Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Přeskok do semifinále

V sobotu 21.února, se do Brna přijel o 6 budů poprat Kolín. Brno vědělo, že když vyhraje obě dvě utkání bude jisté, že se i letos objeví na finálovém dnu.

  

VSK VUT Brno - VKC Kolín  25 : 21    (13:11)

 

Sestava : Jakub Máša 3, Petr Horák 1, Ondřej Fridrich 4, Jan Šedý 1 (40. Tomáš Cholava) - Marie Coufalová 6, Eliška  Jonáková 6, Štěpánka Jonáková 2 (38. Petra Škrobová 1), Eva Kejdušová 1

   

První utkání bylo již od počátku velmi nervózní. Domácí tým se snažil již od začátku dodržovat pokyny trenéra, důrazně bránit a  hrát dlouhé a uspořádané útoky. Ale každý brněnský koš byl následně oplácen košem kolínským. Jehož hráči využívali chyb svých obránců. Kolín dominoval hlavně v zakončení z různých odběhů a otoček kolem koše. V průběhu zápasu se tedy skóre otáčelo velmi rychle a ve vedení se střídaly oba týmy.

 

Asi v polovině druhého poločasu Brno strhlo vedení na svou stranu a odskočilo o šest bodů. Náskok se ale domácím nepodařil udržet, útoky byly krátké, a zakončení nepřesné. Proto se hosté pět minut před koncem utkání dostali na rozdíl pouhých dvou košů. Ale Brno táhli skvělí diváci, díky nim a díky spolehlivé obraně nakonec vyhráli 25:21.

 

 

VSK VUT Brno - VKC Kolín  22 : 12    (14:7)

 

Sestava : Jakub Máša 4, Petr Horák 1 (40. Jakub Pernica), Ondřej Fridrich 3, Jan Šedý 6 (45. Tomáš Cholava) - Marie Coufalová 2, Eliška  Jonáková 5, Petra Škrobová, Eva Kejdušová (35. Štěpánka Jonáková 1)

 

Druhé utkání bylo již unavené, ospalé a pro diváky možná i méně atraktivní. Brňané, ale dokázali zmobilizovat zbytek sil a od počátku si drželi vedení. Na obou stranách se hrály spíše krátké útoky a objevovaly se často nepřesnosti v nahrávkách.  Domácím se ale dařilo přesně zakončovat a v obraně Kolín v podstatě k ničemu nepustit, a to díky kvalitní předobraně a obraně jeden na jednoho. V šedesáté minutě byl stav 22:12.

 

 

Pozitivní je, že byli brňané úspěšní v zakončení ze střední a větší vzdálenosti, co možná překvapilo nejen diváky, ale i samotné hráče.  Protože v průběhu letošní sezóny bylo Brno sřelecky spíše impotentí. Snad konečně už svítá  na lepší časy......


Prosím všechny, přijďte nás podpořit i v neděli 1.3.

 

Vaše Marie

 

 

Autor: Admin
Vydáno: 26.2. 2009 19:00
Přečteno: 1167x
Hodnocení: 2.7 (celkem 379 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.