Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Přežití kosti holenní, aneb šestibodová neděle

Jak vypadala dorostenecká neděle?...

 

Jak je celému korfbalovému světu (možná i planetě) známo, včera 8. února 2009 se v Bohunické hale odehrály boje pátého kola 1. České dorostenecké korfbalové ligy. Na místo došli, dojeli, doletěli ba i přijeli lodí hráči těchto týmů: domácí VSK VUT BRNO, SK RG Prostějov, TJ Znojmo MS YMCA a KK Třeboň. Jak plynul čas, blížila se hodina devátá a schylovalo se k prvnímu dnešnímu klání mezi domácími, ambiciózními hráči Brna a jejich soupeři z Prostějova. Jako zpestření dne, už tak divácky velmi vypjatých zápasů, se za Prostějovské barvy na hřiště nachystali tři kluci a 5 holek. Je pravda, že 3 samečci našeho týmu velmi záviděli herní situaci tomu čtvrtému.


Již při vcházení do haly jsme si nemohli nevšimnout mokrého pruhu podél postraní čáry u topení, který byl způsobený kapáním vody ze stropu. Nejlepší radou do zápasů bylo mokré skvrně dlouhé přes celou délku tělocvičny se prostě vyhnout a nevbíhat na ni!

 

Brno - Prostějov 14 : 4 (5:2)

 

Brněnští hráči odstartovali zápas velmi dobře. Sice první obranou trošku zaváhali, ale během chvíle si vybojovali dvoubodový náskok, který si dlouho drželi a postupně navyšovali. Krátké a přesně zakončené útoky střídaly propracované, herně dobře zahrané situace také s přesným zakončením. Brno prakticky nedovolilo Prostějovu nějak více si užívat korfbalové umění a nenechávalo je dávat laciné koše. Například v druhém poločase Prostějov skóroval pouze jednou. Nepříjemnou situací pro hosty bylo, když jeden z jejich malého počtu kluků neovládl své emoce a bezhlavě vlítl do kaluže, svezl se po ní a jeho holenní kost utrpěla tvrdou ránu. Hráč už nebyl schopný nastoupit v žádném dalším zápase.
 
Nejpoužívanější slova zápasu: doskok, střela.
Sestava a střelci: Lukáš Pazourek 1, Miroslav Drábek 1 (Honza Šedý 4), Barbora Malcová 2, Hana Bečvárovská (Marie Žáková) - Jakub Pernica 3, Jaroslav Drábek (Jakub Šilhan 1), Katka Havlíčková 2, Adéla Dvořáková (Dana Brychtová).

 

„Super, první výhra v kapse", říkali si Brňáci chvíli po té, co rozhodčí ukončil utkání. „Teď už jenom zvládnout ty další dva stejně jasně a máme v kapse přeplněno." Jenomže ne všechno je tak jednoduché provést, jako říct. Malá svačinka, troška rad, špetka pitíčka a kapka vody naplnila naši mezi zápasovou pauzu. Právě nás čekala papírově slabší, ale peroucí se Třeboň.


Brno - Třeboň 10 : 4 (4:1)

 

Úkolem od trenéra Brněnských bylo v tomto zápase vyhrát a pokud možno nedostávat zbytečné koše. Povedlo se! Zkušenější tým Brna jasně kraloval zápasu. Třeboň se těžce dostávala do střeleckých pozic i asistentů. Jejich koše někdy padaly i trochu za pomoci nejmenovaného rozhodčího, který viděl fauly Brna i na hráčích, kteří měli k nejbližšímu kontaktu vzdálenost půl metru. Na rozdíl od minulého klání se střelecky prosadilo pouze pár hráčů Brna. Chtělo by to trošku vyburcovat ty ostatní, aby tam taky něco „švihli"! Vždy je na hřišti osm střelců, avšak ne vždy se všichni prosadí.
 
Nejpoužívanější slova zápasu: máme, vždyť jsem se ho ani nedotkl.

Sestava a střelci: Lukáš Pazourek 1 (Honza Šedý 2), Jakub Šilhan, Barbora Malcová (Hana Bečvárovská), Adéla Dvořáková - Jakub Pernica 1, Jaroslav Drábek (Miroslav Drábek 1), Katka Havlíčková 3, Dana Brychtová (Marie Žáková).

