Předposlední kolo ligy starších žáků

V předposledním kole Ligy starších žáků se do Prostějova sjely týmy Brna a Náchoda. Všechny celky se musely vypořádat s absencí několika hráčů, protože ve stejném termínu proběhlo soustředění reprezentace U19.

SK RG Prostějov - KK Brno  9:3  (4:1)

Pro brněnské hráče byl tento souboj hlavně o udržení přijatelného výsledku. V prvním měření sil na začátku sezóny totiž odešli poraženi 4:25. Týmy nastoupily v pozvolném tempu a tomu odpovídal i poločasový stav 4:1 z pohledu domácího Prostějova. V dalším průběhu se nasazení obou družstev zvýšilo, vynikala především Francová, střelkyně celkem 4košů, ale přesnost zakončení srážela další pěkné akce. Konečný výsedek 9:3 byl očekávaný, ale brněnští hráči si dokázali, že jsou schoni vzdorovat i lepším týmům.

Prostějov: Francová 4, Lorencová, Křížková 1, Ptáčníková, Jenešová - Rieger 1, Šnajdr 1, Štefák 2, Do Duc, Buriánek

Brno: Svobodová, Dusová, Pléhová 2, Maděrová - Dlapa, Sázavský 1, Kovář, Šálek

KK Brno - PKC Plhov Náchod  7:6  (3:2)

Ve druhém utkání nastoupili brněnští proti Náchodu, kterému měli také co vracet. Na podzim s nimi prohráli 3:21. Již před utkáním hráči věděli, že bude hrát soupeř v oslabení, protože přijel jen se šesti hráči. Jak tomu bývá, tak početní výhoda pro Brno nebyla ku prospěchu. Hráčům dlouho trvalo než se přizpůsobili. Poločasový stav 3:2 byl nadějný pro další pokračování hry. Do druhé části nastoupilo se změnou nestřílejícího hráče, kterým se stal Filip Kovář a střelbu košů dostal na povel jeden z nejmladších Marek Dlapa. Tato výměna se ukázala jako rozhodující, protože Marek dal vyrovnávající koš na 5:5 a při následné změně stran rozhodl o výhře Brna 7:6.

Brno: Svobodová 2, Dusová 1, Pléhová 1, Maděrová - Dlapa 2, Sázavský 1, Kovář, Šálek

Náchod: Hurdálková G. 3, Štěpánová 2, Žižková, Paďourová - Šmejkal 1, Novotný

SK RG Prostějov - PKC Plhov Náchod  14:7  (10:1)

První půle vyšla lépe Prostějovu, obzvlášť dvojice Gabča Fancová a Adéla Jenešová řádila jak černá ruka. Zatímco Gabča se prosazovala hlavně střelbou ze střední vzdálenosti, Adéla výborně využívala chyb nezkušené obránkyně a utíkala do dvojtaktů. Na druhé straně jim zdatně sekundovala Katka Lorencová, ale jí se na ruce snad přilepila střelecká smůla. Náchod se nebyl schopen prosadit a poločasový stav vyzněl jasně 10:1 pro domácí.
Druhá půle nebyla ze strany Prostějova tak kvalitní. I kvůli tomu hosté druhou půli na skóre vyhráli 6:4, i když na výsledku už to nemohlo nic změnit 14:7.

Prostějov: Francová 5, Jenešová 4, Lorencová 3, Křížková 1, Ptáčníková - Rieger 1, Šnajdr, Štefák, Do Duc, Buriánek

Náchod: Hurdálková G. 3, Štěpánová 2, Žižková 1, Paďourová - Šmejkal 1, Novotný

Autor: jakma
Vydáno: 26.3. 2013 14:29