Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook

Předvánoční turnaje na Bosonožské a Laštůvkove přilákaly spolu 27 družstev

V úterý 20.12. se konal první turnaj Školního poháru brněnských základních škol v tomto školním roce. Na programu bylo školní kolo dvou kategorií na ZŠ Bosonožská v městské části Starý Lískovec. Ve středu 21.12. se na základní škole Laštůvkova v Brně - Bystrci uskutečnil velký předvánoční turnaj, který byl též školním kolem Školního korfbalového poháru.

 

První turnaj školního poháru na ZŠ Bosonožská 

Nejdříve se na Bosonožské odehrála kategorie přípravek, do které nastoupilo 5 tříd ze 2. a 3. ročníku. Turnaj se hrál systémem každý s každým, takže jen v této kategorii se odehrálo 10 zápasů. Nejlepším týmem bylo družstvo 3.A, které vyhrálo všechny své zápasy a v rozhodujícím zápase porazilo i 3.B. Svou kůži nedali levně ani druháci, když 2.A porazila starší děti ze 3.D. Nejlepší střelkyní byla Nicol Piterková se 3 koši a nejlepším střelcem se stal Adam Bubla, který zaznamenal 8 košů, oba z 3.A.


Pořadí týmů v kategorii Přípravek:
1. 3.A 8 bodů, skóre 22:3
2. 3.B 6 bodů, 11:4
3. 2.A 4 body, 5:7
4. 3.D 2 body, 5:13
5. 2.B 0 bodů, 1:17

 

V kategorii minižáků se pak představila 4 družstva. Nejslabším týmem byly děti ze 4.D, které obsadily 4.příčku. Další družstva si to rozdala ve velmi vyrovnaných zápasech. Překvapením turnaje byla 4.A, která trápila oba páťácké týmy. Ty nejdřív ve vzájemném zápase uhrály nerozhodný výsledek 3:3. Poté 4.A v těsném zápase porazila 5.A 2:1. V posledním zápase se tak rozhodovalo o vítězi turnaje. Do vedení se nejdřív dostali čtvrťáci, ale děti z 5.A otočily skóre na svou stranu. V poslední minutě zápasu však 4.A vyrovnala na konečný stav 4:4 a tato remíza jí stačila na celkovou výhru v turnaji. Děti z 4.A ukázaly, že při pravidelné korfbalové přípravě v hodinách tělocviku, mohou porazit i starší soupeře. Nejlepší střelkyní se stala Pavlína Valentová ze 4.A se 3 koši, mezi chlapci exceloval Jan Urban z 5.D, který vstřelil 7 košů.


Pořadí týmů v kategorii minižáků:
1. 4.A 5 bodů, skóre 18:7
2. 5.D 4 body, 18:7
3. 5.A 3 body, 14:5
4. 4.D 0 bodů, 2:33

 

S organizací turnaje a pískáním zápasů pomáhala hráčka KK Brno a členka reprezentace do 17 i do 19 let, Sára Sahatciu, která je žákyní této základní školy.
Fotky z turnaje najdete zde.
Výběr dětí ze ZŠ Bosonožské se v únoru představí v obvodním kole Školního poháru na ZŠ Arménské, kde kromě domácích nastoupí také proti ZŠ Labské a ZŠ Elišky Přemyslovny.

 

 Tradice předvánočních turnajů zachována na ZŠ Laštůvkove v Bystrci

Do turnaje na Laštůvkove se přihlásilo 18 družstev ze čtyř ročníků prvního stupně. Pro tento veliký zájem se turnaj odehrával v obou tělocvičnách této ZŠ. Protože se v některých kategoriích přihlásily i 2 družstva z jedné třídy, tak každé družstvo mělo za úkol zvolit si své jméno. Proto o speciální názvy nebyla nouze, například Ohnivá hvězda, Kulišáci, Mimoni anebo Rychlé šípy.

 

Hned první kategorie byla nejpočetnější, do turnaje druhých tříd se přihlásilo až 7 týmů. Nejdřív se družstva utkaly ve 2 skupinách a ty určily soupeře pro zápasy o konečné umístění. Do finále se přebojovaly Kosatky a Kulišáci. Zápas byl dlouho vyrovnaný a až těsně před koncem strhly vítězství na svou stranu děti z týmu Kosatky. V zápase o 3.místo dominovali Žraloci, kteří porazili Tygry 5:0. Zápas o 5.místo vyústil až do penaltového rozstřelu, když po normálním čase bylo skóre 1:1. Šťastnějšími byli nakonec Černí draci. Nejlepšími střelci byli se stejným počtem 5 košů René Michálek a Dominik Hladík, oba z družstva poražených finalistů.

