Přeskok do semifinále

V sobotu 21.února, se do Brna přijel o 6 budů poprat Kolín. Brno vědělo, že když vyhraje obě dvě utkání bude jisté, že se i letos objeví na finálovém dnu.

VSK VUT Brno - VKC Kolín  25 : 21    (13:11)

Sestava : Jakub Máša 3, Petr Horák 1, Ondřej Fridrich 4, Jan Šedý 1 (40. Tomáš Cholava) - Marie Coufalová 6, Eliška  Jonáková 6, Štěpánka Jonáková 2 (38. Petra Škrobová 1), Eva Kejdušová 1

První utkání bylo již od počátku velmi nervózní. Domácí tým se snažil již od začátku dodržovat pokyny trenéra, důrazně bránit a  hrát dlouhé a uspořádané útoky. Ale každý brněnský koš byl následně oplácen košem kolínským. Jehož hráči využívali chyb svých obránců. Kolín dominoval hlavně v zakončení z různých odběhů a otoček kolem koše. V průběhu zápasu se tedy skóre otáčelo velmi rychle a ve vedení se střídaly oba týmy.

Asi v polovině druhého poločasu Brno strhlo vedení na svou stranu a odskočilo o šest bodů. Náskok se ale domácím nepodařil udržet, útoky byly krátké, a zakončení nepřesné. Proto se hosté pět minut před koncem utkání dostali na rozdíl pouhých dvou košů. Ale Brno táhli skvělí diváci, díky nim a díky spolehlivé obraně nakonec vyhráli 25:21.

VSK VUT Brno - VKC Kolín  22 : 12    (14:7)

Sestava : Jakub Máša 4, Petr Horák 1 (40. Jakub Pernica), Ondřej Fridrich 3, Jan Šedý 6 (45. Tomáš Cholava) - Marie Coufalová 2, Eliška  Jonáková 5, Petra Škrobová, Eva Kejdušová (35. Štěpánka Jonáková 1)

Druhé utkání bylo již unavené, ospalé a pro diváky možná i méně atraktivní. Brňané, ale dokázali zmobilizovat zbytek sil a od počátku si drželi vedení. Na obou stranách se hrály spíše krátké útoky a objevovaly se často nepřesnosti v nahrávkách.  Domácím se ale dařilo přesně zakončovat a v obraně Kolín v podstatě k ničemu nepustit, a to díky kvalitní předobraně a obraně jeden na jednoho. V šedesáté minutě byl stav 22:12.

Pozitivní je, že byli brňané úspěšní v zakončení ze střední a větší vzdálenosti, co možná překvapilo nejen diváky, ale i samotné hráče.  Protože v průběhu letošní sezóny bylo Brno sřelecky spíše impotentí. Snad konečně už svítá  na lepší časy......

Prosím všechny, přijďte nás podpořit i v neděli 1.3.

Vaše Marie

Autor: Admin