Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook

Představení korfbalu v další brněnské městské části

Poslední týden školního roku je jako stvořený pro speciální aktivity na brněnských školách. To využila i ZŠ Horníkova z městské části Brno-Líšeň a pro svoje žáčky prvního stupně připravila korfbalové ukázky.Ve velmi dávné minulosti se tady korfbal již představil, protože ve skladě sportovních pomůcek se našly staré korfbalové koše, které pamatují již několik desítek let. Nové vedení školy, však s korfbalem ještě zkušenosti nemělo, proto požádalo o ukázkové hodiny s novým materiálem.

Ukázkový den korfbalu se konal v pondělí 26. června na venkovním hřišti této líšeňské základní školy. Hned od 8 hodin se v průběhu pěti vyučovacích hodin vystřídalo u korfbalových košů 7 tříd od druhého do pátého ročníku. Děti si vyzkoušely střelbu na koš, naučily se základní korfbalová pravidla a samozřejmě si korfbal i zahrály. Nižší ročníky hlavně ve variantě Korfbal 4, pátý ročník si zkusil dokonce i tradiční zápasovou variantu 8 na 8.

ZŠ Horníkova projevila do příštího školního roku zájem o zapůjčení nového korfbalového vybavení, které je vhodnější pro 1. stupeň základní školy, protože staré koše se ve výuce tělesné výchovy nepoužívaly kvůli své výšce, která dosahuje tří metrů. Nové nastavitelné koše s minimální výškou 2,5 metru jsou pro děti do 10 let ideální. S vedením školy byla prodiskutována i možnost otevření korfbalového kroužku, který by na této škole mohl být spádovým pro celou městskou část Brno-Líšeň.

Autor: Peter
Vydáno: 28.6. 2017 18:49
Přečteno: 285x
Hodnocení: 2.2 (celkem 82 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.