 

Pořadí týmů v turnaji 2.tříd:
1. Kosatky (2.D)
2. Kulišáci (2.C)
3. Žraloci (2.A)
4. Tygři (2.A)
5. Černí draci (2.D)
6. Ohnivá hvězda (2.B)
7. Delfíni (2.B)

 

V další kategorii třeťáků se představily 4 třídy, každá postavila jedno družstvo. Jednoznačným vítězem bylo družstvo Korfbalistů plné hráčů Korfbal klubu Brno. Všechny své zápasy vyhrálo rozdílem minimálně 3 košů. O 2.místo zvedly boj družstva s podobnými názvy, vzájemný zápas Mimoňů a Mimoníků skončil jen jednokošovým rozdílem pro „menší" tým. Na čtvrtém místě skončili Bílí tygři, kterým se nepodařilo bodovat v žádném zápase. Nejlepší střelkyní byla Adeline Hlavičková a nejlepším střelcem Filip Nasri, oba z družstva vítězných Korfbalistů a oba se 4 koši.

 

Pořadí týmů v turnaji 3.tříd:
1. Korfbalisti (3.B), 6 bodů, skóre 16:3
2. Mimoníci (3.A), 4 body, 5:6
3. Mimoni (3.C), 2 body, 7:9
4. Bílí tygři (3.D), 0 bodů, 3:13

 

Ve 4.ročníku jsou na ZŠ Laštůvkova jen 2 třídy, ale obě přihlásily po 2 družstva, takže v této kategorii se představila taky 4 družstva. V průběhu turnaje se vyprofilovaly 2 silnější a 2 slabší družstva. Na závěr této skupiny tak vyšly zápasy, kde se hrálo o 3.místo a po něm následovalo pomyslné finále. Zápas o 3.místo skončil těsným výsledkem 2:1 pro tým Přesná střela. V zápase o 1.místo si vítězství pohlídaly Rychlé šípy, které tento zápas vyhráli bezpečně 6:2. Nejlepším střelcem byl se 3 koši Dominik Mach z družstva Dragonajti, nejlepší střelkyní se stala Bára Havlová z Rychlých šípů s 5 koši.

 

Pořadí týmů v turnaji 4.tříd:
1. Rychlé šípy (4.B), 6 bodů, skóre 19:2
2. Dragonajti (4.C), 4 body, 12:7
3. Přesná střela (4.B), 2 body, 3:15
4. Klípři (4.C), 0 bodů, 1:11

 

V kategorii pátých tříd nastoupily 3 družstva. Hned od začátku zápasů dominovalo družstvo Kamarádi, které táhlo několik dětí z Korfbal klubu Brno. Oba své zápasy vyhráli Kamarádi bez problémů rozdílem 6 a 3 košů. Zápas mezi Zlatíčky a Smajlíky byl těsný až do úplného závěru, ale výhru na svou stranu strhly Zlatíčka a vyhrály 2:1. Nejlepším střelcem byl se 3 koši Kryštof Malina a nejlepší střelkyní byla dominantní Natalie Pařilová, která ve 2 zápasech skórovala 7 košů.

 

Pořadí týmů v turnaji 5.tříd:
1. Kamarádi (5.A), 4 body, 11:2
2. Zlatíčka (5.B), 2 body, 3:8
3. Smajlíci (5.C), 0 bodů, 2:6

 

Za pomoc při organizaci turnaje a pískání zápasů patří velký dík dobrovolníkům Vendy Jemelíkové, Martinovi Skálovi a Jirkovi Malinovi.
Výběr korfbalistů z prvního stupně ZŠ Laštůvkovy pocestuje na obvodní kolo Školního poháru do Žebětínu, kde si změří síly s místní ZŠ Otevřenou a dalšími bystrckými školami ZŠ Vejrostovou a ZŠ Heyrovského.
Fotky z turnaje najdete zde .

Autor: Peter
Vydáno: 22.12. 2016 17:17
Přečteno: 462x
Hodnocení: 2.2 (celkem 89 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.