 

Po zápase s Třeboní následovala pro Brněnské dorostence delší pauza, která činila 2 zápasy. Opět jsme se posilnili a sledovali své soupeře. Nejhezčím okamžikem těchto zápasů bylo posledních 5 minut utkání Znojma s Prostějovem, který hrál v šesti. Nestřílející hráč Znojma si v útoku „užil" 5 minutový trénink na doskok. Hold prostě někdy se stane, že to nepadá!


Brno - Znojmo 9 : 14 (6:7)

 

Divácky nejzajímavější zápas mezi domácími Brňáky a týmem Znojma, který je první v tabulce, se odvíjel přesně tak, jak má. Vyrovnaný na obou stranách. Na té naší bylo více nepřesností a krátkých útoků zakončených nedoskočenou střelou, ale v obraně jsme se drželi jako lvi. Poločasový výsledek 6:7 hovoří za své. Do kabin se odcházelo s nadějí, že ještě zabereme a skóre otočíme. Jenomže opak byl pravdou. V druhém poločase se nám moc nedařilo. Dostávali jsme rychle koše a velmi jsme se nadřeli na nějaký ten náš, a že jich bylo málo! Nebýt asi 6 košů nejlepšího střelce Znojma Drahoše Kovalovského z půlky hřiště, asi by výsledek vypadal jinak, ale jak všichni víme, hraje se na dané koše. Na konci zápasu ještě nepěkně holenní kost Honzy Šedého poznala tvrdost dřevěných prken u topení a kluzkost mokré podlahy. Naštěstí se mu nic nestalo, což je dobře. Zápas jsme sice prohráli, ale byli jsme rádi, že jsme se se Znojmem poprali a nedali jim nic zadarmo!

Nejpoužívanější slova zápasu: nemám, vedle.
Sestava a střelci: Lukáš Pazourek 1, Honza Šedý 3 (Miroslav Drábek), Barbora Malcová, Adéla Dvořáková - Jakub Pernica, Jakub Šilhan, Katka Havlíčková 4, Dana Brychtová (Marie Žáková 1).
 
Klady a zápory kola:
+ počet Brněnských hráčů připravených hrát
+ několik fanoušků
+ v prvním zápase se neprosadilo pouze 5 hráčů z celkového počtu 12, kteří do utkání zasáhli
- Kluzká podlaha na kraji hřiště
- Střelecká smůla v posledním zápase

 

Autor: pernja
Vydáno: 9.2. 2009 16:49
Přečteno: 1717x
Hodnocení: 2.6 (celkem 462 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


c Ondra, to Cholavson (12.2. 2009 16:04)

Ale výborně, pán je znalec!
Tak to teda říkám: Fujtabl vespolek!


Cholavson, to OFF (10.2. 2009 23:32)

...když v báru houstne dým... :)


c Ondra, OFF (10.2. 2009 16:42)

Konec kočkování, chlapci! Je čas načít zábavu z jiného soudku, ze soudku umění!


pernja, nejmenovanému rozhodčímu (10.2. 2009 13:02)

co kdybys někdy napsal článek ty, abych se mohl taky vyjádřit?


Jazykozpytec, nejmenovanému autorovi (10.2. 2009 10:09)

Za normálních okolností nereaguji, o čemž se můžeš nejenom na těchto stránkách přesvědčit. reaguji speciálně na tebe, neboť to potřebuješ, jako koza drbání... :D


pernja, Re: (9.2. 2009 17:47)

když dovolíš, nejmenovaný rozhodčí, já jedu na hory... a toto byl můj vlastní názor (ikdyž jsem ho konzultoval s většinou hráčů našeho i pár z cizího týmu), nemusíš se hned chytat za každé slovo a reagovat na všechno, co se na tebe napíše


Jazykozpytec, Doproučení (9.2. 2009 17:13)

Nejmenovaný brněnský rozhodčí doporučuje nejmenovanému autorovi článku, aby se:
1. Naučil pravidla
2. Pochopil, že není na světě nejchytřejší (určitě by to zvýšilo jeho oblibu nebo aspoň snížilo neoblibu nejen mezi spoluhráči)
3. Našel odvahu a pískal zápasy, pokud byl nominovaný, nebo aspoň nelhal, že jede na hory...
:D