první začali druháci, obě třídy nasadily po třech týmech. Na posledních místech obou skupin skončil žlutý a zelený tým z 2.B, jejich vzájemný zápas o 5. místo rozhodli až penalty. O 3. místo si pro změnu zahrála dvě družstva ze 2.A, červení v něm porazili žluté. Do finále pak postoupilo jedno družstvo za každou třídu. Béčko v něm oplatilo Áčku porážky svých spolužáků a získalo školní titul.

Výsledky: Skupina A: 2.A oranžoví - 2.B žlutí 1:0, 2.A oranžoví - 2.A červení 1:0, 2.B žlutí - 2.A červení 0:2.
Skupina B: 2.B červení - 2.A žlutí 3:0, 2.B červení - 2.B zelení 7:0, 2.A žlutí - 2.B zelení 1:0.
O 5.místo: 2.B žlutí - 2.B zelení 1:2 pp, o 3.místo: 2.A červení - 2.A žlutí 2:0, finále: 2.A oranžoví - 2.B červení 1:2.

Druhá vyučovací hodina obsáhla turnaj třetích tříd, kde byl systém naprosto stejný jako u druháků. Dominanci v turnaji ukázal červený tým ze 3.B. Ten celým turnajem prošel bez jediného inkasovaného koše. Finále bylo záležitostí čistě pro 3.B, ale žlutý tým na svoje spolužáky nestačil a prohrál 0:3. O 3. místo si to rozdaly týmy ze 3.A, kterým se těsně nepovedlo postoupit do finále.

Výsledky: Skupina A: 3.A červení - 3.B žlutí 0:1, 3.A červení - 3.A zelení 3:1, 3.B žlutí - 3.A zelení 3:1.
Skupina B: 3.B červení - 3.A žlutí 2:0, 3.B červení - 3.B oranžoví 2:0, 3.A žlutí - 3.B oranžoví 3:0.
O 5. místo: 3.A zelení - 3.B oranžoví 3:0, o 3.místo: 3.A červení - 3.A žlutí 2:1, finále: 3.B žlutí - 3.B červení 0:3.

Od čtvrtých tříd již turnaje probíhají v tradičním formátu 8 proti 8. Navzdory tomu 4.A dokázala do turnaje postavit 2 družstva. Obě tato družstva dokázala porazit tým ze 4.B, které tak zůstalo jen třetí místo. Vzájemný zápas pak mnohem lépe zvládl oranžový tým, který zvítězil nad červeným týmem bez inkasovaného koše.

Výsledky: 4.A oranžoví - 4.B 3:1, 4.A červení - 4.A oranžoví 0:3, 4.A červení - 4.B 2:0.

Posledním miniturnajem školního kola před prázdninami tak byl pátý ročník. Zápasy se nepovedly 5.C, která bohužel nedokázala skórovat ani jednou proti žádnému ze svých soupeřů. Zápas o školní titul mezi Áčkem a Béčkem byl také obranní bitvou, ve které nakonec rozhodl jediný koš ve prospěch Béčka.

Výsledky: 5.A - 5.B 0:1, 5.A - 5.C 2:0, 5.C - 5.B 0:6.

Autor: Peter
Vydáno: 4.2. 2018 15:10